رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

مرزبانان آماده استقبال از بازگشت زائران هستند - نمایش محتوایی اربعین

 

 

مرزبانان آماده استقبال از بازگشت زائران هستند

جانشین مرزبانی ناجااز امنیت، آرامش و نظم به عنوان ویژگی بارز مرزهای کشور در پیاده روی اربعین نام برد و گفت: مرزبانان آماده استقبال از بازگشت زائران هستند .

مرزبانان آماده استقبال از بازگشت زائران هستند

سردار 'محمد کاظم تقوی'  اظهارداشت: موج بازگشت زائران به کشور بزودی آغاز می شود که در این رابطه مقدمات بازگشت آنان فراهم شده و مرزبانان آماده استقبال از این عزیزان هستند.
وی افزود : هیچ گونه مشکل امنیتی در مرزها نداریم، مرزهای غربی کشور به خاطر امنیت بیشتر زائران تقویت شده و به صورت هوایی و زمینی پایش می شوند.
وی ادامه داد: با تدابیر اتخاذ شده و همکاری و تعامل همه دست اندرکاران ستاد اربعین تردد در مرزهای سه گانه آرام و منظم است.
جانشین فرمانده مرزبانی ناجا گفت: حضور شبانه روزی همه نیروهای نظامی و انتظامی و مرزبانی با همکاری مردم موجب شد که مرزبانان بتوانند در کمال آرامش و امنیت با توجه به حجم بالای سفر زوار به کشور عراق نظم را برقرار کنند.
سردار تقوی افزود: مرز بین المللی مهران یکی از مرزهای پرتردد کشور در ایام اربعین بود که با همکاری همه زئران سفر کم خطری در ایام اربعین داشتند.
وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت قوانین در بازگشت زائران به کشور امیدواریم که اتفاق خاصی رخ ندهد.
 مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری ایلام و 285 کیلومتری کربلا واقع است و به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور است.
تاکنون بیش از یک میلیون و 900هزار نفر به کشور عراق برای شرکت در پیاده روی اربعین سفر کرده اند که بیش از 50 درصد آنها بر اساس اعلام منابع رسمی از مرز مهران تردد کرده اند.