رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

98 هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات سفر کردند - نمایش محتوایی اربعین

 

 

98 هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات سفر کردند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: 98 هزار زائر (ورود و خروج) تنها در 36 ساعت گذشته از مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات سفر کردند.

98 هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات سفر کردند

نورالله دلخواه  اظهار کرد: از این تعداد 92 هزار زائر از کشور خارج و مابقی مربوط به بازگشت زائران به کشور است.
وی با بیان عبور راحت و بدون معطلی زائران از مرز مهران به مقصد عتبات عالیات اظهار کرد: از ابتدای ماه صفر تاکنون (29 مهر تا 9 آبان ماه) نزدیک به 315 هزار زائر (ورود و خروج) از مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات سفر کردند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام از افزایش تعداد زائران در روزهای منتهی به اربعین یادآور شد: بیشتر این زائران برای نخستین بار (زائر اولی) به عراق و زیارت بارگاه مطهر ائمه اطهار (ع) مشرف شدند و برای سفر به این اماکن مقدس از مرز رسمی و بین المللی مهران تردد کرده اند.
دلخواه گفت: هر چه به ایام اربعین نزدیک تر می شویم شور و حال زائران بیشتر می شود، هر لحظه بر تعداد زائران اربعین در مرز مهران افزوده می شود و امسال بر خلاف سال های گذشته زائران زودتر از موعد خود را به مرز مهران رسانده اند تا به کربلای معلی مشرف شوند.
به گفته دلخواه، در حال حاضر تردد زائران در مرز مهران بدون مشکل و با سهولت در جریان است.
 شهر مرزی مهران در 85 کیلومتری جنوب باختری ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در 11 کیلومتری آن از کانون های مهم تردد زائر و کالا به کشور عراق بشمار می رود.
روزانه به طور متوسط 6 هزار زائر از این مرز رسمی به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می کنند ولی در ایام منتهی به اربعین بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر از این مرز برای سفر به عتبات عالیات تردد می کنند.