سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

وصیت‌نامه شهید جوزعلی جاسمی - نمایش محتوای خبر

 

 

وصیت‌نامه شهید جوزعلی جاسمی

بخشی از وصیت‌نامه شهید جوزعلی جاسمی

وصیت‌نامه شهید جوزعلی جاسمی

نام: جوزعلی
نام خانوادگی:جاسمی
نام مادر:صاحب
نام پدر:سبز علی
محل تولد:مهران
تاریخ تولد:دهم شهریور 1334
تحصیلات:در حد خواندن و نوشتن
ارگان اعزام کننده:بیسج
محل شهادت:زادگاهش
تاریخ شهادت:یکم خرداد1366
نحوه شهادت:اصابت ترکش
مزار:گلزار شهدای بخش صالح آباد
در وصیت نامه شهید جوزعلی جاسمی آمده است: خدمت پدر و مادر مهربانم سلام می‌رسانم و به خواهران برادران و فامیل عمو خویشان سلام فراوان می‌رسانم، پدرم مهربانم امیدوارم پدری باشید همچون کوه و ستون آهنی در برابر سختی‌ها و راهنمای کارهای خیر برای پسرانت و همه مردم باشی و به کار خیر در راه خدا دیگران را دعوت کنی.

مادر عزیزم امیدوارم مادری شایسته در راه اسلام باشی و خواهشم این است شیرت را حلالم کنید. پدر و مادرم همیشه یاور مظلومان باشید. مادر مهربانم اگر من شهید شدم برای من گریه نکنید اگر خواستی گریه کنی برای مظلومیت امام حسین (ع) گریه کنید و به این فرزند ناقابلت ننازید همیشه به خواسته خدا شکر کن.

من که عازم میدان نبرد هستم هیچگونه ناراحتی ندارم جزء اینکه شما پدر و مادرم را با پولی که سهم خودم باشد به مشهد ببرم و یک ناراحتی دیگر من 11 روز، روزه قرض دارم 5 روز بدون کفاره و 6 روز با کفاره. با پول خودم آن 11 روز را بخرید.

از دخترهای من مواظبت کنید چون دختر زینت است، در پایان می‌خواهم غیبت نکنید، ظالم نباشید، امر به معروف و نهی از منکر کنید، امام را در پایان نماز دعا کنید و از کمک به رزمندگان و مسلمانان کوتاهی نکنید.


گزارش تصویری

روژ دیاری 9
روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان