قرآن را درست بخوانیم

نام کتابی است به قلم حجه الاسلام عبدالرضا نظری که با سبکی متن محور ، کاربردی ، نوین و آسان به آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، (برای همه افراد، با رسم الخط مشهور عثمان طه) می پردازد.برخی از ویژگی های کتاب عبارتند از:
-    آموزش متن‌محورکه  محور در ارائه‌ی تمرین‌های این کتاب، رجوع مستقیم به متن قرآن کریم است.
-    توجّه به رسم‌الخط های ایرانی پس از اتمام آموزش از روی رسم‌الخط عثمان‌طه؛ رسم‌الخط عثمان‌طه امتیازها و ویژگی‌های خاصّی دارد. اگر قرآن‌آموز از ابتدا با این رسم‌الخط، خواندن قرآن کریم را فرا گیرد، به آسانی می‌تواند رسم‌الخط‌های‌ ایرانی را نیز بخواند. با توجّه به این دو نکته ، این رسم‌الخط مبنای آموزش قاعده‌ها و اجرای تمرین‌ها در این کتاب قرار گرفته است؛ البتّه پس از فراگیری قرائت از روی این رسم‌الخط، به موارد اختلافی آن با رسم‌الخط‌های‌ ایرانی که تفاوت اندکی با هم دارند و تمرین از روی آن نیز پرداخته‌ایم.
-    بیان ساده ی قاعده ها؛ در بیان قاعده‌ها، از ساده‌ترین عبارات استفاده شده است و به جای شرح و تفصیل آن‌ها، بیشتر تمرین‌های عملی و کاربردی از روی قرآن کریم مورد نظر بوده است.
-     آوردن نمونه‌های فارسی؛ در بسیاری از موارد، برای آموزش قاعده یا حرکتی، نمونه‌های فارسی آن آورده شده است. این کار در واقع گره زدن بحث با دارایی های علمی قرآن‌آموز است که می‌تواند تأثیر چشم گیری در درک مطالب داشته باشد.
-     عمومیّت این روش؛ این روش در عین سهولت، کاربردی بوده و برای همه‌ی افراد قابل ارائه است.
-    بیان مهم‌ترین کلیدهای لحن عربی و قواعدی که در صحیح‌خوانی قرائت نماز نقش دارند.
-    پرداختن به امر آداب تلاوت.کتاب «قرآن را درست بخوانیم » بعد از ذکر مباحث مقدماتی ، در دو بخش ، 24 درس ، و در 128 صفحه رنگی با قطع وزیری ، به چاپ سوم رسیده است .بخش اول دارای 18 درس است که شامل موضوعات مهم روخوانی و روان‌خوانی است. بخش دوم دارای 6 درس می باشد که شامل مباحث تکمیلی روخوانی و روان خوانی قرآن کریم است.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
استفاده زيادي از اين كتاب در تدريس ماه رمضان بردم.... مربي قرآن ۱۳۹۴/۰۵/۲۵ ۰۹:۲۸
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته خدمت دوستان عزیز... عبدالباسط حسینی ۱۳۹۴/۰۶/۲ ۱۰:۲۰

عبدالباسط حسینی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
خدمت دوستان عزیز و گرامی ببخشید محترم این کتاب را میخواهم اما دانلود نمیشود نمیدانم چرا لینک ندارد اگر طریقش را بگویید ممنون میشوم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۲ ۱۰:۲۰
مربي قرآن
استفاده زيادي از اين كتاب در تدريس ماه رمضان بردم. واقعا روش جذاب و آسان و كاربردي است. خوب است اين روش را در آموزش قرآن را هم تجربه كنيم.
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۵/۲۵ ۰۹:۲۸