حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام: طرح پمپاژ آب دشت خالصه شهرستان دره‌شهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام: طرح پمپاژ آب دشت خالصه شهرستان دره‌شهر اجرایی می‌شود

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام گفت: یکی از پروژه‌های مهم در شهرستان دره‌شهر طرح پمپاژ آب دشت خالصه است که به‌زودی اجرایی می‌شود و با اجرایی شدن آن دو هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی دیم پنج روستای غربی این شهرستان آبی می‌شود.

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام: طرح پمپاژ آب دشت خالصه شهرستان دره‌شهر اجرایی می‌شود
شادمهر کاظم‌زاده در حاشیه بازدید از از طرح پمپاژ ارمو چم ژاب شهرستان دره شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای این پروژه دو هزار و 500 هکتار از اراضی دیم پنج روستای غربی دره‌شهر به اراضی آبی تبدیل می‌شود.
 
وی گفت: استفاده درست و اصولی از منابع و ثروت‌های هر شهر برای پیشرفت اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد که در این بین در شهرستان دره‌شهر این اقتصاد بر پایه منابع آب، خاک و کشاورزی استوار است.
 
نماینده حوزه جنوبی استان ایلام تصریح کرد: استفاده از روش‌های سنتی در این سه بخش هم اکنون اشباع شده و باید با برنامه‌ریزی مناسب به سمت روش‌های نوین و پیشرفته برای استفاده حداکثری از منابع حرکت کنیم.
 
وی در ادامه به طرح پمپاژ چم ژاب - ارمو اشاره کرد و افزود: به دلیل نبود اعتبارات لازم بهره‌برداری از این پروژه با هدف آبرسانی به دوهزار هکتار از اراضی دیم منطقه و افزایش سطح زیر کشت 10 سال به طول انجامیده است.
 
کاظم‌زاده گفت: هم اکنون کار آبرسانی به 615 هکتار از اراضی چم ژاب در حال اجرا است و با توجه به پیگیری‌های انجام شده و دو بازدید از این پروژه امیدواریم با استفاده از اعتبار صندوق ملی توسعه کار تکمیل آن تا پایان سال آینده به اتمام برسد.
 
نماینده مردم دره‌شهر در مجلس اظهار داشت: یکی دیگر از پروژه‌های مهم در شهرستان دره‌شهر طرح پمپاژ دشت خالصه است که به‌زودی اجرایی خواهد شد.
 
وی گفت: با اجرای این پروژه دو هزار و 500 هکتار از اراضی دیم پنج روستای غربی شهرستان آبی خواهند شد.

گزارش تصویری

برند پایین
تنگه کافرین
امامزاده سید صلاح الدین
کالای ایرانی
فست فودها و تهدید سلامت افراد
یادواره آزادسازی میمک
اجرای 5 هزار ویژه برنامه در...
تلاش و تولید