رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

گرامیداشت روز خبرنگاران ایلامی با مهندس ضرغامی - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت روز خبرنگاران ایلامی با مهندس ضرغامی

به مناسبت هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار همایش فعالان رسانه ای استان ایلام با حضور اصحاب رسانه برگزار شد .

گرامیداشت روز خبرنگاران ایلامی با مهندس ضرغامی

سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی میهمان ویژه این مراسم بود .
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز ایلام ؛ ضرغامی در این همایش با تبریک روز خبر نگار به اصحاب رسانه گفت : اصحاب رسانه در کنار شعار ها ی انقلابی باید عمل انقلابی هم داشته باشند و واقعیت های جامعه را بدور از جناح بندی های سیاسی با شجاعت و سماجت بیان کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت وجود عشق و علاقه در حرفه خبرنگاری افزود : نظارت برجامعه ، نظارت برعملکرد دستگاه های اجرایی و نظارت برخود از مهمترین وظایف خبرنگاران شجاع و کاربلد است .
ضرغامی همچنین به اهمیت مقوله امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مهمترین محور های انقلاب اسلامی پرداخت و گفت : خبرنگاران آگاه و آگاهی بخش می توانند به درستی این فرضیه مهم را در جامعه احیاء کنند .
وی با اشاره به اهمیت تجربه و تخصص در حوزه خبر و تهیه گزارش افزود : خبرنگاران و اصحاب رسانه باید برای تهیه گزارش های خبری به اجتهاد رسانه ای رسیده باشند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام هم در این همایش با تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه رسانه گفت : استان ایلام از نظر فعالیت های رسانه ای از استان های پویای کشور است و خبرنگاران استان وظیفه اطلاع رسانی در عرصه های مهم انقلاب به بهترین نحو اجرا می کنند.
شیروی انعکاس شور و حضور زائران ابا عبد الله الحسین (ع) در مرز بین المللی مهران  و پوشش بزرگترین راهپیمایی شیعیان جهان را از مهمترین افتخارات صدا و سیمای مرکز ایلام برشمرد و افزود : 70 درصد تردد زوار عتبات عالیات از استان ایلام صورت می گیرد و این استان در واقع قدمگاه زائران اباعبدالله الحسین (ع)است .
وی همچنین به سفر کاروان راهیان نور و به تصویر کشیدن حضور زائران مناطق عملیاتی و یادمان های دفاع مقدس در استان اشاره کرد و افزود : رسانه استانی در سه سال گذشته حضور کاروان راهیان نور در استان را به نحو شایسته ای منعکس نموده است .
فرمانده سپاه امیر المومنین (ع) استان ایلام هم دیگر سخنران این همایش بود.
سردار حسینی خبرنگاران را سربازان جبهه جنگ نرم با دشمن دانست و گفت : خبرنگاران شجاع و انقلابی با زبان گویا و قلم رسای خود ، اتحاد ، یکپارچگی ، وحدت و انسجام خود را به همه جهانیان نشان داده و با تمام دل و جان در مقابل جبهه استکبار و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران می ایستند .
سردار حسینی همچنین انعکاس مطالبات به حق مردم را از وظایف خبرنگاران دانست و افزود : مطالبه گری از مسئولین حق مردم است و خبرنگاران می توانند خواسته های به حق مردم را به نحو مناسب و شایسته ای در جامعه مطرح کنند .
در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم ، شهید حشمت الله سهرابی تجلیل شد.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی