جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

ظهر عاشورا در کربلا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

ظهر عاشورا در کربلا

Loading the player...

این حماسه و مویه ، صد ها سال است ، ادامه دارد، و یک یادگار است ! یادگار و بیانگر اتفاقی که بر خانواده بنی اسد در عصر عاشورا رفت .
گروهی از این خاندان ، در ایام عاشورا ، در کنار نهر علقمه ، درشمال شرقی کربلا ، سکونت داشتند . آنها به هیچ روی ، تصور نمی کردند که، با خاندان پیامبر ، آنگونه رفتار کنند ... تا اینکه گروهی از زنان ، ساعاتی از ظهر گذشته ، خود را سراسیمه ، به آنها رسانند ، و خبر ناباورانه صحنه های دیده شده را بیان کردند .
دویدن حماسی آنان ، نشانگر شوک و نابواری آنان ، از آن عصر است. مردان و زنان این قبیله ، با شنیدن خبر ، عصر عاشورا ، مسیری تقریبا سی و پنج کیلوتری را ، تا قتلگاه دویدند ! بر سر و سینه زدند ، در حالی که به خود اجازه نمی دادند ، آنچه را شنیده اند ، باور کنند ... با سینه های خسته و چشمان پر اشک ، به صحنه عصر عاشورا رسیدند ...جز کشته های به خون غلطیده و ... چیزی ندیدند!
از آن روز ، تا کنون ، مردم شهر کربلا ،عصر عاشورا را ، دویده می گریند ! خاندان بی اسد ، بودند که بدن های مطهر شهیدان را ، بی سر ، دفن کردند !
راستی گروهی از آن خاندان بنی اسد ، چند قرن است ، برای هجرت از درد و غم سرزمین مادری ، در منطق سیرجان خودمان ساکن اند ! مقدمشان گرامی است .