حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸

گزارشی از فعالیت گروه جهادی به سوی نور معرفت در سیروان؛ سفری تلخ و شیرین به قلب محرومیت/اینجا جهادی دیگر به پاست - نمایش محتوای خبر

 

 

گزارشی از فعالیت گروه جهادی به سوی نور معرفت در سیروان؛ سفری تلخ و شیرین به قلب محرومیت/اینجا جهادی دیگر به پاست

بچه‌های بی‌ریا از تعطیلات و تفریحات خود می‌زنند و با تمام وجود و عشق به مردمان محروم خدمت می کنند.

گزارشی از فعالیت گروه جهادی به سوی نور معرفت در سیروان؛ سفری تلخ و شیرین به قلب محرومیت/اینجا جهادی دیگر به پاست
منبع: وبسایت خبری سیروان نوین
در این روزهای گرم تابستان انسان های با اخلاص و به دور از هیاهوی شهری و زندگی ماشینی در حال خدمت به مردم هستند. انسان های که می توانستند سرمای کولرهای گازی را به این گرمای ترجیح بدهند، اما آنها کار در راه خدا و خدمت به بنده خدا را انتخاب کرده اند.
فعالیت‌های عمرانی تا فرهنگی و تبلیغی و درمانی و ... بخش‌هایی از فعالیت‌های گروه جهادی به سوی نور معرفت است.
فعّالیت‌هایی که شادی را به منطقه بسیار محروم شهرستان سیروان به ارمغان آورده و روحی تازه در مردمان زجر کشیده و محروم آن دیار دمیده و به زندگی معنایی تازه می‌بخشد.
ویترین اردوی جهادی فعالیت عمرانی و درمانی است اما باطن قصه امیدواری مردمی است که در طول سالیان سال مغفول واقع شده‌ و به آنان کم‌لطفی شده است.
ورود 20 نفر از بچه‌های بی‌ریا و مخلص است که از تعطیلات و تفریحات خود می‌زنند و با تمام وجود و عشق در میان مردمان محروم حاضر می‌شوند و حلقه عشاقی را شکل می‌دهند که عطر محبت و انسانیت و جوانمردی را بین محرومین منتشر می‌کنند.
در میان این گروه جهادی بیش از هرچیزی نمایان می کند، حضور 9 دندانپزشکی بود که برای خدمات رایگان دندان پزشکی به مردم محروم این شهرستان آمده بودند.
 اینها دندانپزشکان جوانی هستند که درلوای گروه جهادی به سوی نور معرفت آمده اند تا کرامت و مهربانی را درسبد نیاز مردم منطقه محروم سیروان بگذارند.
حرکت بسیار ارزنده این سفیران سلامت در این منطقه سبب شده که درد های مردم رنجیده و بی بضاعت را تسکین بدهند، انسان های که با عشق به خدمت به مناطق محروم کشور می روند تا توانسته باشند در لباس طبابت خدمتی به همنوعان خود کنند.
ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به مردم
خانم محمدعلی، سرپرست گروه جهادی به سوی نور معرفت گفت: این گروه متشکل از دندانپزشکان، ماما و جمعی از مهندسین کشاورزی هستند که باهدف خدمت رسانی رایگان به این مناطق آمده اند.
وی با بیان اینکه به مدت چهارسال متوالی است که گروه جهادی به سوی نور معرفت  در شهرستان محروم سیروان حضور می یابد، اظهار کرد: این گروه جهادی که وابسته به بسیج سازندگی سپاه تهران بزرگ است در سال های قبل بیشتر مشغول فعالیت های عمرانی، فرهنگی و کشاورزی بوده است.
محمدعلی بیان کرد: با توجه به وجود مشکلات بیماری دهان و دندان در این منطقه و نبود دندانپزشک در آن بیشتر مردم به ویژه دختران جوان از ناحیه دندان رنج می کشیدند بطوریکه خیلی از دختران جوان حتی دندان های جلویی خود را از دست داده بودند لذا تصمیم گرفتیم امسال در گروه جهادی از تعدادی دندانپزشک بهره ببریم.
مسئول گروه جهادی به سوی نور معرفت بابیان اینکه این دندانپزشکان ازساعت ۸صبح تا 6عصر مشغول خدمات دهی رایگان به مردم محروم این منطقه هستند، افزود: بدلیل اینکه مدت زیادی است این مردم تحت درمان دندانپزشکی قرار نگرفته اند، بیشتر دندانهای آنان درمان ریشه ای اعم از عصب کشی و کشیدن نیاز دارند که با ترمیم های سطحی نمی توان به آنان کمک شایانی کرد.
وی عنوان کرد: 5 مهندس کشاورزی نیز در این گروه جهادی در بحث کارآفرینی در روستای حسن گاورداری مشغول هستند.
محمدعلی با بیان اینکه این منطقه دارای آب و هوای مساعد برای کشت زعفران است، خاطرنشان کرد: این مهندسین کشاورزی در حال آموزش و ترویج کشت زعفران به روستای محروم حسن گاوداری هستند.
حضور دندانپزشک سوریه ای در بین گروه جهادی به سوی نور معرفت
یکی از افرادی که در این گروه جهادی در حال خدمات دهی دنپزشکی به مردم محروم سیروان بود، دندانپزشک سوریه ای است که بعنوان دانشجوی بورسیه در دانشگاه تهران مشغول تحصیل است.
این دندانپزشک سوری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: حضور در گروه های جهادی و خدمت رسانی به مردم محروم بسیار لذت بخش است و این تجربه ای بسیار زیبا برای من بوده است.
این فرد گفت: به عنوان یک پزشک خدمت به مردم مناطق محروم یکی از افتخارات من است و امیداورم بعد از پایان تحصیلات به کشورم برگشته و به مردم محروم سوری نیز خدمت کنم.
حضور گروه جهادی باعث خوشحالی مردم منطقه شده است
یکی از شهروندان سیروانی هم درباره حضور این گروه جهادی گفت: حضور گروه جهادی در این شهرستان باعث خوشحالی مردم منطقه شده است.
وی اظهار مرد: نبود دندان پزشک در منطقه سبب شده بود که بیشتر مردم با مشکلات دهان ودندان مواجه شوند.
این فرد افزود: عدم توانایی مالی برای پرداخت هزینه ایاب ذهاب و دندان پزشکی سبب شده که مردم منطقه نتوانند برای درمان به مرکز استان مراجعه کنند.

گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی