رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

هیچ زائری بدون گذرنامه و روادید وارد عراق نشده است - نمایش محتوایی اربعین

 

 

هیچ زائری بدون گذرنامه و روادید وارد عراق نشده است

فرمانده عملیات رافدین عراق گفت: هیچ زائری بدون گذرنامه وروادید قانونی وارد عراق نشده است.

هیچ زائری بدون گذرنامه و روادید وارد عراق نشده است

سرلشکر علی ابراهیم المکصوصی اظهار کرد: شرایط تردد زائران اربعین امسال با سال های گذشته تفاوت زیادی کرده است.
وی گفت: حضور و هجوم غیر قابل کنترل زائران بدون گذرنامه در پایانه مرزی درسال های گذشته شرایط اجتناب ناپذیر و نگران کننده ای ایجاد می کرد.
وی افزود: مجموعه اقدام ها کنترلی طرفین برای اربعین امسال باعث شد که یک میلیون و 800 هزار نفر زائر به صورت قانونی از مرزهای سه گانه وارد عراق شده بدون اینکه هیچ فردی بدون مدارک قانونی وارد عراق شود.
سرلشکر علی ابراهیم المکصوصی تصریح کرد: تاکنون در ایام اربعین هماهنگی و همکاری مشترک خوبی بین ایران و عراق به منظور پذیرایی و خدمت رسانی به زائران صورت گرفته است.
وی با ذکر برگشت موج گونه زائران در چند روز اتی تاکید کرد: برای بازگشت زائران تمهیدات لازم اندیشیده شده و مسئولان دو طرف با تمام توان برگشت زائران را در مباحث انتظامی، ترافیکی و امنیتی مدیریت خواهند کرد.
وی یاد اوری کرد: به منظور هماهنگی و تسهیل تردد زائران اربعین کارگروه مشترک از مسئولان ایران و عراق در پایانه مرزی مهران تشکیل و فعال بوده است.
وی در خصوص رفع نقاط ضعف امسال مراسم اربعین و برنامه سال های آینده افزود: هر سال بعد از پایان مراسم اربعین نشست هایی در خصوص رفع نقاط ضعف در مسیر تردد و خدمات رسانی به زائران برگزار می شود و برنامه های خاصی برای سال های آینده اتخاذ می شود.
علی ابراهیم گفت: امسال نیز پس از پایان همایش اربعین با همکاری وزارت کشور ایران و عراق نشست های مشترکی در این زمینه برگزار می شود و نتایج مثبت و منفی آن بررسی می شود.
هر سال در ایام اربعین حسینی نزدیک به 2 میلیون نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز رسمی و بین المللی مهران راهی عراق می شوند.
انتظار می رود در اربعین امسال شمار ورودی و خروجی زائران سوگوار برای شرکت در آیین راهپیمایی اربعین از راه مرز مهران به حدود 2 میلیون نفر برسد.
امنیت بالا و نزدیکی به شهرها و مکان های مقدس و بغداد پایتخت عراق از مهم ترین عوامل استقبال و انتخاب مهران به عنوان گذرگاه زائران عتبات عالیات عراق و ایران است.
خبرنگار: لیلی خاکی، فرهاد فرامرزی** انتشاردهنده:شهریار حیدری فر