سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ورود پیکر پنج شهید دوران دفاع مقدس به فرودگاه شهدای ایلام - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود پیکر پنج شهید دوران دفاع مقدس به فرودگاه شهدای ایلام

پیکر مطهر پنج تن از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس لحظاتی پیش از طریق فرودگاه شهدا وارد شهر ایلام شد و مورد استقبال مقام های لشکری و کشوری استان قرار گرفت.

ورود پیکر پنج شهید دوران دفاع مقدس به فرودگاه شهدای ایلام

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام در آیین استقبال از این شهدای والامقام گفت: شهدا میزبان و شفیع ما در قیامت و نماد سلحشوری و مقاومت ایران اسلامی برای نسل های آینده هستند.
سرهنگ شرف بیانی اظهار کرد: این شهدای گرانقدر در مناطق عملیاتی کربلای چهار، ام الرصاص، بدر و شرق دجله تفحص شدند.
وی افزود: پیکر 2 تن از این شهدا فردا و همزمان با سالگرد شهادت امام محمدباقر (ع) در شهر زرین آباد از توابع شهرستان دهلران و 2 پیکر دیگر هم پنجشنبه مصادف با دعای پر فیض عرفه و مقارن با حادثه منا در شهر سرابباغ آبدانان تشییع و به خاک سپرده می شوند و یک پیکر دیگر نیز در محل قرارگاه حضرت امیرالمومنین (ع) استان تدفین و آرام خواهد گرفت.


استان ایلام هم اکنون میزبان 68 شهید گمنام دوران جنگ تحمیلی است ، هشت یادمان ملی و 22 یادمان شهدای گمنام دفاع مقدس در این استان جانمایی شده است.
ایلام در دوران دفاع مقدس در جبهه میانی نبرد رزمندگان اسلام با دشمن بعثی قرار داشت و مردم این استان بیش از سه هزار شهید ، 12 هزار جانباز و افزون بر 300 آزاده در این راه پرافتخار تقدیم آرمان های نظام کرده اند.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...