رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

قدرت باقری - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

قدرت باقری

رزومه کاری  قدرت باقری:    
متولد 1355 در شهرستان ملکشاهی از توابع استان ایلام ، دارای مدرک کاردانی مردم شناسی و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی ، کارمند صدا و سیمای مرکز ایلام ، تهیه کننده ، نویسنده و کارگردان تلویزیون
سوابق :
آغاز فعالیتهای هنری از سال 1368 با حضور در نمایش های صحنه ای با عناوین بازیگر و کارگردان.
نمایش های صحنه ای :
آرسنال ( بازیگر )- هرمز و کمان ( بازیگر و کارگردان)- بازی مرگ ( بازیگر )-گربه و پلنگ ( کارگردان )- آسیابان ( بازیگر )- ضامن آهو ( کارگردان )- خورشید کاروان (بازیگر و کارگردان )- دخترخورشید ( بازیگر ) محرم در محرم (بازیگر و کارگردان )- خرقه ارغوانی ( کارگردان ، طراح لباس و صحنه و انتخاب موسیقی ) و ...
حضور در جشنواره های مختلف تئاتر استانی و کشوری و کسب عناوین متعدد در زمینه های ذیل :
1-کسب مقام اول بازیگری نمایش صحنه ای مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان استان ایلام.
2-کسب لوح سپاس نمایش صحنه ای از هفتمین جشنواره تئاتر استان ایلام.
3-کسب دیپلم افتخار بهترین طراحی صحنه از هشتمین جشنواره تئاتر استان ایلام.
4-کسب رتبه دوم بازیگری نمایش صحنه ای ایلام.
5-کسب مقام اول نمایش صحنه ای یادواره سال ولایت.
6-کسب مقام دوم کارگردانی نمایش صحنه ای یادواره سال ولایت.
7-کسب مقام سوم نمایش صحنه ای مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان استان ایلام.
8-کسب مقام اول نمایش از سیزدهمین جشنواره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان استان ایلام.
9-کسب مقام اول کارگردانی نمایش صحنه ای از استان ایلام.
10-کسب مقام سوم طراحی صحنه تئاتر از هیجدهمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان استان ایلام.
11-کسب مقام سوم طراحی لباس از هیجدهمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان استان ایلام.
12-کسب مقام سوم انتخاب موسیقی نمایش صحنه ای از بیستمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان سراسرکشور.
13-کسب مقام اول طراحی لباس از بیستمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور.
صداو سیما:
به کارگیری و جذب در سال 1388
ورود به صدا و سیمای مرکز ایلام در سال 1381 پس از گذراندن دوره آموزشی کارگردانی از باشگاه رادیو تلویزیون جوان با عنوان نویسنده ، تهیه کننده و کارگردان تلویزیون و ساخت برنامه در ژانرهای مختلف به شرح ذیل :
برنامه های ترکیبی:
1-    تقویم روز  چندین قسمت.
2-    شمیم آدینه دو سال.
3-    روایت رزم
4-    شجره طیبه 17 قسمت.
5-    پاسداران11 قسمت.
6-    یادواره های شهداچندین مورد.
7-    مجموعه روایت ایثار ( 900 دقیقه ).
8-    هشت بهشت 8 قسمت.
9-    راسخون 7 قسمت.
10-    حماسه تا حماسه ا قسمت ، پخش شده از شبکه شما.
11-    باهنرمندان بیش از 10 قسمت.
12-    دیروز ، امروز، فردا ا قسمت.
13-    جنگ شبانه چندین دوره مختلف.
14-    وهاران ( 51 قسمت ، اثر جشنواره ای ).
15-    سرای امن ( 13قسمت).
16-    گام دهم ( 10 قسمت ).
17-    شووخیر ایلام (بیش از 30 قسمت ).
18-    تا بماند ایران
19-    مهر باران ( گفتگو با ریاست محترم جمهور).
20-    آن روزها
21-    غبار روبی مزار شهداء
22-    جمع خوانی قرآن کریم
23-    ارتباط های زنده با شبکه های سراسری و شبکه های استانی به مناسبت آزادسازی مهران
24-    جنگ شبانه نوروز 1394 ( 30 قسمت )
25-    تاسوعای حسینی
26-    عاشورای حسینی
27-    خورشید سواران
28-    صبح آغاز ( شبکه شما)
29-    سفره های آسمانی (شبکه سه )
30-    سخنرانی های مذهبی ( موارد مختلف )
31-    احکام ( چندین قسمت )
32-    سیران  ( 2 قسمت )
33-    باکاروان (3405)دقیقه
34-    یاد یاران
35-    مسیرعاشقی
36-    جشنواره فرامنطقه ای ایران و عراق  ( دو قسمت ).
37-    همایش دخترخورشید
38-    یادواره شهدای اطلاعات عملیات
39-    موسیقی تصویردفاع مقدس (16) مورد
40-    پیاده تاعرش ( پیاده  روی اربعین حسینی در مهران ).
سریال :
1-    سریال هتل دوار آساره 13 قسمت ، ( نویسنده ، تهیه کننده ، کارگردان وبازیگر).
2-    سریال قال و قواله 20 قسمت ، ( نویسنده ، تهیه کننده ، کارگردان و بازیگر).
3-    سریال دیواخان26 قسمت ، ( بازیگر و تهیه کننده ).

نماهنگ :
1-    سروسبز آزادی ( اثر جشنواره ای).
2-    ستارگان خاک
3-    پیرفرزانه
4-    پنجره و پرواز
5-    ایران من

پیک آشنا :
1-    گلیم نقش برجسته ایلام ( جزو یکصداثر برگزیده مرکز سیمای استانها ).
2-    بهار ایلام ( جزو یکصد اثر برگزیده مرکز سیمای استانها).

داستانی :

1-    داستانی کوتاه مهمان ماهی ها ( اثر جشنواره ای).

مستند:
1-    مستند تلاش شیرین ( برداشت عسل از صخره های طبیعی، پخش شده از شبکه های مختلف ).
2-    مستند چشمهای آبادی ( اثرجشنواره ای).
3-    مستند رمضان در ایران (  دو قسمت . پخش از شبکه های سراسری سیما ).
4-    مستند قدمگاه ( 2 قسمت. راهیابی به بخش مسابقه جشنواره تولیدات مراکز).
5-    مستند آتش در نیستان
6-    مستند گزارشی جنگ خاکریزها ( 2 قسمت . پخش از شبکه دو سیما).
7-    مستند آفتاب در آلامتو ( پخش از شبکه سه سیما).
8-    مستند برکت ( راهیابی به بخش مسابقه جشنواره تولیدات مراکز).
9-    مستند ضریح
10-    مستند سرزمین آویشن ( پخش از شبکه شما).
11-    مستندآنجا که عشق می تراود ( پخش از شبکه دو سیما).
12-    مستند مقتل
13-    مستند چاشنی ( اثر جشنواره ای )
14-    مستند برینه
15-    مستند آوای کرکیت« گلیم نقش برجسته » ( اثر جشنواره ای- پخش از شبکه های سراسری سیما).
16-    مستند مردی برای همیشه
17-    مستند پیاده تا عرش ( 2 قسمت ).
18-    مستند اشکهای سیمره (5 قسمت )
19-    مستند گزارشی مهر باران
20-    مستند گزارشی یاران مانشت
21-    مستند گزارشی تا آسمان
22-    مستند گزارشی مدرسه ای در آسمان
23-    مستند گزارشی رایحه ( 6 قسمت).
24-    مستند گزارشی نگاه
25-    مستند میم
26-    مستند ایلام به روایت انقلاب ( آیت الله مروارید )
27-    مستندروزگاراکبر (اثرجشنواره ای)
28-    مستندحرکت0 وبرکت (اثربرگزیده جشنواره ملی فیلم عمار)
29-    مستند بهشت0 بیابان (به سفارش مرکزسیمای استانهای سازمان0 صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران)

حضور درجشنواره های استانی ، منطقه ای ، ملی و بین المللی :
1-    کسب عنوان تهیه کننده برتر سیزدهمین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیون صداو سیمای مراکز استاها برای برنامه « شو چراخ ».
2-    کسب عنوان بهترین مستند داستانی در بخش ستاد اقامه نماز از چهاردهمین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیون مراکز استانها برای مستند « چشمهای آبادی ».
3-    نامزد بهترین اثر تلویزیونی برای مستند « تا آسمان » در چهاردهمین جشنواره تولیدات مراکز استانها.
4-    کسب لوح سپاس جلوۀ نماز برای مستند « چشمهای آبادی » از چهاردهمین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیون مراکز استانها.
5-    نامزد بهترین اثرتلویزیونی برای برنامه « شمیم آدینه » در چهاردهمین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیون مراکز استانها.
6-    کسب عنوان بهترین کارگردان تلویزیون از پانزدهمین جشنواره تولیدات رادیو وتلویزیون صداو سیما برای برنامه ترکیبی « شو وخیر ایلام ».
7-    نامزد کسب بهترین مستند تلویزیونی از هفدهمین جشنواره رادیو و تلویزیون صدا وسیمای مراکز استانها برای مستند « درخت زندگی ».
8-    کسب لوح تقدیربخش مستند سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد برای مستند « درخت زندگی ».
9-    کسب لوح تقدیر سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد به خاطر توجه به امر نماز و نیایش برای مستند « درخت زندگی ».
10-    کسب دیپلم افتخار بخش مستند دهمین جشنواره منطقه ای سینما جوان – منطقه یک کشور « آلامتو » برای مستند « درخت زندگی».
11-    راهیابی به بخش مسابقه نهمین جشنواره منطقه ای سینما جوان – منطقه سه کشور - « اروند » با مستند « درخت زندگی ».
12-    کسب لوح تقدیر از ششمین جشنواره سراسری آثار رادیویی و تلویزیونی نماز ونیایش صداو سیمای جمهوری  اسلامی ایران برای مستند  «چشمهای آبادی ».
13-    مقام برگزیده از جشنواره تولیدات مراکز استانها برای نماهنگ « سرو سبزآزادی ».
14-    راهیابی بهبخش مسابقه سی وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشدبا نماهنگ « سرو سبز آزادی».
15-    کسب مقام دوم نماهنگ از همایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) برای نماهنگ  « پنجره و پرواز».
16-    کسب مقام سوم فیلمنامه نویسی از ششمین جشنواره سراسری « ایثار و شهادت » برای نگارش فیلمنامه « پایی برای پروانه ».
17-    کسب مقام سوم فیلمنامه نویسی از جشنواره ملی فیلمنامه نویسی برای نگارش فیلمنامه « بوی بلوط ».
18-    کسب مقام اول کارگردانی از دومین جشنواره فیلم بسیج برای فیلم کوتاه « مهمان ماهیها».
19-    کسب مقام اول ازدومین جشنواره فیلم بسیج برای مستند «چاشنی».
20-    کسب مقام دوم فیلمنامه نویسی از دومین جشنواره فیلم بسیج برای نگارش فیلمنامه « لیمو»
21-    کسب مقام دوم فیلمنامه نویسی برای نگارش فیلمنامه « لیمو » از جشنواره فرهنگ وهنر ایرانی و اسلامی.
22-    کسب عنوان تهیه کننده برتر تلویزیون از هجدهمین جشنواره تولیدات مراکز صداو سیما برای برنامه تلویزیونی« وهاران ».به طور مشترک با آقای نورمراد رضایی.
23-    کسب مقام اول  جشنواره ملی فیلم ایثار برای نگارش فیلمنامه بلند داستانی «گیسهای سوخته».
24-    کسب دیپلم افتخار جشنواره ملی فیلم رضوی برای فیلم داستانی « مهمان ماهیها».
25-    کسب مقام سوم فیلمنامه نویسی از سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت برای نگارش فیلمنامه داستانی «پایی برای پروانه» .
26-    کسب عنوان بهترین کارگردان ازجشنواره فیلم قرآن وعترت برای فیلم مستندروزگاراکبر.
27-    کسب لوح افتخارجشنواره ملی فیلم عماردربخش اقتصادمقاومتی برای فیلم مستند حرکت و برکت.

مدارک آموزشی :
1-    مدرک آموزشی کارگردانی از باشگاه رادیو تلویزیون جوان با نمره 90.
2-    مدرک مدیریت و رهبری رسانه از موسسه «AIBD » ، اتحادیه رادیو تلویزیونهای آسیا و اقیانوسیه.
3-    دورۀ آموزشی کارگردانی تلویزیون باکسب نمرۀ 19.
4-    دورۀ آموزش بدو خدمت در صدا وسیما.
5-    دوره آموزش بازیگری .
6-    دورۀ آموزش خلاقیت در کارگردانی تلویزیون.

فعالیت های دیگر :
1-    گردآوری و تالیف کتاب مصور آیت الله حیدری ایلامی « ره».( آماده چاپ ).
2-    چاپ فیملنامه کوتاه « پایی برای پروانه » در کتاب فیلمنامه های برگزیده جشنواره حسنات.
3-    انجام تحقیق زندگی آیت الله حیدری ایلامی «ره».
4-    داور دومین جشنواره تئاتر بسیج استان ایلام.
5-    انجام تحقیق مستند « درخت زندگی ».