جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام : ستاد برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در ایلام تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام : ستاد برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در ایلام تشکیل شد

مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام گفت: ستاد برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در ایلام تشکیل شد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام : ستاد برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در ایلام تشکیل شد
 
علیرضا شیرویی اظهار داشت: رسانه و بهزیستی از دو جنبه یعنی در محیط داخلی دو دستگاه و محیط خارجی که اهداف آنها را تامین می‌کند، دارای اشتراک هستند.
 
مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام گفت: از لحاظ محیط داخلی می‌توان گفت هر دو دستگاه، ایثار و از خودگذشتگی دارند، اصحاب رسانه به دلیل مطالبه‌گری و پردازش این دغدغه در جامعه هر روز آماج حملات یکی از مسئولین دولتی و غیر دولتی هستند و جزء ایثار هیچ چیز تحمل این شرایط را توجیه نمی‌سازد، در بهزیستی نیز همین طور است و مددکاران با دغدغه‌مندی و دلسوزی مشکلات جامعه هدف خود را پیگیری می‌کنند و از ایثار برخور دارند.
 
وی ادامه داد: در حوزه خارجی نیز اهداف مشترکی بین صدا و سیما و بهزیستی وجود دارد؛ رسانه ملی، اولویت اول، دوم و سوم آن، خانواده و زندگی سالم است، یعنی می‌توان گفت رسانه ملی هدفی جز فراهم کرد شرایط زیست بهتر و بهزیستی در جامعه هدف خود ندارد و از این لحاظ با بهزیستی اهداف مشترکی داریم و بنابراین در راه تعامل با این مجموعه نقطه افتراقی نداریم.
 
شیرویی تصریح کرد: علاوه بر شناخت محیط داخلی و خارجی، لازم است محیط سوژه نیز شناخته شود؛ رسانه در درجه اول باید پژوهش، تحقیق، استفاده از آمار و واقعیت‌ها را مورد توجه قرار دهد تا بر اساس آن رسالت مطالبه‌گری خود را پیگیری کند.
 
وی در این راستا با توجه به آمار سازمان برنامه و بودجه گفت: طبق آمار، بیش از 14 هزار نفر مستمری‌بگیر تحت پوشش بهزیستی استان ایلام هستند؛ این آمار، در کنار قریب به 50 هزار نفری که تحت پوشش کمیته امداد هستند در مجموع، نشان می‌دهد که نزدیک به 65 هزار نفر مستمری بگیر در استان داریم که نسبت به جمعیت نزدیک به 600 هزار نفری استان بیش از یازده درصد (در بعضی مناطق بین 22-25 درصد) از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند که بسیار قابل تامل است و نشان می‌دهد استان در این حوزه‌ها آسیب پذیر است و باید در این حوزه، مطالبات لازم از سوی رسانه‌ها از مسئولان پیگیری شود.
 
شیرویی با اشاره به وضعیت طلاق در استان ایلام افزود: باید با توجه به آمار، اولویت‌ها را بشناسیم و مسائل اصلی را از مسائل فرعی تشخیص دهیم و بدانیم چه چیزی را مطالبه می‌کنیم.
 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام خاطرنشان کرد: آسیب‌های اجتماعی، دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب است و کارگروه‌های بسیاری درباره آن در دستگاه‌های مختلف تشکیل شده است، در سازمان صدا و سیما نیز تعریف ماموریت صورت گرفته است؛ در استان ایلام طلاق، اعتیاد و مهاجرت (البته در غالب حاشیه نشینی) در صدر آسیب‌های اجتماعی قرار دارند و برنامه‌های اصلی شبکه استانی ایلام پرداختن به این آسیب‌ها بوده و این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.
 
وی تصریح کرد: هر کاری که انجام می‌شود باید با شاقول سنجیده شود که آن، کارآمدی نظام است؛ دشمن بر ناکارآمد نشان دادن نظام متمرکز شده است که باید با این مساله مقابله کرد، نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف کارهای زیربنایی بسیاری انجام داده که باید برای مردم بازگو شود.
 
شیرویی گفت: سال آینده چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است و فرصت خوبی است که آنچه نظام به مردم و به ویژه مناطق محروم ارائه کرده برای مردم بیان شود؛ بنابراین باید در این راستا، مطالبه‌گری از مسئولان از اکنون در دستور کار قرار گیرد.
 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام افزود: ستادی برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از اکنون تشکیل شده و برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری باشکوه این سالگرد در سال آینده صورت گرفته است.

گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...