جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

مدیریت سفر اربعین - ایران - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مدیریت سفر اربعین - ایران

دانلود

سفر اربعین سفری فشرده و جمعی است و زائر با دیگران در ارتباط است. محدودیت های مکانی برای استراحت ، عدم وجود وقت مشخص برای خواب و بیداری ، ازدحام زیاد جمعیت ، محدودیت فضاهای زیارتی و سایر شرایط ، همه زمینه هایی را فراهم می کند که اگر زائر اربعین توجه و دقت لازم را نداشته باشد چه بسا موجب آزار و اذیت و ایجاد مزاحمت برای دیگران گردد.
روشن است که سفر به کشور عراق و دوری از وطن و حضور گسترده زائران در ایام اربعین مشکلات و سختی هایی را به طور طبیعی به همراه دارد ، بنابر این زائر با آمادگی روحی و روانی که از قبل در خود ایجاد می کند و شناخت کافی و درک درستی که از شرایط و موقعیت ویژه ایام اربعین پیدامی کند در طول سفر ، سعه صدر و بردباری را پیشه خود می کند و از بی تابی و گلایه از دیگران می پرهیزد.
 شروع پیاده روی
مسیر و زمان شروع پیاده روی اربعین
زائرین ایرانی معمولاً از نجف تا کربلا را پیاده طی می کنند
اما خود عراقی ها و بعضی از ایرانیها از مسیرهای دیگر هم تا کربلا پیاده می روند. این درحالی است که تمامی ورودی های شهر کربلا میزبان زائرین اربعین حسینی است.
زوار عراقی معمولا روز ۱۷ صفر پیاده رویشان را شروع کرده و روز ۱۹ صفر ظهر به بعد وارد شهر کربلا می شوند
زوار ایرانی معمولا در روزهای ۱۶ و ۱۷ صفر پیاده روی خودشان را شروع می کنند.
به علت کثرت جمعیت و در مضیقه بودن موکب ها در تاریخ های ۱۷ تا ۱۹ صفر پیشنهاد می شود زوار ایرانی مخصوصا خانواده ها و کسانیکه توی کاروانشان خانم حضور دارند در روزهای ۱۳ تا ۱۵ صفر عازم کربلا شوند
خیلی از کارشناسان دینی معتقدند که زیارت اربعین لازم نیست درست روز چهلم اباعبدالله باشد و  از ۱۰ تا ۲۰ صفر می توانید به زیارت بروید و ثوابش را ببرید. پس می توانید طوری برنامه ریزی کنید که در شلوغی های مسیر پیاده روی و شهر کربلا و حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) اذیت نشوید.