رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

محور ایلام - ملکشاهی - مهران شاهد تردد پرشمار زائران است - نمایش محتوایی اربعین

 

 

محور ایلام - ملکشاهی - مهران شاهد تردد پرشمار زائران است

به عنوان دومین مسیر درون استانی منتهی به مرز، محور ایلام - ملکشاهی - مهران با حضور و تردد پرشمار زائران اربعین حسینی (ع) همراه شده است.

محور ایلام - ملکشاهی - مهران شاهد تردد پرشمار زائران است

فرماندار ملکشاهی گفت: با توجه به تراکم جاده ای مسیر ایلام - مهران بخشی از زائران از ملکشاهی -مهران رهسپار گذرگاه رسمی مرز مهران می شوند.
اسد قاسمی یادآوری کرد: از ماه ها پیش کار بهسازی محور 70 کیلومتری ملکشاهی - مهران به عنوان مسیر دوم دسترسی به مرز مهران در دستور کار و اجرا مسئولان شهرستان واستان ایلام قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با انجام عملیات ترمیم ، روکش اسفالت و حذف نقاط حادثه خیز این محور هم اکنون از شرایط مناسبی برخوردار است.
وی اضافه کرد: در طول مسیر ملکشاهی - مهران گروه های امداد و نجات، فوریت های پزشکی و امکانات راهداری و خدمات خودرویی استقرار یافته اند.
فرماندار ملکشاهی به دیگر خدمات انجام گرفته برای رفاه زائرین از جمله رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه در این مسیر اشاره کرد و گفت: پمپ بنزین سیار، ایستگاه فوریت های پزشکی سیار و مرکز خدمات خودرویی نیز در این مسیر دایر و مستقر شده است.
وی با اشاره به اینکه شرایط و امکان لازم جهت استقبال، پذیرایی و اسکان زائرین اربعین حسینی در این شهرستان مهیا شده است گفت :مردم و مسئولان و دستگاه های عضو ستاد اربعین شهرستان ملکشاهی آماده خدمت به زائران هستند.
وی افزود:60 ایستگاه با امکانات گرمایشی جهت اسکان زائران در ملکشاهی دایر شده است.
شهرستان 22 هزار نفری ملکشاهی در 35 کیلومتری ایلام و 70 کیلومتری مرز مهران قرار دارد.
مهران به عنوان کانون محوری تردد زائران اربعین حسینی در 90 کیلومتری ایلام ، 105 کیلومتری ملکشاهی و 100 کیلومتری دهلران قرار دارد.
از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از 500 هزار نفر از مرز مهران به کربلای معلی عزیمت کرده اند.