سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

صدا و سیمای مرکز ایلام آماده انعکاس مطلوب عزاداری های دهه اول محرم - نمایش محتوای خبر

 

 

صدا و سیمای مرکز ایلام آماده انعکاس مطلوب عزاداری های دهه اول محرم

رسانه استانی مرکز ایلام آماده برگزاری با شکوه و پوشش رسانه ای مطلوب عزاداری های ماه محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی است .

صدا و سیمای مرکز ایلام آماده انعکاس مطلوب عزاداری های دهه اول محرم

به گزارش روابط عمومی مرکز ایلام ؛ مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام گفت : رسانه استانی مرکز ایلام ، همچون سال های گذشته با تهیه و تدارک ویژه برنامه های مذهبی و فرهنگی متنوع برای نمایش شور و شعور حسینی مردم استان در دهه اول محرم آمادگی کامل دارد.
شیروی با اشاره به اینکه برنامه سازان و تهیه کنندگان صدا و سیمای مرکز ایلام ، در آستانه محرم برنامه های متنوع و گوناگونی در رابطه با قیام عاشورا و عشق و ارادت مردم به ابا عبد الله الحسین (ع) و یارانش ، تهیه و تولید کرده اند افزود : معاونت سیمای مرکز ایلام با تهیه وتولید ویژه برنامه آزیتی که شامل بخش های متنوعی همچون آداب و رسوم مردم استان در ماه محرم ، پخش مراسم عزاداری مردم استان ، حضور پیرغلامان در برنامه ، معرفی هیئت های مذهبی دراستان ، شعر عاشورایی و ... هر شب به صورت زنده عشق وارادت مردم استان به امام حسین (ع) و یارانش را به نمایش می گذارد.
وی گفت : همچنین مراسم سینه زنی ، مداحی و برنامه های تولیدی شور حسینی و حماسه حسینی ، میان برنامه های آیین زندگی ، جرعه های عاشورایی ، قاب معرفت ، علمدار هدایت ، طبیب دلها و مستندهای فاخر اهل سوگ ، مستند پیر غلامان و میراث مرثیه ، فیلم های ویژه ماه محرم همچون روز واقعه و سجده عشق ، کلیپ و نماهنگ های تولیدی و تامینی و پخش انیمیشن و همچنین پخش سریال مختارنامه از دیگر برنامه های سیمای مرکز ایلام در دهه اول محرم است.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام به برنامه های صدای مرکز ایلام در این ایام  اشاره کرد و افزود : علاوه بر پخش ویژه برنامه رد سرخ ویژه دهه اول محرم ، مستند فرهنگ مردم در استان و برنامه های ایواره و خیر ، شوکیانه ، ری و رسم ژیان ، شوگار ایلام ، راه روشن ، جوان ، پیام ایلام ، آساریل امید و کودکانه نیز شنوندگان رادیو ایلام را با حال و هوای دهه اول محرم در مناطق مختلف استان همراه می کند.
شیروی به برنامه های معاونت خبر مرکز ایلام نیز پرداخت و گفت : تهیه و تولید گزارش های خبری با محوریت آداب و رسوم مردم استان در ماه محرم ، پیرغلامان ایلام ، محرم در روستاها ، محرم و دفاع مقدس ، ارسال گزارش های خبری به تهران ، پوشش عزاداری در شهرستانها و برقراری ارتباط زنده با شبکه های سراسری از جمله فعالیت های معاونت خبر صدا و سیمای مرکز ایلام است.
به گفته شیروی معاونت فضای مجازی مرکز ایلام نیز همچون سایر معاونت های رسانه استانی حال و هوای ماه محرم و فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در قالب بنر ، پوستر ، پادکست و کلیپ های متنوع در فضای مجازی منعکس می کند.
 


گزارش تصویری

روژ دیاری 9
روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان