جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

شین - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شین

Loading the player...

برنامه« شین» ( شیون ) ویژه دهه ی اول محرم در شبکه ی استانی سیمای مرکز ایلام تهیه و تولید می شود.
به گزارش روابط عمومی مرکزايلام ؛ ويژه برنامه شین در 13 قسمت 50 دقیقه اي دهه اول محرم هر شب  از ساعت21 بصورت زنده از سيماي ايلام پخش می شود.
این ويژه برنامه به صورت زنده به بررسي فرهنگ سوگواري و عزاداری مردم استان در ماه محرم مي پردازد و با آيتم هايي متنوعي نظيرحديث عاشورايي ، پیرغلامان حسینی ، شعر عاشورایی ، عكس و فيلم هاي عاشورايي ،گزارش از آداب و رسوم شهرستانها در ماه محرم ، محرم و دفاع مقدس ، گزارش هیاتهای عزاداري در مناطق مختلف ايلام ،  بحث کارشناسی متناسب باموضوع برنامه و ... همراه مي باشد.
آیتم عاشوراییان به مسئله دفاع مقدس و پیوند آن با مقوله  محرم و عاشورا می باشد و شامل سوژ هایی است که رابطه معنا دار و نزدیکتری با محرم و عاشورا دارند. مثلا نبرد جمعی از رزمندگان شهرستان ایوان در سارات سوماردر شب عاشورای سال 59 در برابر رژیم بعث عراق که منجر به شهادت جمعی از بهترین فرزندان این استان گردید. یا عملیات محرم که به عنوان یکی از شاخصترین عملیاتهای تاریخ دفاع مقدس در ایام محرم انجام گرفت و نیز پرداختن به شهدایی که سر خود را تقدیم کرده ا ند و نیز شهدایی که نکته ای قابل توجه در شهادت و یا تفحص آنها وجود دارد.
در آیتم هیات،به فعالیت آن مجموعه هایی که  در امور دینی و مذهبی نمود عینی و ملموس تری داشته باشند و به نوعی نقطه پرگار و نقطه ثقل شهرستان ، منطقه یا محله خود محسوب می شوند.پرداخته می شود.
از آنجائیکه شعر و ادبیات در بازگویی  و انتقال مفاهیم واقعه عاشورا نقشی تاثیر گذار و بی بدیل ایفا می کند در نظر دارد از این ظرفیت در قالب شعر یا دکلمه و متون ادبی  در برنامه استفاده نماید.
این برنامه قصد دارد به موضوعاتی پیرامون مباحث قیام امام حسین ( ع) و مسائل مربوط به محرم ، عبرتهای عاشورا و ... به شکل کارشناسی پرداخته شود.

 

سال تولید: 1395

تهیه کننده : قدرت باقری
تصویربردار : محمدباقر شعاعی ، علی عزیزی ، جلیل محمدی
صدابردار : رحمان میرابی زاده ، علی یار محمدی
تدوینگر و گرافیست : حسن رحیمی
مجری : عبدالحمید یعقوبیان
منشی صحنه : مجتبی احمدی
طراح دکور : محمد رضایی
نورپرداز : جلیل محمدی
کارگردان : جعفر سلطانی
کارگردان هنری : نورمراد رضایی
کارگر حرفه ای : محمدباقر شعاعی ، مجتبی احمدیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام ممنون از برنامه عالیتون . ببخشید خواستم بپرسم... عبدالله ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۰۹:۱۶

عبدالله
سلام ممنون از برنامه عالیتون . ببخشید خواستم بپرسم که چطور میشه برنامه تلویزیونی شین رو دانلود کنم ؟
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۰۹:۱۶