رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

فرمانده مرزبانی استان ایلام: تردد زائران اربعین حسینی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است - نمایش محتوایی اربعین

 

 

فرمانده مرزبانی استان ایلام: تردد زائران اربعین حسینی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

فرمانده مرزبانی استان ایلام با اشاره به اینکه آرامش و امنیت بهتری در تردد زائران شاهد هستیم گفت: تردد زائران اربعین حسینی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

فرمانده مرزبانی استان ایلام: تردد زائران اربعین حسینی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

سرهنگ یحیی الهی با حضور در قرارگاه اربعین مستقر درمرز مهران گفت: تردد زائران اربعین حسینی تا به امروز نسبت به سال 95 افزایش چشمگیری داشته است که نشان از آرامش و امنیت زائران در مسیرهای مرزی است.

فرمانده مرزبانی استان ایلام گفت: وضعیت میدانی تردد زائران اربعین حسینی در مرز مهران از وضعیت آرام، بدون دغدغه و روان حکایت دارد.

وی افزود: علی‌رغم افزایش تردد زائران نسبت به سال قبل امنیت و آرامش بهتری در ترددها در مرز مهران برای زائران اربعین سرور سالار شهیدان شاهد هستیم.

فرمانده مرزبانی استان ایلام تصریح کرد: مدیریت صحیح در سطح کلان، هماهنگی دلسوزانه همه نهادها و دستگاه های دولتی و قانونمندی و همکاری زائران اربعین، دست به دست هم داد تا با سربلندی و افتخار این مأموریت را تا به اینجا به سرانجام برسانیم.

الهی برای تسهیل و خدمات‌رسانی هر چه بهتر به زائران خاطرنشان کرد: زائران اربعین تردد خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و از مراجعه بدون ویزا و گذرنامه به مرز خودداری کنند.

هشدار به زائرانی که بدون ویزا به مرزها مراجعه می‌کنند

فرمانده مرزبانی استان ایلام گفت: طرف عراقی برای افرادی که بدون ویزا به عراق سفر کند حبس طولانی در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه در ملاقات‌هایی که با طرف عراقی داشته‌ایم تاکید شده است اگر افراد بدون ویزا به مرزها بیایند و باعث ازدحام شوند قطعا طرف عراقی مرز را می‌بندد.

تردد بیش از 46 هزار زائر از مرز مهران  در روز هفتم آبان

همچنین علیرضا شیرودی اظهار داشت: در روز هفتم آبان‌ماه 46 هزار و ششصد زائر از مرز بین المللی مهران تردد کرده‌اند.

سخنگوی شورای اطلاع رسانی ستاد اربعین استان ایلام افزود: از این تعداد  40 هزار نفر برای زیارت عتبات عالیات از مرز مهران خارج و 6 هزار و ششصد نفراز طریق این مرز وارد کشور شده‌اند.