جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

500 نفر از مردم آبدانان در مهران از زوار اربعین پذیرایی می کنند - نمایش محتوایی اربعین

 

 

500 نفر از مردم آبدانان در مهران از زوار اربعین پذیرایی می کنند

امام جمعه آبدانان گفت: بمناسبت اربعین حسینی (ع) 500 از مردم این شهرستان در مرز مهران از زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پذیرایی می کنند.

500 نفر از مردم آبدانان در مهران از زوار اربعین پذیرایی می کنند

حجت الاسلام حسین حاجیلری در نشست شورای اداری آبدانان اظهار کرد: برای چهارمین سال ایستگاه خدمات رسانی مردمی این شهرستان در 35 متر مربع در جنب پل زائر برپا شده و از روز دوشنبه بمدت سه هفته بصورت شبانه روز از زوار عتبات عالیات پذیرایی می کنند.
وی استقبال مردم ولایتمدار شهرستان آبدانان برای ارائه خدمت به مسافران کربلای معلی را بی نظیر عنوان کرد و افزود: از ابتدای اعزام زائران به عتبات عالیات تا پایان این سفر معنو ی 500 نفر از قشرهای مختلف مردم شهرستان آبدانان بطور 24 ساعته مشغول خدمت به عاشقان کوی سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) هستند و روزانه سه هزار پرس غذا بین زواز توزیع می کنند.
امام جمعه آبدانان از کمک 600 میلیون ریالی مردم این شهرستان جهت پذیرایی از زوار در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: هدایای مردم متدین آبدانان توسط چهار گروه ثابت و سیار در سطح بخش های مرکزی، سرابباغ و مورموری جمع آوری و به مرز بین المللی مهران ارسال می شود.
فرماندار آبدانان نیز در این نشست گفت: بر اساس ابلاغ ستاد استانی اربعین بسترسازی لازم جهت استقبال، اسکان، تغذیه و خدمت رسانی به یک هزار و 700 نفر زائر در این شهرستان بعمل آمده و هیچ مشکلی وجود ندارد.
مجید عسگری از آماده باش همه دستگاههای اجرایی تا پایان مراسم اربعین سرور آزادگان خبر داد و یادآور شد: کلیه مساجد، اماکن مذهبی، مدارس ، دانشگاه ها ، خوابگاه های دانشجویی و مهمانسراهای ادارات و نهادهای دولتی آماده پذیرایی از زوار عتبات عالیات در کشور عراق خواهد بود.