حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷

معرفی توانمندی روستاها زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را مهیا می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی توانمندی روستاها زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را مهیا می کند

مدیرکل امور روستایی استانداری ایلام گفت: معرفی توانمندی های اقتصادی و تولیدی روستاییان ایلام گامی موثر در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در این استان است.

معرفی توانمندی روستاها زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را مهیا می کند

محمدکریم محمدیاری اظهار کرد: روستاییان در بخش های صنایع دستی نظیر حصیربافی، گلیم بافی، فرش و گلیم نقش برجسته، آینه دوزی، مصنوعات چرمی، انواع تولیدات کشاورزی و دامی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، پرورش قارچ و زنبور عسل، تولید انواع لبنیات و گوشت و پشم و محصولات کشاورزی و ... دارای توانمندی های خاصی هستند که باید به همه معرفی شوند.
وی ادامه داد: معرفی این ظرفیت ها و قابلیت ها علاوه بر امکان شناخت بیشتر برای استفاده از ظرفیت های موجود، موجب می شود تا هم از نظر اقتصادی برای روستاییان موثر باشد و هم آنان را به اشتغال و تلاش در زمینه های مختلف در روستا وا دارد.
وی یادآور شد: یک جوان روستایی وقتی بداند که ثمره تلاش و زحماتش مورد توجه همه است و دارای جایگاه مناسبی از نظر اجتماعی و اقتصادی است برای حفظ اصالت فرهنگی روستای خود بیشتر تلاش می کند.
محمدیاری به برگزاری نمایشگاه توانمندیهای روستاییان به مناسبت هفته دولت در استان اشاره کرد و گفت: قرار است از دوم تا هشتم شهریور ماه نمایشگاهی برای معرفی ظرفیت ها و توانمندیهای روستاییان ایلام در بخش های مختلف برگزار شود که امیدواریم همه روستاییان با حضور فعال خود بتوانند ظرفیت های خویش را به همه بهتر معرفی کنند.
وی افزود: این نمایشگاه علاوه بر تبادل فرهنگ ها و معرفی دستاوردها و توانمندی های روستایی نقش مهمی در حفظ و احیا صنایع دستی روستاهای استان و توسعه اقتصادی روستایی و عشایری دارد.
وی ابراز امیدواری کرد که با حضور مناسب و ارائه توانمندی های روستاییان استان ایلام در این نمایشگاه بتوان به خوبی ماحصل تلاش و زحمات کشاورزان و عشایر استان را به همه معرفی کرد.
وی ابراز امیدواری کرد که با حمایت و توجه به بخش کشاورزی و عشایری و حمایت از تولیدات و دستاوردهای آنها این بخش همچنان به فعالیت های خود تداوم بخشد و در جهت رونق و شکوفایی اقتصادی کشور گام بردارد.

حدود 40 درصد از جمعیت استان 580 هزار نفری ایلام در بیش از 640 روستا زندگی می کنند که سالانه بیش از دهها تن مواد لبنی و گوشتی و سبزیجات و ...تولید و روانه بازار می کنند.


گزارش تصویری

راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی
آموزش
آهنگ تلاش و زندگی