جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مصرف 15 میلیون لیتر فرآورده های نفتی ایام اربعین در استان ایلام - نمایش محتوایی اربعین

 

 

مصرف 15 میلیون لیتر فرآورده های نفتی ایام اربعین در استان ایلام

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام از افزایش 31 درصدی مصرف فرآورده های نفتی در ایام منتهی به اربعین امسال گفت: از پنجم تا 13 آبان در محل تردد زائران اربعین در این استان بیش از 15 میلیون لیتر سوخت (بنزین، گازوئیل و نفت سفید) مصرف شده است.

مصرف 15 میلیون لیتر فرآورده های نفتی ایام اربعین در استان ایلام

علی اصغر چاغروندی اظهار کرد: از این میزان مصرف سوخت سهم بنزین 6،5 میلیون لیتر، گازوئیل هفت میلیون و 900 هزار لیتر و نفت سفید نیز 870 هزار لیتر بوده است.
وی با اشاره به مصرف گاز مایع نیز در این مدت(پنجم تا 13 آبان) افزود: همچنین در این بازه زمانی کوتاه 664 تن گاز مایع در جایگاه های عرضه سوخت این استان مصرف شده است.
چاغروندی از راه‌ اندازی هفت جایگاه عرضه سوخت سیار برای خدمات ‌دهی به زائران اربعین خبر داد و تصریح کرد: امسال و در ایام اربعین پنج جایگاه تامین سوخت(بنزین و گازوئیل) از سوی شرکت خصوصی دریا کولاک جنوب در مهران به ‌صورت سیار و شبانه ‌روزی آماده خدمات ‌دهی به زائران اربعین است.
وی گفت: از این تعداد 2 مورد در پارکینگ بزرگ اربعین در مسیر تردد زائران از سمت ایلام به مهران، یک جایگاه در پارکینگ برکت و یکی جایگاه هم در ضلع روبرو پارکینگ اربعین در نظر گرفته شده است.
به گفته وی هم اکنون پنج جایگاه سیار در انبارهای شرکت موجود بوده و در صورت نیاز از این تعداد در ایام منتهی به اربعین استفاده می شود.
 سال گذشته و از نیمه دوم آبان ماه تا پنجم آذر (20 روز) حدو 25 میلیون لیتر فرآورده نفتی در جایگاه های مستقر در جاده های مسیر تردد زائران اربعین حسینی این استان مصرف شد.
به گزارش ایرنا، 63 جایگاه عرضه سوخت شامل 44 باب جایگاه عرضه فرآورده سوختی بنزین، گازوییل و 19 باب جایگاه CNG تک منظوره و دو منظوره در استان ایلام فعال است.
مرز مهران بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است و در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر از این مرز تردد کردند.
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد و از ابتدای ماه صفر تاکنون حدود یک میلیون نفر از این مرز راهی عراق شده اند.