رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

نخستین بالگرد امدادی هلال احمر 10 آبان در ایلام مستقر می شود - نمایش محتوایی اربعین

 

 

نخستین بالگرد امدادی هلال احمر 10 آبان در ایلام مستقر می شود

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایلام از استقرار نخستین بالگرد امدادی آین جمعیت در آستانه اربعین حسینی از 10 آبان ماه در این استان خبر داد.

نخستین بالگرد امدادی هلال احمر 10 آبان در ایلام مستقر می شود

حسین عارفی  اظهار کرد: این بالگرد با هدف شتاب بخشی در روند امدادرسانی حوادث احتمالی در ایام اربعین در استان مستقر می شود.
وی افزود: بر اساس زمان بندی انجام گرفته از سوی جمعیت هلال احمر کشور بالگرد دوم نیز بعد از نیمه آبان ماه مستقر تا به حوادث احتمالی زائران امداد رسانی انجام شود.
عارفی ادامه داد: همزمان با ایام اربعین حسینی و به منظور ارایه خدمات امدادی به زائران 24 پایگاه امداد و نجات جاده ای در مسیر تردد زائران در این استان از دوشنبه هشتم آبان ماه مستقر می شود.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایلام یادآور شد: از این تعداد 10 پایگاه در مسیر ایلام - مهران و مابقی نیز در سایر مسیرهای تردد زایران شامل دهلران، سرابله، ایوان و ملکشاهی دایر می شود.
عارفی گفت: علاوه بر این هشت تیم موتوری امداد و نجات نیز در مرز مهران مستقر شده تا در صورت نیاز روند امداد رسانی به حوادث را انجام می دهند.
به گفته عارفی، پایگاه ها و تیم های موتوری امداد و نجات تا 28 آبان ماه در طول مسیرهای مشخص شده ایجاد و 400 نیروی امدادگر خدمات رسانی امدادی لازم را به زائران انجام خواهند داد.
به گفته وی، همچنین یک نیم واکنش سریع این جمعیت به همراه 15 دستگاه آمبولانس در مرز مهران همزمان با ایام اربعین مستقر می شوند تا در صورت نیاز خدمات رسانی لازم را به زایران چه در مرز و چه خارج از مرز ارایه دهند.
وی اظهار کرد: اگرچه این جمعیت متولی اسکان زائران نیست ولی آمادگی لازم برای اسکان اضطراری زائران را در مرز مهران خواهیم داشت.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایلام از برنامه ریزی برای فراهم کردن امکانات مورد نیاز در مرز مهران و ارایه خدمات هر چه مطلوب تر به زوار اربعین خبر داد و افزود: امسال با آمادگی بیشتری نسبت به سال گذشته به زوار اربعین حسینی خدمات رسانی می کنیم.
وی اسکان اضطراری، برپایی اردوگاه، توزیع مواد غذایی و وسایل گرمایشی را از دیگر اقدام های این جمعیت عنوان کرد که در اربعین امسال برای خدمت به زوار پیش بینی شده است.
جمعیت هلال احمر در ایام اربعین سال گذشته به 28 هزار و 422 زائر در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران خدمات درمانی و امدادی ارائه کرد و 22 هزار و 663 زائر در شهرستان مرزی مهران توسط این جمعیت در 14 مکان اسکان داده شدند.
از 20 آبان تا سوم آذر پارسال در مجموع امدادگران این جمعیت به 59 حادثه رانندگی زائران اربعین حسینی در جاده های استان ایلام و راه های منتهی به مرز بین المللی مهران که منجر به زخمی شدن 225 نفر شد، امداد رسانی کردند.
مرز بین المللی مهران استان ایلام و پایانه مرزی مهران در 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام طی سال های اخیر به کانون اصلی و مهم تردد زوار سوگوار حسینی تبدیل شد و بیش از یک میلیون زائر عزادار حسینی اربعین پار سال برای شرکت در آیین های سوگواری و زیارت عتبات عالیات از راه مرز بین المللی مهران به کشور عراق سفر کردند و پیش بینی می شود، این رقم اربعین امسال افزایش یابد.