سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

لاله های واژگون - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

لاله های واژگون

Loading the player...

دانلود

لاله واژگون ، نماد زيبايي و استقامت ايلام زمين
گل مظهر زيبايي و جلوه اي از جمال حق است ، زيبايي چشم نواز و رنگهاي متنوع اش خاص هر سليقه و تجلي شكوه خلقت خداوند است.
گلهاي لطيف و با طراوت همچون بابونه و سوسن ، آلاله هاي سرخ و نقره فام جاي جاي دشتها و كوههاي ايلام را ديدني و حيرت انگيز ساخته ، جا دارد مردمان اين ديار به شكرانه اين همه جلال و جبروت سجده شكر بجاي آورند.
گل هديه اي الهي است ، بي شك مردم مهربان و سخت كوش اين ديار مردماني از جنس آيينه و صداقت اند كه لاله هاي واژگون و زيبا وديعه الهي در سرزمين آنان شده تا به پاس سخت كوشي و تلاش آنان ، مظهر استقامت آنان شود.
شرايط سخت رويش اين گلهاي زيبا يادآور زندگي براي مردماني است كه تحت هر شرايطي با كمبود امكانات و مشكلات زياد باز سرشار از طراوت و زندگي اند. لاله هاي واژگون ، را از اين رو واژگون مي نامند زيرا كه آلاله هاي سرخ و زيبايش به صورت وارونه در ميان غلافي از برگهاي سبز و باريك قرار گرفته و سربزيري و وارونگي اش نه تنها از زيبايي آن نكاسته بلكه وقار و جبروت خاصي به اين گل زيبا داده است.
امروزه تصاوير لاله هاي واژگون در ايلام به خاطر نماد زيبايي و شكوهش در قابهايي زيبا مزين كننده ديوار بسياري از سازمانها و نهادهاي مردمي كه مراجعين زيادي دارند، شده است تا همه آنها را ببينند.
بسياري از كالاهاي توليدي استان براي معرفي فرهنگ و زيبايي خاص استان از عكس اين گل زيبا استفاده كرده و لاله هاي واژگون به صورت نماد بر روي بسته بنديهاي شكيل آنان نقش خاطره در اذهان ديگران بجاي گذاشته است.
پيچيدگي خلقت لاله هاي واژگون به حدي است كه تاكنون كمتر هنرمند چيره دست و توانايي در قالب گلهاي چيني و مصنوعي توانسته است مشابه آن را بسازد تا تزيين كننده گلدانهاي زيبا و تجلي بخش هر خانه اي شود.
شايد از اين رو لاله هاي واژگون را مظهر استقامت مي نامند زيرا كه كمتر گلي توان رويش در شرايط سخت و ارتفاع يك هزار و 500 متر از سطح دريا را دارد.