جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

120 ناظر بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان دهلران نظارت می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

120 ناظر بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان دهلران نظارت می کنند

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای دهلران از نظارت 120 ناظر بر انتخابات این دوره شوراها در این شهرستان خبر داد.

120 ناظر بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان دهلران نظارت می کنند

 نصرت اله قیاسی روز شنبه در کارگاه آموزش ناظرین انتخابات این شهرستان اظهار کرد: این افراد در شهر دهلران و بخش های موسیان، زرین آباد، سراب میمه و بخش مرکزی بر روند پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نظارت می کنند.
وی افزود: عمل به قانون در امر انتخابات بویژه در نظارت از مهمترین موضوعاتی است که باید از سوی عوامل نظارتی با دقت مورد توجه قرار گیرد.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای دهلران تاکید کرد: ناظرین امین رای مردم هستند و با نظارت قانونی باید از آرای مردم و حقوق انتخاب شوندگان صیانت کنند.
قیاسی بر ضرورت حفظ بی طرفی در انتخابات از سوی عوامل نظارتی و دیگر عوامل درگیر با انتخابات تاکید کرد و گفت: حسن انجام وظایف، سلامت انتخابات، حفظ امانت مردم و توجه به وظایف قانونی باید در راس کار ناظرین باشد.
در مجموع برای شورای اسلامی شهر دهلران 37 نفر، موسیان 17 نفر، پهله 16 نفر و شهر میمه 15 نفر در عرصه رقابت حضور دارند که از مجموع 85 نفر 15 نفر زن و 70 نفر مرد هستند.
برای انتخابات شورای اسلامی شهر در دهلران 18 شعبه و در شهرهای موسیان 3 شعبه، پهله چهار شعبه و شهر میمه نیز سه شعبه کار جمع آوری آرای مردم را انجام می دهند.

**
معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار دهلران از فراهم بودن ساز و کارهای لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه در این شهرستان خبر داد.
به گزارش ایرنا، علی مجلسی روز شنبه در کارگاه آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در این شهرستان اظهار کرد: انقلاب اسلامی در آغاز تشکیل رای اعتماد خود را با رای به جمهوری اسلامی از مردم گرفت.
وی انتخابات را عرصه حضور مردم برای تعیین سرنوشت خود دانست و افزود: تحولات و اصلاحات درون نظام که با انتخابات شکل می گیرد در واقع جهت استحکام ستون های انقلاب و نظام است.
معاون فرماندار دهلران با اشاره به تلاش دشمنان برای عدم حضور مردم در انتخابات تاکید کرد: آنها می دانند که همه کاندیداها فرزند انقلاب هستند ولی هدف دشمن کمرنگ کردن حضور مردم در پای صندوق های رای است.
مجلسی بر لزوم دقت و اشرافیت مجریان و دست اندرکاران بر مسائل انتخابات تاکید کرد و یادآور شد: وظیفه اجرای انتخابات، حفظ امنیت، سلامت، رعایت امانتداری و تلاش برای حضور حداکثری از موضوعاتی است که باید مورد نظر همه قرار گیرد.
وی از فرام بودن هم ساز و کارهای قانونی برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه و در عین سلامت و امنیت در این شهرستان خبر داد و گفت: مردم مطمئن باشند که حتی یک رای آنها نیز جابجا نخواهد شد.
در ادامه با حضور علی نجات سلیمانی کارشناس انتخابات استانداری ایلام، کارگاه آموزشی برگزار شد و مجریان و دست اندرکاران با شرح وظایف قانونی، نحوه پلمپ صندوق ها و تنظیم صورت جلسات و بررسی شعب و چیدمان شعب و سایر موضوعات مهم آشنا شدند.
به گزارش ایرنا، براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95، شهرستان دهلران در 220 کیلومتری جنوب ایلام 66 هزار نفر جمعیت دارد که در چهار شهر و 64 روستا سکونت دارند اما انتخابات شوراهای اسلامی در 53 روستای این شهرستان که واجد شرایط هستند، برگزار می شود.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت سال 96 به طور همزمان در کشور برگزار می شود.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال جاری، استان ایلام 580 هزار و 158 نفر جمعیت دارد که در 25 شهر و بیش از 600 روستا سکونت دارند


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...