جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

فرمانده دوران دفاع مقدس: به ازای هر میز مدیریت در کشور 73 شهید والامقام تقدیم شده است /3 هزار میز مدیریت در کشور وجود دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرمانده دوران دفاع مقدس: به ازای هر میز مدیریت در کشور 73 شهید والامقام تقدیم شده است /3 هزار میز مدیریت در کشور وجود دارد

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: به ازای هر میز مدیریت در کشور 73 شهید والامقام تقدیم شده است.

فرمانده دوران دفاع مقدس: به ازای هر میز مدیریت در کشور 73 شهید والامقام تقدیم شده است /3 هزار میز مدیریت در کشور وجود دارد

محمدتقی قاسمی در یادواره "شهید، آبروی محله" ویژه بزرگداشت شهید علی خانزادی که به همت سپاه پاسداران ناحیه ایوان در این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت:

یادگار 8 سال دفاع مقدس به بیان مبارزات، رشادت‌ها و دلاوری­های شهید خانزادی در سه بخش قبل از انقلاب، اوایل انقلاب و ایام دفاع مقدس پرداخت.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای گرانقدر دفاع مقدس و به خصوص شهدای شهرستان ایوان گفت: توفیقی شد تا در یادواره فرمانده دلاور و همسنگر و نام آشنای جنگ شهید علی خانزادی شرکت کنم و جای بسی افتخار است که در سرزمین شهادت حضور دارم.

قاسمی افزود: می­‌خواهم از سرداری بگویم که در جامعه و نسل جوانی که باید پرچمدار تفکر شهید و شهادت باشد گمنام است.

این همرزم شهید ادامه داد: در قبل از پیروزی انقلاب که مردم ما در فقر زندگی می­‌کردند این شهید در عرصه­­ درس و آگاهی و کسب علم وارد می­‌شود، در کنار این که در سیستم بهیاری وارد می­‌شود، در آن زمانی که خیلی­‌ها در جریان نهضت امام نبودند، مبارزات سیاسی و عقیدتی خود را هم نیز ادامه می­‌دهد.

قاسمی ادامه داد: آیا ما این موضوع را گفته‌ایم که خانزادی یک مبارز قبل از انقلاب بود و در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک سرباز گمنام و دلاور و شجاع در دل روستاها که نه سیستم اطلاع‌رسانی در اختیار دارند نه امکاناتی دارند، اما حرکت یک نهضت مقدس را برای مردم بیان می­‌کند؟

این یادگار دفاع مقدس گفت: در قبل از انقلاب به دلیل اشراف نیروهای ساواک و ژاندارمری به اماکن مقدس، ایشان اعلامیه­‌ها را برای اینکه مردم در جریان نهضت امام قرار بگیرند داخل قرآن­‌ها می­‌گذاشتند. چقدر این شخصیت­‌های بزرگ که هر کدام مالک­ اشترهای انقلاب بودند را به نسل جوان و دانشگاه­‌ها معرفی کرده­‌ایم؟

قاسمی افزود: او در جهاد در کنار پدر و مادر و تأمین معاش خانواده نقش آفرین است، در بیداری مردم و آگاهی دادن به مردم نقش آفرین است. روستا به روستا و هرجایی که حضور پیدا می­‌کند ماموریت پیام انقلاب را منتقل می­‌کند. اینها کسانی بودند که در بیداری ملت در کنار علما و در کنار مرجع عظیم تقلید امام عزیز ما نقش آفرین بودند.

وی به بیان جنبه دیگری از رشادت‌های شهید در اوایل انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: شهید خانزادی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از افراد مؤثر در تثبیت انقلاب بودند.

قاسمی تصریح کرد: در آنجایی که انقلابی به بزرگی انقلاب اسلامی نیاز به یارانی داشت خستگی ناپذیر، ایشان جهادگونه، شجاعانه، عارفانه و عاشقانه تلاش می­کرد این نهضتی را که به پیروزی رسیده است تثبیت کند و سهمی در تثبیت انقلاب داشته باشد. برای او ساعت کار معنا نداشت و شب و روز نمی­‌شناخت.

وی افزود: او در اوایل انقلاب و در آنجایی که حضور پیدا می­‌کند، تلاش می­‌کند تا مردم را متوجه انقلاب کند و نیز مردم را امیدوار به انقلابی کند که امام این انقلاب را بوجود آورده است.

قاسمی به بخش سوم فعالیت­‌های شهید خانزادی در دوران دفاع مقدس اشاره و گفت: او کارمند وزارت بهداری بود و می­‌توانست در آنجا به زندگی عادی بپردازد، اما چه شد که عاشقانه به استقبال مرگ رفت؟

این یادگار دفاع مقدس ادامه داد: وی برای دفاع از این مکتب، آرامش را و دنیا طلبی را رها می‌کند، لباس سبز پاسداری به تن می­‌کند و در عاشورایی حضور پیدا می­‌کند که حسین بن علی آن را رقم زده بود و دوباره عاشورا را تکرار می­‌کند.

وی تصریح کرد: راز ماندگاری و تداوم انقلاب اسلامی از آغاز نهضت تا هم اکنون، نه حزب سیاسی بوده و نه حزب­‌های سیاسی و جریانات سیاسی در آن دخیل بودند. یکی از عوامل و رازهای ماندگاری انقلاب اسلامی مکتبی بودن و اسلامی بودن آن است، محوریت اسلام است.

قاسمی تأکید کرد: سردار خانزادی دلاور در این مکتب پرورش یافته بود در درون خانواده­ای بزرگ شده بود که معتقد به این مکتب بودند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از رازهای ماندگاری انقلاب اسلامی ولایت و رهبری آگاه، شجاع و مقتدر است. آنجایی که همه می­‌لرزند او می­‌ایستد.

قاسمی اضافه کرد: یکی دیگر از رازهای ماندگاری انقلاب مردم بودند که عقبه استراتژیک انقلاب اسلامی بوده و هستند.

وی با خطاب قرار دادن جوانان اظهار داشت: در آن روزهای اول دفاع مقدس و جنگ یکی از مشکلات اساسی بچه­های رزمنده بحث بهداری و مداوای مجروحین بود که کار فوق العاده سختی بود. تن در نبرد با تانک بود. به عنوان فرشته نجات رزمندگان ایثارگرانی، شجاعانی، سردارانی نیاز بود که وارد این عرصه بشوند علی رغم کمبود امکانات. در دوره­ای که در استان ایلام حتی یک نفر پزشک ایرانی در جبهه نداشتیم، اما سردار دلاور علی خانزادی آنجا می­‌شود محوری که تکیه­‌گاه بچه­‌های رزمنده است.

قاسمی تصریح کرد: اگر می­‌خواهید مدیریت بحران در دانشگاه­‌ها پاس کنید باید بیایید مدیریت بحران را از این دلاور و امثال این سردار نام آشنا در صحنه­‌های نبرد و گمنام در درون شهرها بیاموزید. با کمترین امکانات از منطقه میمک تا منطقه چنگوله به این گستردگی تحت مدیریت ایشان بود.

وی افزود: با کمترین امکانات بزرگترین خدمات را ارایه می­‌داد. در انتقال و مداوای مجروحین، در مدیریت بهداشت و درمان در صحنه نبرد، اینها مدیر بحران بودند، اینها در آن برهه­‌های سخت دفاع مقدس، انقلاب را نجات دادند. ما باید پاس بداریم حماسه این سرداران دلاور و علی خانزادی‌ها را.

قاسمی با گلایه از مسؤلین گفت: آیا ما این رشادت­‌ها را به نسل جوان معرفی کرده­‌ایم؟ آیا انقلاب همینجوری به دست ما رسیده است؟ با شعار سیاسی به دست ما رسیده یا با مجاهدت و تکرار عاشورا. از عاشورای سارات سومار گرفته تا عاشوراهای صحنه­‌های نبرد. ما اینها را معرفی نکرده­‌ایم.آنهایی که توان دارید، قلم دارید، مظلومیت و حماسه این سرداران دلاور و این شهدای گرانقدر را به نسل جوان معرفی بکنید.

وی ادامه داد: شهید خانزادی از بنیانگذاران بهداری تیپ امیرالمؤمنین است. در آن شرایط اول جنگ با وجود آن مشکلات. من هرگز از این سردار نشنیدم که بگوید من خسته شده­‌ام. چرا میز و کار اداریش را رها کرد خودش را در یک بحران قرار داد؟ بعد می­‌گفت من لذت می­ب‌رم.آیا مدیران ما این روحیه را دارند؟

قاسمی یادآور شد: امروز یکی از گرفتاری­‌های موجود جامعه ما که رهبر معظم انقلاب سال‌هاست دارد فریاد آن را می­‌زند، معیشت و گرفتاری اقتصادی است.اقتصاد مقاومتی با روحیه علی خانزادی­‌ها رقم می­‌خورد نه با برگزاری همایش­‌ها و سمینارهایی که میلیاردی برای آن هزینه می­‌شود. با کمترین امکانات بزرگترین حماسه­‌ها را خلق می­‌کردند. امروز این روحیه کشور ما و مدیران ما نیاز دارد. ساده زیستی جزیی بود که در این صحنه نقش آفرین بود. روحیه ساده­‌زیستی باید انقلاب را حرکت بدهد نه حقوق­‌های نجومی و نه اختلاس­‌ها.

وی تصریح کرد: شهداء و علی خانزادی رفتند برای اجرای عدالت، برای انقلابی که آرزوی همه انبیای الهی بوده است. امام خمینی (ره) در صحیفه نور می­‌فرماید حفظ نظام جمهوری اسلامی از حفظ جان یک نفر حتی اگر امام عصر باشد اهمیتش بیشتر است.  حزب­‌های سیاسی که در مسیر اسلام، انقلاب و آرمان شهداء حرکت می­‌کنند روی سر، اما حزب­‌های سیاسی که به دنبال ریشه کن کردن فرهنگ شهید و شهادت از جامعه باشد ضد اسلام و ضد انقلابند.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این انقلاب ثمره خون شهداست، آرامش و عزت ما ثمره خون شهداست. صدور انقلاب ما با خون شهدا شکل گرفته است.امروز فرهنگ شهید و شهادت در حلب و دمشق و عراق از از خانزادی‌­ها الگوبرداری شده است تا ما آرامش و امنیت داشته باشم. بعد یک عده­‌ای که به بلوغ سیاسی نرسیده‌اند و الفبای امنیت ملی را بلد نیستند آنها را متهم می­‌کنند. ولی واقعیت این است که ما برای امنیت ملی در سرزمین شامات و سواحل مدیترانه می­‌جنگیم. حداقل زبانتان را بند کنید.

وی افزود: مدیران ما، میراث شهداء را قدر بدانند. امروز میزی که در اختیار شما هست در سراسر ایران اسلامی به تعداد 3 هزار میز مدیریت برای هرکدام 73 شهید داده­‌ایم.

قاسمی در پایان گفت: خانزادی­‌ها را معرفی کنیم، جاسم امامی­‌ها را معرفی کنیم، پیرحیاتی­‌ها را معرفی کنیم، رستمی­‌ها را معرفی کنیم، کوهی­‌ها را معرفی کنیم، قدر این­‌ها را بدانیم. این انقلاب و این نظام ثمره خون شهداست از شهداء قدرشناسی کنیم. لنگرگاه آرامش این انقلاب رهبر معظم انقلاب است برای ایشان دعا کنیم. زمانی که ارتفاعات میمک سقوط کرد اولین شخصیتی که به این منطقه عملیاتی آمد رهبر معظم انقلاب بود. موقع فتح میمک هم اولین شخصیتی که وارد منطقه شد مقام معظم رهبری بود. امروز قدرشناس شهداء و رهبر انقلاب باشیم.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...