شهید نادر حاتمی لک

در روز اول تیر ماه سال 1348 در خانواده ای فقیر و مذهبی در روستای «کره پو»در بخش « صالح آباد» از توابع شهرستان« مهران »متولد شد.
هنگام تولد وی پدرش دامدار و کشاورز بود اما به علت نارسایی ومشکلات ناشی ازحکومت  رژیم منفور پهلوی در روستاها، مجبور به ترک روستاشد و به شهر «ایلام» مهاجرت کرد .شهید« نادر» دوران تحصیلی ابتدایی را در شهر« ایلام »به پایان رساند و چون بچه باهوشی بود و علاقه زیادی به صنعت داشت .ترک تحصیل کرد و کارهای فنی مانند مکانیکی ،جوشکاری و الکترونیکی و غیره را دنبال نمود و مهارت هایی را دراین شغل ها کسب کرد . در این هنگام بارها به بسیج و سپاه مراجعه کرد تا به جبهه اعزام شود اما چون سن و سالش کم بود از ثبت نام او خود داری می کردند تا اینکه با تلاش فراوان موفق شد که ثبت نام کند و به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «ایلام» درآید. او دوره آموزش نظامی را گذراند و به عنوان نیروی مخابراتی به جبهه اعزام شد .
 پس از دوان ابتدایی و آغاز دوران راهنمایی به ندای بنیان گذار انقلاب اسلامی و معمار اصلی بنای انقلاب اسلامی لبیک گفت و علیرغم سن و سال کم و ممانعت هایی که از پذیرش و ی در سپاه ایلام به عمل می آمد با سختی و مشقت فراوان ثبت نام نمود و خود را به خیل سپاه اسلام در جبهه های غرب کشور رساند .اوبه علت علاقه زیادی که به کارهای تخصصی و فنی از تعمیر بی سیم گرفته تا تعمیر وسایل نقلیه ،از هیچ گونه تلاش و کوششی مضایغه و دریغ نورزید و حتی با توجه به سختی کار لحظه ای زبان به شکایت نگشود .او  تا یکسال مانده به پایان جنگ تحمیلی در جبهه ها ماند ورشادتهای بی شماری از خود به یادگار گذاشت تا اینکه در تاریخ 2//4/1366 در جبهه «کردستان» به درجه رفیع شهادت نائل آمد .