گل همیشه بهار

یک گیاه یکساله و حاصلخیز است که پرورش آن بسیار آسان است. همیشه بهار گل‌هایی نارنجی، زرد و یا لیمویی را در امتداد ساقه‌های بلند تولید می‌کند. گل‌ها از اواسطِ تابستان تا فصلِ یخبندان شکوفا می‌شوند. همیشه بهار گزینه بسیار مناسبی برای گل آرایی است؛ اما قبل از آوردن این گل‌ها به داخلِ منزل از عدمِ وجودِ شته در آن‌ها اطمینان حاصل کنید. این گل‌ها محبوب هستند، اما ایراد آن‌ها این است که رایحه‌ای از خود متصاعد می‌کنند که برای فضایِ داخل خانه بیش از اندازه تُند است.
شما می‌توانید گلبرگ‌های همیشه بهار را در سوپ، خورش و یا سالاد‌های خود مورد استفاده قرار دهید!
همیشه بهار از دانه پرورش داده می‌شود. بذرِ همیشه بهار را در اوایلِ فصلِ بهار بکارید و رویِ بذر‌ها را با 0.5 سانتی‌متر از خاکِ باغ بپوشانید. آن‌ها به آسانی جوانه زده و به سرعت رشد خواهند کرد. این گیاهان در اواسطِ تابستان با گل‌های زیبایشان شما را مسرور خواهند کرد. مکانی را در باغ به این گل‌ها اختصاص دهید تا بتوانند بدونِ مزاحمت در آن برای سال‌ها رشد کنند؛ زیرا این گل هر سال در بستر خاک بذرافشانی کرده و گل‌های همیشه بهار جدیدی را تولید می‌کkد. بذر‌ها را به فاصله 38 سانتیمتری از هم در خاک باغ بکارید.گیاه همیشه بهار خاک غنی و زهکش را دوست دارد اما در عین حال بسیار سرسخت است و می‌تواند در خاک‌های متوسط یا ضعیف نیز دوام بیاورد. با بالا بردن کیفیت خاک می‌توانید گیاهان و گل‌های سالمتری را تولید کنید؛ در اوایل تابستان گیاهان شما، گل‌های بزرگی را در امتدادِ ساقه‌های بلند تولید خواهند کرد. آن‌ها به طورِ مداوم حتی پس از اولین سرمایِ ملایم به تولیدِ گلِ خود ادامه می‌دهند. اگر می‌خواهید این گل‌ها را برای گل آرایی در منزل مورد استفاده قرار دهید، قبل از چیدن، ساقه‌ها و پشتِ برگ‌ها را به منظورِ آگاهی از حضورِ شته‌ها بررسی نمایید. شکوفه‌های خشک شده این گل‌ها را بچینید تا ظاهرِ آن‌ها را تمیز نگه داشته و به رشد شکوفه‌های جدید کمک کنید.گل همیشه بهار یک گیاه سرسختِ یک ساله است. این گل با سرما و یا یخبندان‌های ملایم در فصلِ بهار یا پاییز آسیب نمی‌بیند؛ بلکه تنها در یخبندان‌های سنگین و سرمای منجمد کننده از پای در می‌آید.
بزرگ‌ترین نقطه ضعفِ گل همیشه بهار این است که حشرات آن را دوست دارند و بنابراین همین امر آن‌ها را در معرضِ بیماری‌های مختلف گیاهی قرار می‌دهد. شته‌ها رایج‌ترین مشکلِ این گل هستند. البته آن‌ها به راحتی با صابون ضد حشره و یا حشره کش‌ها از بین می‌روند.