سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

پایتخت ۲ - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

پایتخت ۲

تهیه‌کننده : الهام غفوری
کارگردان : سیروس مقدم
تدوین‌کننده : خشایار موحدیان ، سعید سیاح
نویسنده : محسن تنابنده ، حسن وارسته، کوروش نریمانی
بازیگران : محسن تنابنده ، ریما رامین‌فر ، علیرضا خمسه ، احمد مهرانفر ، مهران احمدی ، لیندا کیانی ، هومن حاجی عبدالهی ، امیر جعفری ، نسرین نصرتی ، پروین میکده ، سارافرقانی اصلنیکا فرقانی اصل
آهنگساز : آریا عظیمی‌نژاد

پایتخت ۲ نام فصل دوم از مجموعهء تلویزیونی پایتخت است این فیلم با کارگردانی سیروس مقدم و با طراحی و بازی محسن تنابنده می باشد. پایتخت دو در ادامه استقبال از سری یک آن ساخته شد.
مجموعه تلویزیونی «پایتخت ۲» با حضور عوامل سریال و سید علی اکبر طاهایی در خانه نقی با بازی محسن تنابنده در شهر شیرگاه مازندران کلید خورد.
خلاصه داستان
«ارسطو» کامیون خودش را که پس از یک تصادف شدید آسیب دیده تعمیر می‌کند و طبق رسم و رسوم مردم «شمال» باید برای این کامیون یک «خروس سیاه» بکشد. نقی به دنبال خرید خروس سیاه می‌رود، اما خروسی پیدا نمی‌کند.
در ادامه نقی قرار است یک گنبد و گلدسته را از مازندران به تهران و به روستایی در قشم ببرد. این گنبد و گلدسته ‌ها به سفارش یکی از اهالی قشم ساخته شده و باید تا آنجا حمل شود. در طول مسیر هر بار که این کامیون به شهری می‌رسد ، مردم شهر به استقبال و زیارت این کامیون می‌آیند همچنین در طول سفر اتفاقات مختلفی برای خانواده معمولی پیش می آید.
ایده اولیه کار
سیروس مقدم دربارهء شکل‌گیری ایده ساخت این مجموعه بیان می‌دارد : دو سال پیش از شروع کار با تنابنده در حاشیه جاده بابل به انبوهی از گنبد و گلدسته برخوردیم که نور خورشید تلألو زیبایی به آن داده بود. این تصویر ما را سحر کرد و ایده قسمت دوم پایتخت از همان‌جا ایجاد شد.
 

سال تولید: 1392