حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

عده‌ای می‌خواستند از ولایت فقیه تصور غلطی بدهند - نمایش محتوای خبر

 

 

عده‌ای می‌خواستند از ولایت فقیه تصور غلطی بدهند

مقام معظم رهبری در فرازی فرموند: عده‌ای می‌خواستند از ولایت فقیه تصور غلطی بدهند.

عده‌ای می‌خواستند از ولایت فقیه تصور غلطی بدهند
 
مقام معظم رهبری در فرازی فرمودند: در نظام جمهوری اسلامی رهبری فقط این نیست که کسی او را به خاطر اینکه شرایط را از دست داده عزل کند. اگر این شرایط در او وجود نداشته باشد خودش خود بخودی عزل است.
 
رهبری یک مدیریت است، البته مدیریت اجرایی نیست، مدیریت اجرایی در بخش قوه  مجریه ضوابط مشخصی دارد، معلوم است، مسئولیت معینی دارد در قوه قضایه هم که آن هم مدیریت اجرایی است همینطور هر کدام مسئولیت‌هایی دارد. قوه مقننه هم که معلوم است، رهبری ناظر بر این هاست، یعنی از حرکت کلی نظام مراقبت کند.
 
در واقع رهبری یک مدیریت کلان ارزشی است،گاهی اوقات فشارها ،مضیقه‌ها، ضرورت‌ها، مدیریت‌های گوناگون را به بعضی از انعطاف‌های غیر لازم و غیر جائز وادار می‌کند. رهبری باید مراقب باشد نگذارد چنین اتفاقی بیفتد و این مسئولیت بسیار سنگینی است و مسئولیت اجرایی نیست دخالت در کارها هم نیست.
 
مسئولین در بخش‌های مختلف ،مسئولیت‌های مشخص دارند. در بخش اقتصادی دیپلماسی ،مسئولان در قوه قضائیه در بخش خودشان مسئولیت‌های مشخصی دارند.در همه اینها رهبر نه می‌تواند دخالت کند نه حق دارد و نه قادر است دخالت کند.
 
خیلی از تصمیم‌های اقتصادی گرفته می‌شود ممکن است رهبری هم قبول نداشته باشد. اما دخالت نمی‌کند، مسئولینش باید عمل کنند.
 
آنجا که اتخاذ یک سیاستی منتهی خواهد شد به کج شدن راه انقلاب رهبری مسئولیت پیدا می‌کند در تصمیم و عمل رهبری باید عقلانیت در خدمت اصول قرار بگیرد واقع بینی در خدمت آرمان گرایی قرار بگیرد.
 
در قضیه هسته‌ای، در آن دوره اول که تلاطم‌هایی بود بعضا اقداماتی انجام می‌گرفت که شاید مطلوب نبود، من در آنجا در سخنرانی عمومی گفتم اگر چنانچه این کارها انجام نگیرد خودم وارد می‌شوم و همینطور هم شد، این معنای رهبری است این چیزی است که از اسلام گرفته شده است و یک نکته مثبت در نظام اسلامی است.

گزارش تصویری

برند پایین
تنگه کافرین
امامزاده سید صلاح الدین
کالای ایرانی
فست فودها و تهدید سلامت افراد
یادواره آزادسازی میمک
اجرای 5 هزار ویژه برنامه در...
تلاش و تولید