حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

فرمانده انتظامی استان ایلام: کلاهبردار ۳۰ میلیارد ریالی در ایلام روانه زندان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرمانده انتظامی استان ایلام: کلاهبردار ۳۰ میلیارد ریالی در ایلام روانه زندان شد

فرمانده انتظامی استان ایلام از دستگیری فردی خبر داد که با فروش اراضی مسکونی دیگران بیش از ۳۰ میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بود.

فرمانده انتظامی استان ایلام: کلاهبردار ۳۰ میلیارد ریالی در ایلام روانه زندان شد

سردار نورعلی یاری اظهار داشت: به دنبال شکایت چند نفر مبنی بر کلاهبرداری از آنها از طریق فروش زمین غیر و بدنبال آن دستور قاضی پرونده ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: بررسی‌های اولیه پلیس مشخص کرد، فردی خود را مالک بیش از ۴ هزار متر مربع اراضی مسکونی در شهر ایلام معرفی کرده و مبادرت به فروش این اراضی به افراد دیگر کرده بود.

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: خریداران بی‌خبر از همه‌جا پس از او امضای قولنامه عادی و پرداخت پول زمین مورد معامله وقتی به سراغ زمین خریداری شده خود می رفتند با ادعای مالکیت افراد دیگر روبرو می‌شدند.

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی با اشراف اطلاعاتی لازم و به دست آوردن سرنخ‌های مستند ، متهم را شناسایی و او را دستگیر کردند.

یاری با اشاره به اینکه این فرد از ۱۶ نفر به همین صورت کلاهبرداری کرده بود، تصریح کرد:  متهم پس از دستگیری با دستور مراجع قضایی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

وی گفت: تحقیقات انجام شده حکایت از آن دارد که اراضی مورد معامله عمدتا در مالکیت دیگران و یا اراضی ملی بوده که متهم با جعل مدارک اقدام به فروش آنها می کرده است.

فرمانده انتظامی استان ایلام اعتماد بیجا به دیگران، انجام معاملات به روش سنتی و عدم استعلام از مراجع مربوطه را از عوامل به دام افتادن این مالباختگان عنوان کرد و افزود: افراد در خرید و فروش‌ها ضمن اطمینان از اصل بودن مدارک بایستی در محل های قانونی و دارای مجوز نسبت به انجام معامله اقدام کنند.


گزارش تصویری

برند پایین
تنگه کافرین
امامزاده سید صلاح الدین
کالای ایرانی
فست فودها و تهدید سلامت افراد
یادواره آزادسازی میمک
اجرای 5 هزار ویژه برنامه در...
تلاش و تولید