رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

همزمان با هفته دفاع مقدس صورت گرفت/ افتتاح يادمان مقاومت مردمی ملكشاهی در ترشابه - نمایش محتوای خبر

 

 

همزمان با هفته دفاع مقدس صورت گرفت/ افتتاح يادمان مقاومت مردمی ملكشاهی در ترشابه

يادمان مقاومت مردمي شهرستان ملكشاهي در منطقه ترشابه افتتاح شد.

همزمان با هفته دفاع مقدس صورت گرفت/ افتتاح يادمان مقاومت مردمی ملكشاهی در ترشابه

به گزارش ملکشاهی آنلاین، به مناسبت هفته دفاع مقدس، يادمان مقاومت مردمي در شهرستان ملكشاهي طي مراسمي باشكوه افتتاح گرديد.

اين يادمان  به پاس دلاورمرديها و رشادتهاي غيور مردان و رزمندگان هشت سال دوران دفاع مقدس و به همت  سپاه ناحيه ساخته شده است.

همزمان با ششمين روز از هقته دفاع مقدس يادمان مقاومت مردمي شهرستان ملكشاهي در كيلومتر 47 جاده ملكشاهي به مهران در منطقه ترشابه با حضور خيل عظيم بسيجيان، رزمندگان و پيشكسوتان دفاع مقدس، فرمانده سپاه استان ايلام، معاون سياسي امنيتي استاندارايلام، مديركل صداوسيما، مديركل بنيادشهيد استان ايلام، امام جمعه، فرماندار وجمعي از مسئولين شهرستان واستان افتتاح گرديد.

اين يادمان يادآور و سمبلي از مقاومتها و جانفشانيهاي رزمندگان و مردم منطقه در دفاع از مرز و بوم  خود  در برابر هجمه دشمن تا دندان مسلح با پشتيباني غرب و استكبار مي باشد و در منطقه اي بنا نها شده است كه جاي جاي آن سرشار از خاطره هاي سبز و سرخ  آن روزهاي نبرد حق و باطل  و  تداعي گر حماسه هاي مرداني بزرگ است كه خالصانه و شجاعانه ايستادگي نمودند.

اين بنا  اكنون بيرقي است كه با رايحه خوش شهيد و شهادت به اهتزاز در آمده  تا  پيام ارزشهاي والاي انسانيت ، آزادگي ، ايثار و حماسه را به نسلهاي دنباله رو و بصير پيغامبري كند.آري  درهمين  نزديكي (ترشابه) بود كه روزگاري، دشمن خبيث پس از اشغال مهران قهرمان، براي پيشروي نقشه در سر مي پروراند كه با مقاومتهاي مردمي مردمان اين خطه نقش بر آب شد.

مردم شهرستان ملکشاهی در تاریخ اوایل جنگ در سال 57 و در تا پایان آن در سال 64 در منطقه ترشابه از میهن اسلامی دفاع کردند و رژیم بعثی را شکست دادند. آخرین عملیات دوران دفاع مقدس در استان ایلام در منطقه ترشابه روی داده است.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی