سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

مدیرکل ورزش و جوانان مطرح کرد: سهم اندک ورزش شنا در سبد خانوارهای ایلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل ورزش و جوانان مطرح کرد: سهم اندک ورزش شنا در سبد خانوارهای ایلامی

مدیرکل اداره ورزش و جوانان ایلام با بیان اینکه شنا و رشته های آبی در آوردگاه های بین المللی و المپیک از پر مدال ترین رشته ها به شمار می روند ، گفت: این رشته مهم و پایه ای نباید در استان ایلام مغفول بماند و باید انگیزه و گرایش اندک خانواده های استان به ورزش شنا بیشتر شود.

مدیرکل ورزش و جوانان مطرح کرد: سهم اندک ورزش شنا در سبد خانوارهای ایلامی

 بهروز حیدرزاده در آئین انتخاب رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان اظهار کرد: شنا و ورزش های آبی علاوه بر نشاط آور بودن تاثیر شگرفی در سلامت افراد دارند و آب درمانی از توصیه های همیشگی پزشکان است.
وی افزود: مواد مختلف شنا و دو و میدانی در سطح بین المللی و مسابقات برون مرزی بویژه مسابقات المپیک به واسطه مدال آور بودن از اهمیت وافری برخوردار است و بیشتر کشورهای جهان با توجه به این ویژگی این 2 رشته ورزشی تلاش گسترده ای برای رشد و توسعه این ورزش ها و قهرمان پروری می کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان ایلام تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون شنا نیز برای کسب مدال در مسابقات معتبر جهانی و المپیک برنامه ریزی کرده که استان های مختلف کشور به طور جدی در زمینه استعدادیابی و قهرمان پروری در رشته های آبی فعالیت مستمر و پیگیر داشته باشند.
حیدرزاده یادآور شد: ایلام نیز با توجه به گسترده بودن مواد مختلف شنا و ورزش های آبی باید بر اساس ظرفیت، پتاسیل و استعدادهای استان در رشته شنا برنامه ریزی و فعالیت کند تا این رشته ورزشی در استان به رشد و تعالی دست یابد.
وی از مسئولان هیات شنای استان خواست ضمن بررسی نقاط ضعف و مشکلات و ارائه راهکارها برای این نیازها، در اولین فرصت اعضای کمیته های شنای هیات را مشخص کنند و جایگاه ویژه و خاصی را برای پیشکسوتان در نظر بگیرند و یک کمیته را به این گروه اختصاص دهند.
عبدالخالق شریف نیا رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان ایلام هم تاکید کرد: تا زمانی که خانواده ها رغبتی برای پرداختن فرزندانشان به ورزش شنا نداشته باشند و پایه این ورزش از طریق کودکان و نوجوانان محکم نشود شنای استان ایلام به رشد چندان موفقی دست نمی یابد.
بیش از 600 نفر ورزشکار سازمان یافته در هیات شنا ایلام در 2 بخش زنان و مردان فعالیت دارند.
کلاس های آموزشی این هیات از ابتدای تابستان آغاز و بیش از 300 نفر در این کلاس ها شرکت داشته و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.
شهر ایلام دارای 3 استخر متعلق به بخش خصوصی و پنج استخر متعلق به بخش دولتی است ، همچنین سه استخر دولتی دانشگاه ایلام ، تامین اجتماعی و اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز در حال ساخت است.

در پایان نشست تعیین رئیس هیات شنای استان ایلام از مجموع 15 رای ماخوذه با 14 رای و یک رای ممتنع عبدالخالق شریف نیا به عنوان تنها نامزد ریاست هیات شنا، شیرجه و واترپلو بار دیگر برای چهار سال به ریاست این انتخاب شد.
وی از هشت سال پیش تاکنون ریاست این هیات را بر عهده دارد.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...