جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

معرفی کتاب/ روشن‌تر از فردا - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی کتاب/ روشن‌تر از فردا

کتاب «روشن­تر از فردا» مجموعه خاطرات سرهنگ رضا سلطانی است که به کوشش محمدرضا رستم‌پور در سال 1389 انتشار یافته است.

معرفی کتاب/ روشن‌تر از فردا

 کتاب «روشن­تر از فردا» مجموعه خاطرات سرهنگ رضا سلطانی است که به کوشش محمدرضا رستم‌پور در سال 1389 انتشار یافته است.

محمدرضا رستم پور، در کتاب روشن­تر از فردا، روایت­گر مجموعه خاطرات سرهنگ رضا سلطانی از دوران زندگی و سال­های حضورش در هشت سال دفاع مقدس بوده است؛ تا بتواند از این رهنگذر، بخشی از حقیقت جنگ را بازگو نماید؛ وی در ابتدای کتاب نوشته است:

«حقیقت جنگ و صلح را باید از لابه لای همین حرف­ها درآورد. همین حرف­های صادقانه که زندگی شاهدان خاکریزها و گلوله ها را به تصویر می­‌کشد، همین حرف­ها که بی هیچ پروایی ضعف­ها و قوت­های راویانش را نمایان می­کنند، ضعف­هایی که تجربه شدند و قوت­هایی که نتیجه دادند. همین خاطرات صادقانه که جاماندن­ها و پرکشیدن­ها؛ زخم برداشتن­ها و زخم بر جای گذاشتن­ها را به شکلی مستند به تصویر می­‌کشند».

در بخشی از کتاب در صفحه 73 و 74 می­خوانیم: «... جای خالی شخصیت جذاب فرجیان زاده همه را عزادار کرده بود. من سعی می­‌کردم مسیر شهید فرجیان زاده را ادامه بدهم، یعنی استقرار کامل در محور را پیش گرفتم. در جمع ما یکی از رزمنده های افغانی به اسم شیرمحمد بود که شجاعت و شهامت عجیبی داشت و ما بهش می­گفتیم تو جگرت از فولاد ساخته شده. هیچ هراسی از مرگ نداشت و با آن قیافۀ سیه چرده و قد کوتاهش شجاعت بی نظیری نشان می‌داد و حرکت­‌های متهورانه و عجیبی در خط دشمن می­کرد. تجربۀ مقاومت افغانستان در مقابل ارتش شوروی را هم داشت. تا قلب نیروهای دشمن می­رفت و علاوه بر کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر از سلاح و مهمات دشمن هم با خودش می­آورد».

کتاب «روشن­تر از فردا» در 142 صفحه و شمارگان 1500 نسخه توسط انتشارات برگ آذین در سال 1389 منتشر شده است.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...