جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ایلام تاکید کرد : لزوم فرهنگ‌سازی در ترویج پرداخت زکات در ایلام - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ایلام تاکید کرد : لزوم فرهنگ‌سازی در ترویج پرداخت زکات در ایلام

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ایلام بر لزوم فرهنگ‌سازی در ترویج پرداخت زکات در ایلام تاکید کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ایلام تاکید کرد : لزوم فرهنگ‌سازی در ترویج پرداخت زکات در ایلام
 
ضیاء رضایی اظهار داشت: فرهنگ سازی برای پرداخت زکات در دستور کار کمیته امداد امام خمینی ایلام قرار دارد.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ایلام گفت: در این راستا نشستی با مدیر کل صدا و سیمای ایلام برپا شد و در این نشست حول این محور و نشست کمیته‌های سه گانه شورای زکات استان ایلام مباحثی طرح شد.
 
وی ادامه داد:  سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری شده است، پرداخت زکات و خمس و ... از تکالیف اقتصادی مسلمانان است، ادای این وظایف مالی افزون بر آثار سازنده و اخلاقی نقش مهمی در توزیع و تعدیل ثروت میان افراد جامعه و برقراری عدالت اجتماعی دارد .
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ایلام گفت: در نشست امروز کمیته‌های شورای زکات استان در صدا و سیمای مرکز ایلام در خصوص نحوه فرهنگ سازی در ترویج پرداخت زکات بحث شد و میزان زکات جمع آوری شده در سال گذشته بیش از 60 درصد رشد داشته است.
 
وی ادامه داد : در سال 1395 در مجموع یک میلیارد و 15 میلیون تومان زکات جمع آوری شده که نسبت به زکات جمع آوری شده در سال 94 حدود 66 درصد رشد داشته و مجموع زکات جمع آوری شده در استان 82 درصد سهم فقرا بوده که بین نیازمندان استان توزیع شده و 18 درصد نیز سهم پروژه‌ها بوده که امیدواریم در سال 96 هم که اکنون در فصل برداشت محصول هستیم میزان پرداخت زکات افزایش یابد و پیش بینی ما این است که یک میلیارد و 500 میلیون تومان سال 96 در قالب زکات مردم به کمیته امداد عنایت کنند.

گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...