رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

همه قوا را صرف کنیم در انتخاب اشخاص صحیح - نمایش محتوای انتخابات

 

 

همه قوا را صرف کنیم در انتخاب اشخاص صحیح

بسم الله الرحمن الرحیم
- حاکمیت قانون :
1- حکومت اسلام حکومت قانون است
2- در حکومت اسلام ، حاکمیت منحصر به خداست و قانون ، فرمان و حکم خداست .
3- خدای تبارک و تعالی رسول اکرم (ص) را خلیفه قرار داده است ، خلیفه الله فی الارض .
4- اسلام به قانون نظر « آلی » دارد ، یعنی آن را آلت و وسیله تحقق عدالت در جامعه می داند ، وسیله اصلاح اعتقادی و اخلاقی و تهذیب انسان می داند .
5- قانون برای اجرا و برقرار شدن نظم اجتماعی عادلانه , به منظور پرورش انسان مهذب است .

اهمیت انتخابات و نقش مردم
1- برنامه ما این است که رجوع کنیم به آرای عمومی , به آرای مردم
2- مردم یکی را تعیین کنند که رئیس جمهور باشد .
3- قهراً مردم وقتی آزاد هستند یک نفر صالح را انتخاب می کنند و آرای عمومی نمی شود خطا بکند .
4- ملت شریف و مبارز ایران ! دشمنان اسلام و نهضت در خارج و داخل تبلیغات زهرآگین خود را شروع کردند و چنین وانمود می کنند که مردم در این انتخابات بی تفاوتند و به سستی و سردی گراییده اند .
- از شما ملت مبارز انتظار دارم که با شرکت همگانی خود ، یاوه سرایان را رسوا کنید . 12/5/58
- در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی دو چیز موجب نگرانی اینجانب است :
1- خوف آن را دارم که در اثر تبلیغات دامنه دار دشمنان نهضت اسلامی و مخالفان جمهوری اسلامی که در ظرف این یک سال با هر وسیله ممکن به تضعیف آن کوشا بوده اند.عزیزان من که امید نهضت اسلامی به شماست ؛ در روز تعیین سرنوشت کشور بپاخیزید و به صندوقها هجوم آورید و آرای خود را در آنها بریزید و این امر مشروع را انجام دهید ، من نیز با حال نقاهت ، خود را برای شرکت مهیا می کنم .
2- من در این مرحله حساس ایران ساز چشم امیدم به شما ملت بزرگ است . و انتظار روز موعود را می کشم که ملت عزیز ، با همت والای خود پیروزی نهایی را بدست آورد . 22/12/58
- یک مجلس باید :
خوب باشد و اگر وکلای شما بعضی هایشان تخلف کردند به آنها تنبه بدهید که آقا نکن و اگر زیادتر کردند ، دفعه دیگر ، تعیینشان نکنید . کسی دیگر را تعیین کنید .
قدرت های بزرگ :
امروز لمس کرده اند که از اسلام سیلی خورده اند آنها از ما بیشتر ملتفت هستند که چه کرده است اسلام با آنها .
- حفظ حیثیت جمهوری اسلامی و ملت شریف بسته به آن است که به سوی صندوق های رأی چون موجی خروشان و دریایی مواج با صفوفی فشرده رفته رأی خود را به شخصی که متعهد اسلام و خدمتگذار به ملت و کشور و حامی مستضعفان و دارای بصیرت در امر "دین" و" دنیا" و منزه از گرایش به شرق و غرب و مکتسب های انحرافی و دارای " دید" سیاسی است بدهید .
- امروز شرکت در انتخابات نه فقط یک وظیفه اجتماعی و ملی است ، بلکه یک وظیفه" شرعی" ، "اسلامی" ، و " الهی" است ، که شکست آن ، شکست جمهوری اسلامی است ، که حفظ آن ، بر جمیع مردم از بزرگترین "واجبات" و "فرایض" است .
و وسوسه در آن از شیطان بلکه "عُمال شیطان بزرگ" است .
- برادران و خواهران ؛ با هوشیاری بسیار و "دید اسلامی سیاسی" با مسایل ، برخورد کنید .
- از وسوسه متحرفان و مخالفان نظام ، اسلام و وابستگان به سیاست اجانب ، اجتناب نمایید که اینان با هر وسیله می خواهند پایه های جمهوری اسلامی را متزلزل کنند و به خیال رسیدن به مقاصد خودشان از هر فرصتی بهره برداری نمایند ، و نگذارند شما در این امر حیاتی که شخصیت خود و کشورتان بسته به آن است شرکت نکنید .
- اینجانب از علمای معظم و ائمه جمعه و جماعات محترم و خطبا و گویندگان متعهد در سراسر کشور تقاضا دارم که مردم شریف را از اهمیت این موضوع حیاتی و سرنوشت ساز مطلع و آنان را به تکلیف شرعی خود ارشاد فرمایید . 2/7/60
- از جمله اموری که اجانب به آن دامن می زنند همین مسأله انتخابات است .
- هر انتخاباتی که در ایران می شود اینها ( اجانب ) می گویند :
مردم این دفعه نمی آیند . مردم سست و خسته شده اند و شور سابق را ندارند .
- اینها ( اجانب ) از روی همین عقده هاست که این صحبت ها را می کنند . اگر عقده های درونی آنها حل می شد . چنین صحبت هایی را نمی کردند .
- انتخابات در انحصار هیچکس نیست . نه در انحصار روحانیون است نه در انحصار احزاب ، نه در انحصار گروههاست .
- انتخابات مال همه مردم است .
- مردم سرنوشت خودشان دست خودشان است .
- یکی از امور مهمه ای که امروز همه ما به آن مبتلا هستیم و همه کشور ، قضیه انتخابات است و الحمدالله این مرحله هم که پیش آمده است ، مردم ما شرکت کنند و در مقابل قدرتهای بزرگ که چشم دوخته اند به اینکه ملت ایران دیگر از اسلام برگشته و از مسایل اسلامی برگشته ، آنها بفهمند مسأله این طور نیست ، فرض که ما " بد " باشیم اما اسلام که خوب است .
در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم . گمان نمی کنم که نقش و اهمیت انتخابات و مجلس شورای اسلامی بر کسی پوشیده باشد . بحمدالله هر چه از عمر با برکت انقلاب شکوهمند اسلامی ما می گذرد ، مردم مسلمان و متعهد کشورمان به اهمیت حضور و نقش تعیین کننده خود در تمامی صحنه های انقلاب آشناتر می شوند ، و راز دوام و بقا و استحکام قیام الهی خود را بهتر کشف می نمایند .
1. از آغاز انقلاب تاکنون ، یکی از اهداف شوم و پلیدی که همواره مورد توجه استکبار جهانی و نوکران خارجی و داخلی آنان بوده است دور کردن مردم از صحنه های انقلاب و گسستن پیوندهای پولادین آنان با آرمانهای اجتماعی ـ سیاسی اسلام بوده است ؛ که در راه تحقق آن به انواع حیله ها و ترفند های گوناگون متوسل شده اند ؛ که بحمدالله سرشان به سنگ خورده است .
2. همانطور که بارها گفته ام ، مردم در انتخابات آزادند و احتیاج به قیم ندارند ، و هیچ فرد و یا گروه و دسته ای حق تحمیل فرد و یا افرادی را به مردم ندارند . وصیت من به ملت شریف آن است که در تمام انتخابات ، چه انتخابات رئیس جمهور و چه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و چه انتخاب خبرگان برای تعیین شورای رهبری یا رهبر ، در صحنه باشند .
همه قوا را صرف کنیم در انتخاب اشخاص صحیح ، اشخاصی که غربی نباشند که بعد ما را بکشانند به طرف غرب ؛ شرقی نباشند که ما را بکشانند از آن طرف ؛ به صراط مستقیم اسلام باشند.
امروز سرنوشت اسلام و سرنوشت مسلمین در ایران و سرنوشت کشور ما به دست ملت است و اگر مسامحه کنند در این امر ، اهمال کنند ، نروند و رأی ندهند ، مسئولیت متوجه خود آنهاست عیناً .
اگر در صدر مشروطه علما آمده بودند در میدان ، مؤمنین آمده بودند، روشنفکرهای متعهد آمده بودندو مسلمانهای متعهد آمده بودند و قبضه کرده بودند مجلس را ، و نگذاشته بودند که دیگران بیایند مجلس را بگیرند ، ما به این روزگار نمی رسیدیم . ما مملکتمان خراب نمی شد . ما عزتمان از بین نمی رفت ...

معیارهای عام انتخاب
دنبال اشراف نمی رویم که اشراف را تعیین کنیم ، دنبال آدم می رویم . این آدم صالح وقتی که در رأس واقع شد ، این آدم صالح، دولتِ صالح پیش می آورد ؛ دولتِ غلط نمی آورد پیش ، دولت فاسد نمی آورد . 10/10/57
انتخابات آینده از اهم اموری است که مسئولیت آن با همه ماست .
انتخابات یک محکی هم برای خودتان است که ببینید آیا می خواهید انتخاب اصلح بکنید برای خودتان ، یا برای اسلام ؟ اگر برای خودتان باشد ، شیطانی است .
انتخابات محکی برای خودتان که تشخیص بدهید انتخاب برای اسلام است ، یا برای صلاح خودتان .
امیدوارم که تا آخر هم اینطور باشد ، و هر روز و هر دوره انتخابات بهتر انجام شود .

تبلیغات انتخاباتی
هیچ سابقه ندارد در دنیا ـ هر جا شما بگردید ـ مردم به این شور و شعف برای رأی دادن بروند .
از آقایان کاندیداها و دوستان آنان انتظار دارم که اخلاق اسلامی ـ انسانی را در تبلیغ برای کاندیدای خود مراعات ؛ و از هر گونه انتقاد از طرف مقابل که موجب اختلاف و هتک حرمت باشد خودداری نمایند .
من از همه قشرها، از همه ملت می خواهم که آداب اسلامی خودشان را نسبت به همه امور، خصوصاً در انتخابات حفظ کنند.
- به اطلاع هموطنان عزیز برسانید که : عکس اینجانب دلیل بر تأیید کسی نبوده ؛ چنانچه دلیل بر عدم تأیید هم نباشد .
- من از همه قشرها، از همه ملت می خواهم که آداب اسلامی خودشان را نسبت به همه امور خصوصاً در انتخابات حفظ کنند.و خداوند را شاهد بدانید.
- لازم است مطلبی را که گاهی شنیده می شود که برای تبلیغات انتخاباتی بعضی از کاندیداها ـ خدای نخواسته ـ بعضی دیگر را تضعیف یا توهین می کنند، در رابطه با آن توضیح دهم که امروز این نحو مخالفت ها خصوصاً از چنین کاندیداهایی برای اسلام و جمهوری اسلامی فاجعه آمیز است .
- چند وقت دیگر هم انتخابات شروع می شود . از قراری که من شنیده ام به طور حاد دارند اشخاص عمل می کنند. اشخاص هستند که به صبوری اسلامی" هیچ اعتقاد" ندارند .
لکن برای خاطر شکستن جمهوری اسلامی در تبلیغات انتخاباتی می خواهند ، شرکت کنند نه از باب اینکه می خواهند وکیل شوند از باب اینکه می خواهند شکست بدهند جمهوری اسلامی را .
- امروز دارند تهیه می بینند مخالفین شما، مخالفین جمهوری اسلامی، که برای انتخابات نفاق ایجاد کنند. و این یک خطری است برای کشورما.
- اینها با زور نمی توانند کاری انجام دهند، نه آمریکا، نه ... ، با فشار و زور به یک کشوری که همه با هم هستند. نمی توانند آسیب برسانند.
لکن با توطئه و وارد کردن عمال خودشان در داخل می توانند ایجاد نفاق کنند. و بهانه هم انتخابات.
- اگر تبلیغ می کنی که بر وی خدمت بکنی، من چون می توانم خدمت بکنم چرا کنار باشم، بروم خدمت بکنم . اگر اینطور باشد برای خداست .
- چشم هایتان را باز کنید!
اهل خیره چشمشان را باز کنند. کسانی که با ولایت فقیه مخالفت می کنند برخلاف آن چیزی که ملت آنها را تعیین کرده است عمل می کنند، وکالت ندارند .
- همه تان هم اگر چنانچه چیزی بگوئید برخلاف مصالح اسلام باشد، وکیل نیستید؛ حرفتان قبول نیست، مقبول نیست.
- ما به دیوار می زنیم آن حرفی که برخلاف مصالح اسلام باشد.
- باید همه ما در این زمانی که احتیاج دارد اسلام به شما جوانها، پیغمبر اکرم احتیاج دارد به شما، الان امیرالمؤمنین احتیاج دارد به شما، رفع کنید این احتیاجش را، احتیاج این است که بی تفاوت نباشید نسبت به مملکتتان.
- از حضرات شورای نگهبان تقاضا می شود که در مأموریت مهم خود به هیچ وجه ملاحظه اشخاص و یا گروههای انحرافی را ننموده و به وظیفه قیام و اقدام نموده و نگهبانی از اسلام و احکام "مترقی" آن نمایند.و خدمت خود را با قدرت تمام در پیشگاه خداوند و "ولی مطلق" او حضرت والله الاعظم امام عصر ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ عرضه دارند .
- شورای نگهبان بدون ملاحظه از هیچکس فقط و فقط خدا را در نظر بگیرند .
- چنانچه مشاهده می شود پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی افرادی که نظریه شورای محترم نگهبان در ابطال یا تأیید بعضی از حوزه ها موافق میلشان نبوده دست به شایعه افکنی زده و اعضاء محترم شورای نگهبان ـ ایدهم الله تعالی ـ که حافظ مصالح اسلام و میهن هستند تضعیف و یا خدای ناکرده توهین می کنند .
- من با نهاد شورای نگهبان صددرصد موافقم و عقیده ام هست که باید قوی و همیشگی باشد .
- برخورد شما باید به صورتی باشد که در آینده هم به این شورای صدمه نخورد .
- شورای محترم نگهبان ، که حافظ احکام مقدس اسلام و قانون اساسی هستند مورد تأیید اینجانب می باشند .
آقایان با تعهدی که دارند تحت تأثیر هیچ جوی واقع نمی شوند . انشاءالله مؤید باشند.
- ولایت فقیه و حکم حکومتی از احکام اولیه اسلام است.
- نهاد شورای نگهبان همیشه مورد تأیید اینجانب است. و به هیچ وجه تضعیف نشده و نخواهد شد.
- این نهاد ( شورای نگهبان ) همیشه با بیداری و هوشیاری در خدمت به اسلام و مسلمین کوشا باشد.
- باید تمام سعی خودتان ( شورای نگهبان ) را بنمایند که خدای ناکرده اسلام در پیچ و خمهای اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی ، متهم به عدم قدرت اداره جهان نگردد.
- ازشورای متهم نگهبان می خواهم و توصیه می کنم، چه در نسل حاضر و چه در نسل های آینده ، که با کمال دقت و قدرت وظایف اسلامی و ملی خود را ایفاء و تحت تأثیر هیچ قدرتی واقع نشوند.
- مجلس تنها ملجایی است که برای یک ملت است.
- مجلس قوه مجتمع یک ملت است در یک گروه تمام قوای یک ملت در یک گروه مجتمع است.
- مجلس است که اساس یک کشور را به صلاح می کشد یا اساس یک کشور را به فساد می برد.

بحث در مجلس
بحث در مجلس از مسایل بسیار مهم است که باید بحث بشود، باید هر مسأله ای با دقت رسیدگی بشود.
- مجلس خوب همه چیز را خوب می کند. و مجلس بد همه چیز را بد می کند.
- به شما آقایانی که در آتیه متصدی اجرای انتخابات هستید توجه می دهم که اگر انحرافی در یکی از شما پیدا بشود و این بعد موجب این بشود که در این جمهوری یک لطمه ای وارد بشود به گردن شماست.
- از مهمات امور، تعهد وکلای مجلس شورای اسلامی است.
- امید است که با تعهد آنان (وکلای مجلس)، به اسلام و مصالح کشور جلوگیری از هر انحرافی بشود.
- نگذارید در مجلس شورا اشخاص بروند که آنها با قدرت های بزرگ پیوستگی دارند.
- ملت با اختیار خود و با امتیاز خود و انتخاب خود، اشخاص صالح را، اشخاص....... را تعیین کنند و به مجلس بفرستند.
- باید با همت والای شما ـ جوانان ایرانی ـ باید اشخاص متنور و اشخاص امین و صادق، به مجلس شورای اسلامی بروند . که مقدرات شما را بر طبق خواسته های خداوند متعال پیاده کنند.
- به همت والای مرد و زن ایران، اشخاص که متعهد هستند، اشخاصی که سالم هستند، اشخاصی که بصیرت دارند و هیچ انحراف ندارند و بر صراط مستقیم انسانیت اند به مجلس شورای اسلامی بفرستیم. تا اسلام به آن معنایی که هست، اسلام به آن حقیقتی که هست در ایران پیاده بشود.
- ملاحظه کنید شیاطین نیایند و شما را اغفال کنند. باید وکلای متدین، وکلای فاضل به مجلس شورا بفرستید.
- من متواضعانه از شما می خواهم که حتی الامکان در انتخاب اشخاص با هم موافقت نمایید و اشخاص اسلامی، متعهد، غیرمنحرف از صراط مستقیم الهی را در نظر بگیرید.
- سرنوشت اسلام و کشور را به دست کسانی دهید که به اسلام و جمهوری اسلامی و قانون اساسی معتقد و نسبت به احکام نورانی الهی متعهد باشند. و منفعت خود را بر مصلحت کشور مقدم ندارند.
- امیدوارم با وحدت کلمه، نمایندگانی متعهد، متفکر، دلسوز به ملت و خصوصاً طبقه مستضعف و خدمتگزار به اسلام و مسلمین، در مجلس شورای اسلامی بفرستید.
- افرادی را انتخاب کنید که متعهد به اسلام بوده و شرق و غربی نباشند. بر صراط مستقیم انسانیت و اسلامیت باشند.
- کسانی را انتخاب کنید که صددرصد مسلمان و معتقد به احکام اسلام و متعهد به اجرای احکام اسلام و مخالف با مکتب های انحرافی و معتقد به جمهوری اسلامی باشند.
- باید به اشخاصی که احتمال انحراف در آنان می رود ، رأی ندهید. چه احتمال انحراف عقیدتی، اعمالی و یا اخلاقی که به چنین اشخاصی اعتماد نمی شود کرد. و رأی به آنان موجب مسئولیت خواهد بود.
- مسأله انتخابات آینده از اهم اموری است که مسئولیت آن با همه ماست .
- توجه دارید که دشمنان اسلام در نظر دارند کاری بکنند که انتخابات درست صورت نگیرد. و از دست مسلمانها و متعهدین خارج شود.
- آیا می خواهید انتخاب اصلح بکنید برای خودتان یا برای اسلام ؟ اگر برای خودتان باشد شیطانی است.
- افرادی که برای مجلس شورای اسلامی است تعیین می شوند. باید کسانی باشند که به درد اسلام و جمهوری اسلامی بخورندو عقیده شان این باشد که اسلام خوب است نه فقط اظهار کنند ولی عقیده نداشته باشند.
- اگر در انتخابات مسامحه کنیم، مطمئن باشید که از راه مجلس به ما لطمه می زنند.
- سعی کنید مثل مرحوم مدرس را انتخاب کنید.
- کسانی را که انتخاب می کنید باید مسایل را تشخیص دهند، نه افرادی باشند که اگر آمریکا یا روس یا قدرت دیگری " تشری" زد، "بترسند" باید بایستند ومقابله کنند.
- مجلس اشخاص سیاسی لازم دارد، اشخاص اقتصاد دان لازم دارد، اشخاص سیاستمدار لازم دارد. اشخاص "مطلع بر اوضاع جهان" نیاز دارد. باید تعهد به اسلام داشته باشد و موافق با جمهوری اسلامی باشد. لکن این مسایل هم باشد.
- مجلس می خواهد ایران را در مقابل جهان اداره کند.
- مجلس یک چیزی نیست که بخواهد ایران را در مقابل خودش درست بکند. ایران در مقابل جهان است امروز.
- یکی از وظایف مهم شرعی و عقلی ما برای حفظ اسلام و مصالح کشور حضور در حوزه های انتخابیه و رأی دادن به نمایندگان صالح کاردان و مطلع به اوضاع سیاسی جهان و سایر چیزهایی که کشور به آنها احتیاج دارد می باشد.مسأله انتخابات یک امتحان الهی است. که گروه گرایان را از ضوابط گرایان ممتاز می کند . و مؤمنین و متعهدین را از مدعیان جدا می کند.
- بحمدالله مردم ما دارای رشد دینی و سیاسی مطلوب می باشند و خود افراد متدین و درد مستضعفان چشیده و آگاه به مسایل دینی ـ سیاسی و همگام با محرومین را انتخاب خواهند کرد.
- مردم شجاع ایران با دقت تمام به نمایندگان رأی دهند که منبعد به اسلام وفادار به مردم باشند.و درخدمت به آنان احساس مسئولیت کنندوطعم تلخ فقر را چشیده باشند.
- مردم به کسانی رأی بدهند که در قول و عمل مدافع اسلامِ پابرهنگان زمین، اسلام مستضعفین، اسلام رنجدیدگان تاریخ، اسلام عارفان مبارزه جو، در یک کلام مدافع اسلام ناب محمدی ـ صلی الله علیه وآله و سلم ـ باشند.
- مردم شجاع ایران، افرادی را که طرفدار اسلام سرمایه داری، اسلام مستکبرین، اسلام مرفهین بی درد، اسلام منافقین، اسلام راحت طلبان، اسلام فرصت طلبان و در یک کلمه اسلام آمریکایی هستند، طرد نموده و معرفی کنند.
- از مهمات امور؛ تعهد وکلای مجلس شورای اسلامی است. . امید است که با تعهد آنان به اسلام و مصالح کشور جلوگیری از هر انحراف بشود.
- وصیت اینجانب به ملت درحال و آتیه آن است که با اراده مصمم خود و تعهد خود به احکام اسلام و مصالح کشور، در هر دوره از انتخابات وکلای دارای تعهد به اسلام و جمهوری اسلامی به مجلس بفرستند.
- مجلسیان در تصویب لوایحی که از ارگانها به آنها می رسد با تحقیق و تدقیق و مراعات موازین اسلامی تسریع نمایند.
- ار نمایندگان محترم انتظار می رود که در تمام فعالیت ها و آرای خود برای شکرگذاری از خدای متعال جانب حق را گرفته و ضوابط را در نظر گیرند.
- نمایندگان مجلس اگر بخواهید بی خوف و هراس در مقابل باطل بایستید و از حق دفاع کنید و ابرقدرتان و سلاحهای پیشرفته آنان و شیاطین و ... در روح شما اثرنگذارد، خود را به ساده زیستی عادت دهید.
- از حقوق اولیه هر ملتی است که باید سرنوشت و تعیین شکل و نوع حکومت خود را در دست داشته باشند. طبیعی است که چون ملت ایران بیش از 90 درصد مسلمانند باید این حکومت بر پایه های موازین و قواعد اسلامی ، بنا شود.
- جامعه فردا جامعه ای ارزیاب و منتقد خواهد بود که در آن تمامی مردم، در رهبری امور خویش شرکت خواهند جست .
- باید اختیارات دست مردم باشد و هر آدم عاقلی این را قبول دارد که مقدرات هر کس باید دست خودش باشد.
- قانون این است، حقوق بشر این است که سرنوشت هر آدمی باید به دست خودش باشد. هر ملتی سرنوشتش به دست خودش باشد.
- آزادید هر رأیی دلتان خواست بدهید، اما بی تفاوت نباشید.
- باید همه شما همه ما زن و مرد ، هر مکلف همان طور که باید نماز بخواند همان طور باید سرنوشت خودش را تعیین کند.
- دولت اسلامی یک دولت دموکراتیک به معنای واقعی است و برای همه اقلیت های مذهبی آزادی بطور کامل هست. وهرکس می تواند اظهار عقیده خودش را بکند و اسلام جواب همه عقاید را به عهده دارد، و دولت اسلامی تمام منطق ها را با منطق جواب خواهد داد.
- از هم اکنون هم باید مطمئن باشیم رسانه های بیگانه از عدم حضور مردم در صحنه انتخابات سخن ها خواهد گفت و با تحلیل های موذیانه و القائات توأم با تهدید و ارعاب تلاش خواهد نمود، ذهن ها را به مسایل دیگر معطوف نمایند. غافل از آن که امت اسلامی ایران سالهاست نشان داده اند که ازاین هیاهوها نمی ترسند و مقاوم و استوار در مقابل ابرقدرتها و قدرتها می ایستند، و به
یاری خداوند متعال ملت شریف ایران با حضور گسترده خود انتخابات را با قدرت و قاطعیت برگزار می کند.
- ملت شهید پرور ایران بداند که این روزها امتحان الهی است، روز پرخاش علیه کسانی است که با اسلام "کینه" دیرینه دارند. روز انتقام از "کفر" و "نفاق" است روز فداکاری است.
- امروز شرکت در انتخابات نه فقط یک وظیفه اجتماعی و ملی است ، بلکه یک وظیفه شرعی اسلامی و الهی است که شکست در آن ، شکست جمهوری اسلامی است. که حفظ آن بر همه مردم از "بزرگترین واجبات" و فرایض است و وسوسه در آن از شیطان بلکه عمال شیطان بزرگ است.

سخنان مقام معظم رهبری
- انتخابات از مهمترین مظاهر مردم سالاری دینی است .
- در اسلام "تقوا" و "عدالت" پایه اصلی مشروعیت است. امام این مشروعیت بدون رأی مردم ، مقبولیت و کارائی ندارد.
- رأی مردم و انتخابات در نظام مردم سالاری دینی بسیار مهم است.
- اگر رأی مردم نباشد نظام مقبولیت و کارآیی ندارد.
- خطای بزرگ آن است که این خواسته های حقیقی مردم به دست غفلت و خواسته های جناحی و حزبی و شخصی به جای مصالح ملی ننشیند.
- قانون پشتوانه انتخابات است و نتیجه آن را همه قبول دارند.
- مردم حق دارند که سرنوشت کشور را به دست خودشان رقم بزنند.
- شرکت در انتخابات باید به دور از تشنج و درگیری برگزار شود.
- مردم را در تصمیم گیری آزاد بگذرید .
- من به کسانی که فضای جامعه و کشور را با تشنج سیاسی و پر کردن ازشایعات و موهومات خراب می کنند، نصیحت می کنم که از مردم دست بردارند و آنان را برای تصمیم گیری آزاد بگذارند .
- بی گمان ، پیروز و برنده این انتخابات ملت بزرگ و با اراده ایران است .
- ملت پیروز و سرافراز ایران با نمایش قدرت عظیم خود در حوادث گوناگون انقلاب این حقیقت و واقعیت را به اثبات رسانیده و نشان داده اند که در دریای خروشان وحدت و انسجام آنان چیزی کم نشده و نخواهد شد و جهان خواران انشاءا... تا ابد حسرت گسستن اتحاد مقدس مردم ما را به گور خواهند برد .
- انشاءا... دنیا خواهد دید که مردم عزیز ایران چگونه حماسه حضور گذشته خویش را در سراسر میهن اسلامی تکرار خواهد کرد .
- دربرهه اخیر درباره انتخابات مطالب زیادی را با ملت عزیزمان درمیان گذاشته ایم .
ما روز به روز داریم به زمان برگزاری انتخابات نزدیک می شویم .