جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

مشکلات گوارشی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مشکلات گوارشی

Loading the player...

دانلود

افرادی که دچار کمبود آنزیم لاکتوز هستند با مصرف شیر و لبنیات دچار نفخ خواهند شد، بنابراین دفع نفخ و گاز از روده همیشه نشانه بیماری نیست. کمبود آنزیم های مورد نیاز برای هضم خوراکی ها یا حساسیت نسبت به مواد غذایی مختلف مثل پروتئین گندم یا گلوتن، همچنین مصرف خوراکی های نفاخ مثل حبوبات، بادنجان، بامیه، سیب زمینی، سیر، پیاز و. . . از دلایل مهم افزایش نفخ و گاز به حساب می آید.
دکتر مژگان فروتن در ادامه توضیح می دهد افرادی که دچار کمبود آنزیم لاکتوز هستند با مصرف شیر و لبنیات دچار نفخ خواهند شد، بنابراین دفع نفخ و گاز از روده همیشه نشانه بیماری نیست اما بهتر است مورد بررسی قرار گیرد، همچنین افرادی که به روده تحریک پذیر مبتلا هستند بیشتر دچار این علائم می شوند.
 یکی از درمان های خانگی یبوست را استفاده از یک یا دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، روغن کنجد، روغن کرچک و. . . یک ربع بعد از هر وعده غذایی می داند. همچنین می توانید هفت یا هشت عدد آلو یا انجیر را در یک کاسه پر از آب بریزید و اجازه دهید شب تا صبح خیس بخورند سپس صبح بعد آنها را همراه آب داخل کاسه مصرف کنید. توصیه دیگر این است که هنگام صبح یک قاشق غذاخوری خاکشیر و نصف لیوان آب جوش را با یک یا دو حبه قند مخلوط کنید و بنوشید. همراه ناهار نیز می توانید از مخلوط یک لیوان دوغ و یک قاشق غذاخوری گل سرخ پاک شده کاشان استفاده کنید.