جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام: طرح پمپاژ آب دشت خالصه شهرستان دره‌شهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام: طرح پمپاژ آب دشت خالصه شهرستان دره‌شهر اجرایی می‌شود

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام گفت: یکی از پروژه‌های مهم در شهرستان دره‌شهر طرح پمپاژ آب دشت خالصه است که به‌زودی اجرایی می‌شود و با اجرایی شدن آن دو هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی دیم پنج روستای غربی این شهرستان آبی می‌شود.

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام: طرح پمپاژ آب دشت خالصه شهرستان دره‌شهر اجرایی می‌شود
شادمهر کاظم‌زاده در حاشیه بازدید از از طرح پمپاژ ارمو چم ژاب شهرستان دره شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای این پروژه دو هزار و 500 هکتار از اراضی دیم پنج روستای غربی دره‌شهر به اراضی آبی تبدیل می‌شود.
 
وی گفت: استفاده درست و اصولی از منابع و ثروت‌های هر شهر برای پیشرفت اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد که در این بین در شهرستان دره‌شهر این اقتصاد بر پایه منابع آب، خاک و کشاورزی استوار است.
 
نماینده حوزه جنوبی استان ایلام تصریح کرد: استفاده از روش‌های سنتی در این سه بخش هم اکنون اشباع شده و باید با برنامه‌ریزی مناسب به سمت روش‌های نوین و پیشرفته برای استفاده حداکثری از منابع حرکت کنیم.
 
وی در ادامه به طرح پمپاژ چم ژاب - ارمو اشاره کرد و افزود: به دلیل نبود اعتبارات لازم بهره‌برداری از این پروژه با هدف آبرسانی به دوهزار هکتار از اراضی دیم منطقه و افزایش سطح زیر کشت 10 سال به طول انجامیده است.
 
کاظم‌زاده گفت: هم اکنون کار آبرسانی به 615 هکتار از اراضی چم ژاب در حال اجرا است و با توجه به پیگیری‌های انجام شده و دو بازدید از این پروژه امیدواریم با استفاده از اعتبار صندوق ملی توسعه کار تکمیل آن تا پایان سال آینده به اتمام برسد.
 
نماینده مردم دره‌شهر در مجلس اظهار داشت: یکی دیگر از پروژه‌های مهم در شهرستان دره‌شهر طرح پمپاژ دشت خالصه است که به‌زودی اجرایی خواهد شد.
 
وی گفت: با اجرای این پروژه دو هزار و 500 هکتار از اراضی دیم پنج روستای غربی شهرستان آبی خواهند شد.

گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...