جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

شهید کاظم فتحی زاده - نمایش محتوایی دفاع مقدس

 

 

شهید کاظم فتحی زاده

کاظم در سومین روز از اولین ماه بهار سال 1336 در روستای بانقلان از توابع شهرستان ایلام دیده به جهان گشود.

نام : کاظم                               نام خانوادگی : فتحی زاده

نام پدر :منصور                           تحصیلات : کاردانی علوم پایه

محل تولد: بانقلان                    محل شهادت: مهران

تاریخ تولد: 3/1/1336                تاریخ شهادت:25/12/1378

ایشان تا مقطع کاردانی در رشته علوم پایه تحصیل نموده بود. بعدها به عنوان پاسدار در تیپ یکم لشکر حضرت امیر(ع) به عنوان جانشین گردان در منطقه مرزی مهران مشغول پاک سازی میادین مین بود که سرانجام در تاریخ 25/12/1378 بر اثر برخورد با مین، به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. مزار این شهید شجاع در گلزار شهدای صالح آباد قرار دارد.

 فرازی از وصیت نامه­ی شهید:

      وصیت این جانب به امانت داران انقلاب و جنگ این است که ایثارگری­ها و رشادت­ها و توانمندی­های رزمندگان اسلام در زمان جنگ را به نسل­های آینده که انقلاب و جنگ را ندیده­اند منتقل نمایند و توصیه­ی بعدی من به کسانی که با جان و مال خویش جهت سربلندی  اسلام و انقلاب کوشیده و تلاش کرده­اند این است که نگذارید انقلاب اسلامی که خون بهای هزاران شهید است پایمال شود. به یاران و دوستان انقلاب توصیه می­کنم که با سخن و قلم و عمل خود اهداف شوم آنان را نابود و خنثی نمایند.

آرزو داشتم که روزی برسد تا شاهد پاکسازی کامل مناطق آلوده به مواد منفجره و مخرّب از اراضی کشاورزی مردم شهید پرور و عشایر که ذخائر انقلابند و دست­های پینه بسته­ی آنان که حاکی از تلاش هدف دارشان است باشم و روزی خوشحال و مسرورم که هیچ گونه مواد آلوده و مین که باعث تلفات جانی و مالی مردم گردد، در این سرزمین نباشد. به فرزندان دلبندم سفارش می­کنم که همیشه به عبادت خود اهمیت داده و این ارزش­های اصیل اسلام را برای خود سرلوحه­ی زندگی قرار دهید و آن­چنان ایمان به خدا داشته باشید که تسلیم هیچ باد فناگری نشوید و بعد از شهادت من صبور و بردبار باشید که خداوند بزرگ حافظ و سرپناه شما می­باشد.  بازگشت همه به سوی اوست و جای هیچ تشویشی نیست.آیت الله حیدری ایلامی/مردی از تبار معرفت و شجاعت