جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

پایش تصویری نوار مرزی توسط پهبادهای هواناجا - نمایش محتوایی اربعین

 

 

پایش تصویری نوار مرزی توسط پهبادهای هواناجا

فرمانده هوا ناجا گفت: با استفاده از هشت فروند پهباد پایش تصویری کلیه نوار مرزی مرز مهران در کنار گشت های هوایی با بالگرد از اقدامات جدید هوا ناجا در ماموریت اربعین امسال است.

پایش تصویری نوار مرزی توسط پهبادهای هواناجا

سردار خلبان حسین علی مستاجران اظهار کرد: هواپیمایی امسال با تجهیزات جدید و بهره برداری کامل توان رزمی و عملیاتی خود در کنار پلیس های تخصصی در خدمت زائران حسینی(ع) است.
وی افزود: در مرز مهران هفت7 فروند بالگرد، هشت فروند پهباد و یک فروند هواپیما استقرار یافته و در جهت تامین امنیت زائران در طول نوار مرزی و مسیرهای منتهی به شهر مهران ارائه خدمت می کنیم.
فرمانده هوا ناجا با اشاره 21 سورتی پرواز و 41 ساعت گشت هوایی توسط بالگردهای هواناجا در مرز مهران، تاکید کردد: در کنار گشت های هوایی با استفاده از هشت فروند پهباد، پایش تصویری نوار مرزی و مسیر راهپیمایی زائران تا سالن پایانه را انجام می دهیم.
سردار مستاجران یادآور شد: تمامی گشت های هوایی و پایش تصویری نوار مرزی و مسیر پیاده روی زائران ، در راستای افزایش امنیت و احساس امنیت زوار است.
وی با بیان خلاقیت و‌ توانمندی خلبانان های هوا ناجا اضافه کرد: تاکنون هیچ مشکل و حادثه هوایی نداشتیم و بالگردهای ناجا توانایی پرواز در شرایط جوی ناپایدار و سخت را دارند.

** زائرانی که مدارک غیرقانونی آنها ضبط شده است، گذرنامه های خود را در شهر محل سکونتشان تحویل بگیرند

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: زائرانی که مدارک غیرقانونی آنها توسط پلیس در پایانه مرزی مهران ضبط شده است، گذرنامه های خود را در شهر محل سکونتشان تحویل بگیرند.
سرهنگ فرزاد یاسمی گفت: آن دسته از افرادی که گذرنامه هایشان به خاطر نداشتن ویزا ضبط شده است، پس از بازگشت به شهر محل سکونتشان گذرنامه های خود را تحویل بگیرند.
وی ادامه داد: با استقرار ایستگاه های بازرسی در ورودی شهرها از ورود زائران فاقد روادید معتبر جلوگیری به عمل می آید.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام تاکید کرد: زائرانی که قصد داشتند از طریق مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات سفر کنند به دلیل نداشتن ویزا گذرنامه هایشان توسط ماموران ضبط شده است بایستی برای تحویل آن ها به محل سکونتشان مراجعه کنند.
وی یادآور شد: زائران فاقد ویزا می توانند از طریق دفاتر معتبر و کنسولکری عراق در شهر ایلام ویزا تهیه کنند.
سرهنگ یاسمی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) توصیه کرد و گفت: زائران بعد از بازگشت از سفر معنوی عتبات عالیات پس از استراحت کامل و اطمینان از سلامتی خود با رعایت قانون راهنمایی و رانندگی ادامه سفر دهند.
مرز بین المللی مهران به عنوان قدمگاه زائران عتبات عالیات از ابتدای ماه صفر تاکنون میزبان بیش از یک میلیون زائر عزادار حسینی بوده است.