جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

گرامیداشت روز خبرنگاران ایلامی با مهندس ضرغامی - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت روز خبرنگاران ایلامی با مهندس ضرغامی

به مناسبت هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار همایش فعالان رسانه ای استان ایلام با حضور اصحاب رسانه برگزار شد .

گرامیداشت روز خبرنگاران ایلامی با مهندس ضرغامی

سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی میهمان ویژه این مراسم بود .
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز ایلام ؛ ضرغامی در این همایش با تبریک روز خبر نگار به اصحاب رسانه گفت : اصحاب رسانه در کنار شعار ها ی انقلابی باید عمل انقلابی هم داشته باشند و واقعیت های جامعه را بدور از جناح بندی های سیاسی با شجاعت و سماجت بیان کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت وجود عشق و علاقه در حرفه خبرنگاری افزود : نظارت برجامعه ، نظارت برعملکرد دستگاه های اجرایی و نظارت برخود از مهمترین وظایف خبرنگاران شجاع و کاربلد است .
ضرغامی همچنین به اهمیت مقوله امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مهمترین محور های انقلاب اسلامی پرداخت و گفت : خبرنگاران آگاه و آگاهی بخش می توانند به درستی این فرضیه مهم را در جامعه احیاء کنند .
وی با اشاره به اهمیت تجربه و تخصص در حوزه خبر و تهیه گزارش افزود : خبرنگاران و اصحاب رسانه باید برای تهیه گزارش های خبری به اجتهاد رسانه ای رسیده باشند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام هم در این همایش با تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه رسانه گفت : استان ایلام از نظر فعالیت های رسانه ای از استان های پویای کشور است و خبرنگاران استان وظیفه اطلاع رسانی در عرصه های مهم انقلاب به بهترین نحو اجرا می کنند.
شیروی انعکاس شور و حضور زائران ابا عبد الله الحسین (ع) در مرز بین المللی مهران  و پوشش بزرگترین راهپیمایی شیعیان جهان را از مهمترین افتخارات صدا و سیمای مرکز ایلام برشمرد و افزود : 70 درصد تردد زوار عتبات عالیات از استان ایلام صورت می گیرد و این استان در واقع قدمگاه زائران اباعبدالله الحسین (ع)است .
وی همچنین به سفر کاروان راهیان نور و به تصویر کشیدن حضور زائران مناطق عملیاتی و یادمان های دفاع مقدس در استان اشاره کرد و افزود : رسانه استانی در سه سال گذشته حضور کاروان راهیان نور در استان را به نحو شایسته ای منعکس نموده است .
فرمانده سپاه امیر المومنین (ع) استان ایلام هم دیگر سخنران این همایش بود.
سردار حسینی خبرنگاران را سربازان جبهه جنگ نرم با دشمن دانست و گفت : خبرنگاران شجاع و انقلابی با زبان گویا و قلم رسای خود ، اتحاد ، یکپارچگی ، وحدت و انسجام خود را به همه جهانیان نشان داده و با تمام دل و جان در مقابل جبهه استکبار و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران می ایستند .
سردار حسینی همچنین انعکاس مطالبات به حق مردم را از وظایف خبرنگاران دانست و افزود : مطالبه گری از مسئولین حق مردم است و خبرنگاران می توانند خواسته های به حق مردم را به نحو مناسب و شایسته ای در جامعه مطرح کنند .
در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم ، شهید حشمت الله سهرابی تجلیل شد.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...