سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام: شهدای گمنام در سراب باغ و زرین‌آباد آرام می‌گیرند - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام: شهدای گمنام در سراب باغ و زرین‌آباد آرام می‌گیرند

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام گفت: شهدای گمنام در سراب باغ و زرین‌آباد آرام می‌گیرند .

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام: شهدای گمنام در سراب باغ و زرین‌آباد آرام می‌گیرند

محمدرضا شرف بیانی اظهار داشت: پیکر شهدای گمنام امروز در میام مردم استان ایلام تکریم و تشییع شدند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام گفت: تشیع شهداء در شهر ایلام صورت گرفت و در روز دوشنبه پیکر مطهر دو تن از شهداء در زرین‌آباد دهلران تشیع و تدفین می‌شود و پیکر مطهر دیگر شهیدان گمنام مصادف با روز عرفه در شهر سراب باغ تدفین می‌شوند.

وی افزود: برای انتقال فرهنگ ایثار به نسل‌های آینده یادمان شهداء و آرامگاه‌های شهداء بهترین نماد هستند و فضای معنوی را به استان می‌دهند. شهدای گمنام بهتربن نماد برای حقانیت نظام هستند.

شرف‌بیانی افزود: در استان 22 یادمان شهداء در شهرها و بخش‌ها و دانشگاههای استان وجود دارد و پیکر مطهر 65 شهید گمنام در این یادمان‌ها دفن شده است که با تدفین شهدای گمنام فعلی در ایلام این تعداد به 69 شهید گمنام می‌رسد و یادمان‌ها به 24 یادمان شهید گمنام می‌رسد.

وی ادامه داد: 12 یادمان در ایلام تکمیل است که 6 یادمان دیگر در حال ساخت است و با پیشرفت 70 درصد در حال انجام است و برای ساخت دیگر یادمان‌ها در انتظار تخصیص اعتبار هستیم.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام در خصوص مقام مطهر شهداء اظهار کرد: ماموریت شهداء معنویت بخشی به جامعه است و این در شرایط کنونی و در برابر استکبار جهانی مقابله می‌کند.

وی افزود: وجود شهداء سبب آرامش برای جوانان و معنویت بخشی است.

وی در خصوص شهید حججی مدافع حرم  نیز ادامه داد: شهید حججی دنیا را تکان داد و این نشات گرفته از ارادت شهید حججی به شهداء و شهدای گمنام است و این امر در تاریخ زندگی شهید حججی مشهود است.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...