کوکو مرغ با سبزیجات

سينه ‌مرغ : 300 گرم
 روغن مايع : 3/2 پيمانه
 نمك و فلفل : به ميزان لازم
 زعفران دم كرده : يك قاشق سوپخوري
 سيب ‌زميني ريز خرد شده : دو پيمانه
 زرد چوبه : نصف قاشق مرباخوري
 پياز ريز خرد شده : نصف پيمانه
 فلفل دلمه‌اي رنگي خرد شده : دو پيمانه
 پيازچه با ساقه خرد شده : نصف پيمانه
 جعفري خرد شده : نصف پيمانه
 ماست : نصف پيمانه
 آرد : دو قاشق سوپخوري
 تخم ‌مرغ : پنج عدد
طرز تهیه :
سينه‌ مرغ را نگینی خرد كرده و با دو قاشق روغن مايع و نصف قاشق مرباخوري نمك‌‌‌، زردچوبه و كمي زعفران مخلوط مي‌كنيم و به مدت سه ساعت در يخچال مي‌گذاريم. سيب ‌زميني را با مقداري روغن سرخ نموده ، نمك و زردچوبه اضافه مي‌كنيم و از روي حرارت بر مي‌داريم و در صافي مي‌ ريزيم تا روغن اضافي آن گرفته شود.
سه قاشق سوپخوري روغن را داخل تابه ريخته ، پياز را اضافه مي‌كنيم و روي حرارت متوسط تفت مي‌دهيم تا نرم و شفاف شود (سرخ نشود) مرغ را اضافه كرده ، دو دقيقه با حرارت متوسط تفت مي‌دهيم . نيمي از فلفل دلمه‌اي خرد شده را نیز افزوده و يك دقيقه ديگر تفت مي‌دهيم. تا به را از روي حرارت برداشته ، پيازچه و جعفري را اضافه مي‌كنيم و مي‌گذاريم تا مواد سرد شوند سپس سيب ‌زميني را اضافه مي‌كنيم.
فر را با حرارت 180 درجه سانتي‌گراد روشن مي‌كنيم. پنجره فر را در طبقه وسط قرار مي‌دهيم. یک تابه گرد به قطر 23 سانتي‌متر(يا مستطيل به ابعاد 20×15 سانتي‌متر) را چرب مي‌كنيم.
ماست را با آرد و نوك قاشق نمك و چهار عدد تخم ‌مرغ مخلوط كرده با همزن زده با مواد مخلوط نموده و در تا به مي‌ ريزيم. روي آن را صاف کرده و در تا به را با فويل پوشانده ، داخل فر قرار مي‌دهيم. پس از 15 دقيقه كوكو را از فر خارج نموده و يك عدد تخم ‌مرغ باقيمانده را با چنگال زده ، روي كوكو مي‌ريزيم و با باقي فلفل دلمه‌اي خرد شده تزيين مي‌كنيم و دوباره به مدت 20-15 دقيقه بدون فويل در فر قرار مي‌دهيم تا بپزد. سپس كوكو را در ظرف مورد نظر سرو مي‌كنيم.