رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

2 هزار و 600 میلیارد ریال از طلب گندمکاران ایلام پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

2 هزار و 600 میلیارد ریال از طلب گندمکاران ایلام پرداخت شد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام گفت: 2 هزار و 600 میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران استان ایلام به حساب آنها واریز شده و 350 میلیارد ریال از بدهی های کشاورزان هنوز پرداخت نشده است.

2 هزار و 600 میلیارد ریال از طلب گندمکاران ایلام پرداخت شد

کامران سلیمان پور با بیان اینکه مطالبات کشاورزان تا اواخر شهریورماه پرداخت می شود، اظهار کرد: بخش عمده و قابل توجهی از بدهی گندمکاران شهرستان های گرمسیری و جنوب استان پرداخت شده است.
وی افزود: کشاورزان شهرستان های مهران، دهلران، آبدانان، بدره و دره شهر مطالبات خود را دریافت کرده اند و گندمکارانی که پرونده فروش تضمینی گندم یا شماره حساب آنها با اشکال و نقص مواجه شده بعد از زمان اصلاح و رفع ایراد پرونده یا شماره حساب خود موفق به دریافت بهای گندم می شوند.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام یادآور شد: در شهرهای حوزه شمالی شامل سیروان، ایوان، چرداول، ملکشاهی و ایلام نیز بین 50 تا 80 درصد مطالبات گندمکاران این مناطق پرداخت شده است.
سلیمان پور در خصوص صدور گندم مازاد به خارج از استان نیز گفت: تاکنون 80 هزار تن از گندم دروم و معمولی استان ایلام به استان های متقاضی صادر شده و در صورت وجود تقاضا سهم بیشتری از گندم مازاد به خارج از استان ارسال می شود.


 سال زراعی جاری (95 - 96 ) در سطح 124 هزار هکتار 280 هزار تن گندم از سوی کشاورزان استان ایلام برداشت شد که 247 هزار تن از این مقدار به نرخ تضمینی از گندمکاران خریداری شده است.
44 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان ایلام به کشت گندم آبی و بخش قابل ملاحظه ای از این اراضی به گستره 80 هزار هکتار به کشت گندم دیم اختصاص دارد.
40 مرکز خرید در سراسر استان ایلام وظیفه خرید ارقام مختلف گندم را بر عهده داشتند که از این تعداد 9 مرکز ملکی و متعلق به شرکت غله و امور بازرگانی استان و 31 مرکز نیز در اختیار اداره کل تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید گندم است.
استان ایلام در سال زراعی جاری با وجود شرایط نامساعد جوی و کمبود بارش بر اساس اعلام وزارت چهاد کشاورزی در ردیف استان های برتر بود.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی