حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

رئیس هیات نجات غریق استان ایلام: مدرسه غریق نجات در ایلام فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

رئیس هیات نجات غریق استان ایلام: مدرسه غریق نجات در ایلام فعال است

رئیس هیات نجات غریق استان ایلام گفت: مدرسه غریق نجات در ایلام خوشبختانه فعالیت خوبی دارد.

رئیس هیات نجات غریق استان ایلام: مدرسه غریق نجات در ایلام فعال است

علی‌احسان شریف نیا با بیان اینکه مدرسه غریق نجات در ایلام خوشبختانه فعالیت خوبی دارد،  اظهار داشت: افراد زیر18 سال که در کلاس‌ها حضور داشته که پس از طی دوره آموزشی به درجه 2 غریق نجات نائل می‌شوندو می‌توانند فعالیت خود را به عنوان کمک ناجی آغاز کنند.

این مسؤول اضافه کرد: در دو بخش آقایان و بانوان آموزش داریم، مدرسه غواصی هم فعالیت خوبی در استان دارد و نکته جالب این است که برای آموزش غواصی بدون مهارت شناگری می‌توان در کلاس غواصی شرکت کرد و کار غواصی با ابزار خاصی که وزن آن به 45 کیلو گرم می‌رسد و شامل لباس غواصی تانک و سایر لوازم دیگر است انجام می‌گیرد.

شریف‌نیا تصریح کرد: در کلاس غواصی درجه بندی داریم  و براساس توانایی فرد غواص در عمق آب است، به عنوان مثال فرد تک ستاره در عمق 16 متری استخر غواصی می‌کند دو ستاره، سه ستاره و چهار ستاره در غواصی رتبه‌های به نوبت هستند.ک

رئیس هیات نجات غریق استان ایلام گفت: کلاس‌های غواصی ما در چشمه‌های دوقلوی آبدانان، سد سیمره و سد ایلام برگزار می‌شود، هیات ما در همایش‌های سالانه به طور مرتب شرکت می‌کند که این همایش‌ها در شهرهای کیش، قشم و شهرهای شمالی است و از سال 1378 به بعد تیم استان ایلام هر ساله مقام‌های اول، دوم و سوم را در پرتاب چوب کسب کرده است.

وی ادامه داد: در سال 1395 در عملکرد هیات مقام سوم کشوری را کسب کردیم، موفق به کسب دریافت کارت اخلاق در سال گذشته در کشور شدیم و توانستیم  عنوان هیات برتر در بین هیات‌های ورزشی استان را کسب کنیم.

رئیس هیات نجات غریق استان ایلام گفت اینجانب 11 سال و به مدت سه دوره افتخار ریاست هیات نجات غریق استان را داشته‌ام در 10 شهرستان استان هیات فعال داریم و 9 کلاس آموزشی در سال 95 برگزار کردیم.

وی ادامه داد: یک هزار نفر به صورت فعال در استان فعالیت دارند که نکته جالب حضور دو سومی بانوان است، استخرهای علوم پزشکی، نیروی انتظامی، تربیت بدنی سپاه و در بخش خصوصی آزادی، غریبی، صدف، آساره در استان فعالیت دارند.


گزارش تصویری

برند پایین
تنگه کافرین
امامزاده سید صلاح الدین
کالای ایرانی
فست فودها و تهدید سلامت افراد
یادواره آزادسازی میمک
اجرای 5 هزار ویژه برنامه در...
تلاش و تولید