سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای قرآنی ایلام گشایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای قرآنی ایلام گشایش یافت

به مناسبت گرامی داشت سالروز آزادسازی مهران و نخستین روز از هفته قرآن و عترت نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای قرآنی استان ایلام روز شنبه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام گشایش یافت.

نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای قرآنی ایلام گشایش یافت

سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در جریان افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی، صنایع دستی، پوستر، عکس و غیره از هنرمندان این استان با موضوع قرآن در معرض دید قرار گرفته است.
عظیم ایدی افزود: مجموع آثار ارسالی به دومین هفته قرآن و عترت استان در بخش نمایشگاهی 650 اثر بوده که از این تعداد 100 اثر در نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه دومین هفته قرآن و عترت ایلام در سه بخش نمایشگاهی، رقابتی و جشنواره‌ای و جنبی برگزار می شود گفت: مجموع آثار قرآنی ارسالی به این جشنواره یک هزار و 100 اثر است.
وی تولید و ارائه دستاوردهای قرآن و عترت (ع) و جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی و مراکز و موسسه های مردمی استان را از اهداف برگزاری این برنامه برشمرد و تاکید کرد: بخش های رقابتی هفته قرآن و عترت این اداره کل شامل حفظ و تلاوت، جشنواره آواها و نغمات آئینی قران کریم، مقاله‌ نویسی و انشا نویسی، شعر و داستان کوتاه و هنرهای تجسمی اعلام کرد.
ایدی برگزاری کارگاه آموزشی نماز، کارگاه خوشنویسی و نقاشی با موضوع قرآن و عترت، محفل شعر آیینی با موضوع قرآن، جلسه سنتی قرآن کریم، مسابقه حضوری قرآن در رشته قرائت و حفظ و محفل انس با قرآن را از جمله برنامه های هفته قرآن و عترت ایلام برشمرد.

نخستین هفته قرآن و عترت استان ایلام بهمن ماه سال 94 برگزار شد و در آیین اختتامیه آن نیز از 91 فعال قرآنی استان تجلیل شد.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...