صفحه اصلی صدا سیما خبر تولیدات ویژه موسیقی نقشه سایت درباره ما


نتایج 1 - 10 از 23829

خبر /اقتصادی
با حضور مسئولان استانی و محلی ۶ پروژه گازرسانی به روستاهای مهران به صورت نمادین افتتاح و کلنگ زنی شد. با حضور محمدرضا مروارید استاندار ایلام، احمدشوهانی و عمران علی محمد نمایندگام مردم حوزه شمالی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی 6 پروژه به صورت نمادین در شهرستان مهران به صورت نمادین افتتاح و کلنگ زنی شد. مرکز امدادی درمانی هلال احمر در مهران افتتاح شد محمد سلیمانی در مراسم افتتاح مرکز درمانی، امدادی جمعیت هلال احمر در شهرستان مرزی مهران، اظهار کرد: این مرکز دو هزار متر مربع و با مساحتی 460 متری احداث شده است. وی افزود: در این مرکز خدمات امدادی و درمانی ارائه می شود و می توان به عنوان مهمانسرا نیز از آن استفاده کرد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام تصریح کرد: به دلیل تردد بسیار زیاد زائران از مرز بین المللی مهران لازم بود که مرکز راه اندازی شود چرا که بسیاری از زائران به خدمات امدادی و درمانی احتیاج پیدا می کنند. وی گفت: اعتبار هزینه شده برای این مرکز 460 میلیون تومان از محل تملک دارایی هلال احمر کشور بوده است و یک میلیارد و 200 میلیون تومان نیز برای تجهیزات آن در نظر گرفته شده است. پروژه گازرسانی به 4 روستای مهران کلنگ زنی شد روح الله نوریان در مراسم کلنگ زنی پروژه گازرسانی به چهار روستای شهرستان مهران اظهار کرد: در شهرستان مهران 117 کیلومتر شبکه توزیع و 87 کیلومتر خط انتقال گاز وجود دارد. وی افزود: در شهرستان مهران دو هزار و500 انشعاب و 800 مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که لازم است مردم برای اشترک گاز بیشتر مراجعه کنند. مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: با افتتاح این طرح روستاهای چالاب، چنگوله، بان رحمان و شهرک اسلامیه از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند و میزان پوشش گاز در مهران به بیش از 95 درصد می رسد. وی گفت: در این پروژه 15 خط تغذیه و 85 کیلومتر شبکه و یک هزار و 500 انشعاب راه اندازی می شود که دو هزار و 200 خانوار می‌توانند از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند. در سفر یک روزه محمدرضا مروارید به شهرستان مرزی مهران همچنین فاز دوم بهسازی جاده امامزاده سید حسن(ع) نیز کلنگ زنی شد. برای فاز نخست این پروژه یک میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
شنبه, 08 شهریور 1393 | آبازدید 2
خبر /اقتصادی
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: ۲ هزار تن قیر از طرف سازمان راهداری کشور به راه های استان ایلام اختصاص یافت. با حضور استاندار و نمایندگان مردم ایلام در مجلس و مسئولان استانی، پروژه روکش راه های اصلی شهرستان مرزی مهران افتتاح شد. عبدالله بهادری در این مراسم اظهار کرد: این پروژه به طول 37 کیلومتر وبا اعتباری بیش از 64 میلیارد و 200 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است. وی افزود: 19 کیلومتر از راه های مهران نیز لکه گیری شده است. مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: در دیداری که با وزیر راه وشهرسازی دو هزار تن قیر از طرف راهداری کشور به راه های استان ایلام اختصاص یافت. وی گفت: به دلیل کمبود قیر فعالیت پیمانکاران متوقف شده بود ولی به زودی دو میلیارد و700 میلیون تومان وجه به حساب پیمانکارانواریز می شود و در مرحله دوم روکش جاده ها در استان آغاز می شود. بهادری عنوان کرد: با تخصیص اعتبارات لازم برخی از نقاط حادثه خیز در محور کنجانچم نیز برطرف می شود. وی افزود: راه های شریانی استان ایلام از 453 کیلومتر به 653 کیلومتر افزایش پیدا رکده است و اعتبارات 70 درصد تونل قلاجه تصویب شده است. مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: جهش خوبی در اختصاص اعتبارات به ایلام رخ داده است، که این اتفاق به دلیل رایزنی و رابطه خوبی بوده است که محمدرضا مروارید استاندار ایلام با مسئولان کشوری داشته است.
شنبه, 08 شهریور 1393 | بازدید 1
خبر /اقتصادی
مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: به مناسبت هفته دولت مرکز نگهداری سالمندان آسایش در شهر ایلام افتتاح شد. شهریار مهردادی اظهار کرد: پنج مرکز شبانه روزی با نظارت بهزیستی در استان ایلام دایر بوده که از این تعداد دو مرکز ویژه نگهداری سالمندان است. وی افزود: مرکز نگهداری سالمندان زن در مکز استان و مرکز سالمندان مرد در شهرستان ایوان دایر بوده که در مجموع 60نفر نگهداری می شوند. مدیرکل بهزیستی استان ایلام تصریح کرد: این مراکز با نظارت بهزیستی توسط بخش خصوصی فعالیت داشته و این اداره کل از طریق پرداخت یارانه به ازای ماهیانه هر نفر سه میلیون و 100هزار ریال و سایر کمک های بلاعوض از مرکز سالمندان حمایت می کند. وی با بیان اینکه سالمندان این مراکز دارای مشکلات جسمی و روحی و بیماری هایی نظیر آلزایمر، افسردگی و غیره بوده خواستار مشارکت مالی خانواده های این افراد برای نگهداری آنها در مراکز سالمندان شد. همچنین به مناسبت گرامیداشت هفته دولت 16 واحد مسکونی به مددجویان زیر پوشش بهزیستی ایلام واگذار می شود.
شنبه, 08 شهریور 1393 | بازدید 1
خبر /سیاسی
قلب تپنده اسلام و عالم تشییع شهر قم است که همه بخاطر شأن و منزلت حضرت معصومه(س) می باشد. حجت الاسلام شمس الله جلیلیان نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ضمن عرض تبریک میلاد حضرت معصومه و آغاز دهه کرامت بیان کرد: یازده روایت در شأن و منزلت حضرت فاطمه معصومه(س) وجود دارد که بزرگواری این معصوم را نشان میدهد. حجت الاسلام جلیلیان تصریح کرد: آیت الله مرعشی می گوید: چندین بار حضرت معصومه و حضرت فاطمه الزهرا را در خواب دیده ام که صفات حضرت فاطمه را در وجود و حتی ظاهر حضرت معصومه(س) دیده ام . نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) گفت: یکی از دره های بهشت زیارت قبر مطهره حضرت معصومه است. وی گفت: اراده ی الهی در پاک و منزه بودن اهل بیت بوده است و این امر فقط در ظاهر خلاصه نشده بلکه در مسائل معنوی هم مطرح است و دستورات الهی الگو گرفتن از ائمه بوده است. جلیلیان ادامه داد: روایاتی وجود دارد که در زمان امام علی(ع) در مباحث علمی ابوبکر و دیگران راهنمایی خود را از امام علی (ع) گرفته اند که این امر نشان دهنده ی علمی است که خداوند به اهل بیت داده است. وی تصریح کرد: در روایات متعددی ویژگی های پیامبر زیاد آمده است، اما در قرآن کریم صفتاتی همچون  عصمت و پیراستگی از گناه، مهر در دل مومنان؛ اهل بیت وارثان علم کتاب هستند و صدقه بر آنها حرام شده است. نماینده ولی فقیه سپاه استان افزود: عصمت به معنای رسیدن به درجه ی بالای تقواست یعنی نیروی وجود داشته باشد که او را از هر گونه گناهی باز دارد و در واقع اهل بیت کسانی هستند که مهرشان در دل همه وجود دارد. وی در آخر بیانات خود بیان کرد: در عظمت حضرت معصومه همین کافی است که مقام والایی دارد و امیدوارم که روزی خداوند متعال توفیقی عنایت کند که خیر و برکت اهل بیت در دنیا و آخرت نصیب مسلمانان شود.
شنبه, 08 شهریور 1393 | بازدید 1
تولیدات ویژه/طبیعت
لک لک پرنده‌ای بزرگ با پاها و گردن دراز و منقار بلند و راست می‌باشد که آهسته به پرواز در می‌آید و درحال پرواز پاها و گردن را کشیده و اندکی رو به پایین نگه می‌دارد. لک لکها آرام و کند راه می‌روند. نر و ماده هم‌شکلند.و روی درخت‌ها، صخره‌ها یا ساختمان‌ها آشیانه می‌سازند. لک‌ لک‌ها یک تیره از راستهٔ لک‌لک‌سانان هستند و گونه‌های مختلفی دارند.لک‌لک‌ها از ماهی‌ها، دوزیستان، وحلزون‌ها تغذیه می‌کنند.لک‌لک سفید پرنده‌ای به طول ۱۰۰ سانتیمتر است. این پرنده به‌وسیله پر و بال سفید، شاهپرهای بالی سیاه براق، گردن دراز، منقار و پاهای دراز برنگ سرخ و روشن به آسانی تشخیص داده می‌شود. روی درخت‌ها و ساختمان‌ها می‌نشیند و در این حالت اغلب یک پای خود را جمع می‌کندو آرام راه می‌رود. در پرواز آهسته بال می‌زند و اغلب با بال باز اوج می‌گیرد و در ارتفاع زیاد پرواز می‌نماید. طرح بدن درحال پرواز با گردن دراز کشیده آن را از حواصیل، پلیکان و کرکس مشخص می‌کند. بصورت گله‌های نامنظم مهاجرت می‌کند.  وزود انس می‌گیرند.لک‌لک سیاه به طول ۹۵ سانتیمتر پر وبالش سیاه براق است با جلای زرشکی و سبز و سطح شکمی سفید، منقار، دور چشم و پاهایش سرخ رنگ است. پرنده‌ای است تک زی ودیر انس به تنهائی و دسته جمعی مهاجرت می‌کند.زیستگاه بیشتر لک لک ها تالاب‌ها و مناطق پر درخت و جنگلی و علفزارها است.
شنبه, 08 شهریور 1393 | آبازدید 2
خبر /سیاسی
به بركت وجود حضرت معصومه (س)، امروز قم قلب تپنده ی جهان اسلام است قلب تپنده اسلام و عالم تشییع شهر قم است که همه بخاطر شأن و منزلت حضرت معصومه(س) می باشد. حجت الاسلام شمس الله جلیلیان نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ضمن عرض تبریک میلاد حضرت معصومه و آغاز دهه کرامت بیان کرد: یازده روایت در شأن و منزلت حضرت فاطمه معصومه(س) وجود دارد که بزرگواری این معصوم را نشان میدهد. حجت الاسلام جلیلیان تصریح کرد: آیت الله مرعشی می گوید: چندین بار حضرت معصومه و حضرت فاطمه الزهرا را در خواب دیده ام که صفات حضرت فاطمه را در وجود و حتی ظاهر حضرت معصومه(س) دیده ام . نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) گفت: یکی از دره های بهشت زیارت قبر مطهره حضرت معصومه است. وی گفت: اراده ی الهی در پاک و منزه بودن اهل بیت بوده است و این امر فقط در ظاهر خلاصه نشده بلکه در مسائل معنوی هم مطرح است و دستورات الهی الگو گرفتن از ائمه بوده است. جلیلیان ادامه داد: روایاتی وجود دارد که در زمان امام علی(ع) در مباحث علمی ابوبکر و دیگران راهنمایی خود را از امام علی (ع) گرفته اند که این امر نشان دهنده ی علمی است که خداوند به اهل بیت داده است. وی تصریح کرد: در روایات متعددی ویژگی های پیامبر زیاد آمده است، اما در قرآن کریم صفتاتی همچون  عصمت و پیراستگی از گناه، مهر در دل مومنان؛ اهل بیت وارثان علم کتاب هستند و صدقه بر آنها حرام شده است. نماینده ولی فقیه سپاه استان افزود: عصمت به معنای رسیدن به درجه ی بالای تقواست یعنی نیروی وجود داشته باشد که او را از هر گونه گناهی باز دارد و در واقع اهل بیت کسانی هستند که مهرشان در دل همه وجود دارد. وی در آخر بیانات خود بیان کرد: در عظمت حضرت معصومه همین کافی است که مقام والایی دارد و امیدوارم که روزی خداوند متعال توفیقی عنایت کند که خیر و برکت اهل بیت در دنیا و آخرت نصیب مسلمانان شود.
شنبه, 08 شهریور 1393 | آبازدید 2
تولیدات ویژه/کودک و خانواده
جوز هندی درختی از جنس درختان همیشه‌سبز است. از دانه‌ای که درون هسته میوه آن قرار دارد، به‌عنوان ادویه و طعم‌دهنده غذا استفاده می‌شود. جوز معادل عربی گردو است /گردوی بویا به‌عنوان یک منبع است که با استفاده ی زیا د  می‌تواند باعث سقط جنین خود به‌خود شود؛. جوز هندی میوه درختی به همین نام است که مصرف آن به صورت خشک شده در مناطق گرمسیری رواج بسیاری دارد.هر دانه را از خارج، پوسته سختی به رنگ قهوه‌ای متمایل به خاکستری در برمی‌گیرد و شیارهای عمیقی دارد که با جدا کردن این پوسته، دانه آن ظاهر می‌شود.دانه، سطحی چین خورده دارد و رنگ آن متمایل به خاکستری است. به طور کلی، جوز هندی در طولی حدود 5/2 سانتی‌متر و قطری حدود 5/1سانتی‌متر شکلی شبیه به تخم‌مرغ دارد. آنچه جوز هندی را به یکی از طعم‌دهنده‌ها و ادویه‌های پرمصرف در غذا- به‌خصوص در مناطق گرمسیری- تبدیل کرده است، عطر و بوی تند و مطبوع آن است. جوز هندی برای درمان و تسکین بسیاری از دردها مفید شناخته شده است. در طب سنتی، دانه و روغن جوز هندی را برای درمان بیماری‌های مربوط به اعصاب و سیستم گوارش تجویز می‌کنند. از روغن جوز هندی مانند روغن دانه میخک برای کاهش موقتی دردهای دندان نیز می‌توان استفاده کرد؛ کافی است چوب پنبه‌ای را به مقداری روغن جوز هندی آغشته کرده و روی دندان دردناک قرار دهید ، در کشور فرانسه- علاوه بر مصرف آن به‌عنوان ادویه- مخلوط جوز هندی و عسل را برای درمان ناراحتی‌های گوارشی و تنفسی مورد استفاده قرار می‌دهند التهابات و دردهای مفصلی و رماتیسمی با مصرف خوراکی جوز هندی و همچنین ماساژ موضع با روغن آن تسکین می‌یابد.[ جوز هندی به حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند/برای کاهش علائم آلرژی نیز می‌توانید جوز هندی بخوریدبه‌رغم خواص باارزش جوز هندی، مصرف زیاد آن سبب ایجاد مشکل در بخش کنترل احساسات در مغز شده و پس از مصرف بیش از حد، احساس نشاط به همراه سستی و رخوت در انسان پدید می‌آورد که شبیه نوعی مسمومیت است.
شنبه, 08 شهریور 1393 | آبازدید 2
خبر /سیاسی
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان کشور اختصاص داده شد. مرتضی بانک  اظهار کرد: مردم ایلام، در طول هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمنان استقامت و جانفشانی کردند و با تقدیم سه هزار شهید به انقلاب، دین خود را به نظام جمهوری سالامی ادا کردند. وی افزود: درود بر مردم ایلام که همگام با نظام و مقام معظم رهبری در همه ارکان کشور حضور مسمتر داشته و دارید و درود بر عشایر غیور و پیروز که خدمات بسیاری برا انقلاب داشته اند. معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: شهید رجایی و باهنر دو خصلت مهم داشتند که خلوص صد درصدی در اجرای برنامه های دولت و تلاش مداوم، که دولتمردان نیز باید این دو خصلت را در راس کارهای خود قرار دهند. وی گفت: هفته دولتی فرصتی است که مهمترین دستاوردهایی که دولت در مدت یک ساله داشته است تشریح شود. بانک عنوان کرد: روحانی با شعارهای مهمی که نیاز مردم و جامعه بود پا به عرصه سیاست و انتخابات گذاشت و برای اجرایی کردن آنها با تمام توان ایستاده است، از جمله مهمترین دستاوردهایی که در این که سال صورت گرفته است ایجاد فضای آرامش برای مردم است که بتوان با حفظ یک پارچگی و وحدت به مرحله ظهور برسد. وی افزود: ایجاد وحدت و یک پارچگی بین مردم از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید بود که هم در داخل و هم خارج از کشور به وجود آمد. معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: برای اجرای فعالیت های دولت نیاز است که هم شرایط داخلی و هم شرایط خارجی مهیا شود. وی گفت: فضایی که سبب ایجاد تحریم ها شده بود باید متوقفمی شد، که در دولت تدبیر و امید این هدف محقق شد. بانک عنوان کرد: 7 میلیارد دلار از درآمدهای ما در کشورهای دیگر بود که در این مرحله به خزانه کشور بازگردانده شد و روابط اقتصادی ما با بسیاری از کشورها از سر گرفته شد. وی افزود: ایجاد ثبات در کشور، حفظ و کنترل ارز، سرمایه گذاری و کنترل تورم برای ما بسیار مهم است، تورم اکنون به 23 درصد رسیده است و تلاش ما بر این است که نرخ تورم در کشور تک رقمی شود. معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: به دلیل تولید مسکن مهر در کشور و خروج سرمایه ها از بانک سبب ایجاد تورم در جامعه شد. وی گفت: بیش از 40 درصد شرکت های دولتی به مردم واگذار شد و بخش زیادی از امکانات کشور به مردم و سرمایه گذاری خصوصی اگذار شد. بانک عنوان کرد: با اجرای فعالیت های اقتصادی به ویژه در بخخش صنعت در آینده شاهد جهش اقتصادی خواهیم بود که نرخ تورم را تک رقمی می کند. وی افزود: 10 هزار میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان کشور اختصاص داده شد که بخش درمان عمومی و بهداشت را در کشور کاملا پوشش داد. معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: 10 میلیارد دلار با موافقت مقام معظم رهبری برای سیاست های آب اختصاص یافت که از مهمترین اقدامات دولت با توجه به وجود بحران آب در کشور بود. وی با اشاره به زلزله 6.1 ریشتری در مورموری گفت: خوشحالیم که با درایت مسئولان این زلزله هیچ گونه خسارت جانی نداشت و برای جبران خسارت ها 165 میلیاردریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
شنبه, 08 شهریور 1393 | آبازدید 2
خبر /فرهنگی
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از ورود خادمین حرم رضوی به استان ایلام همزمان میلاد امام رضا (ع) خبر داد. حجت الاسلام "جوادنوری" در رابطه با برنامه های هفته کرامت اظهار کرد: استان ایلام میزبان خادمین و سفیران امام رضا(ع) با لباس خادمی و پرچم های متبرک حرم مطهر خواهد بود. بسته های متبرک نمک وی افزود: این کاروان روز پنجشنبه، سیزدهم شهریور ماه وارد استان ایلام می شود. این مسئول ادامه داد: با ورود این کاروان فضای استان به حرم مطهر امام رضا(ع) وصل خواهد شد. حجت الاسلام نوری با بیان اینکه این کاروان در بدو ورود با نماینده ولی فقیه در استان دیدار خواهند داشت، بیان کرد: در عصر همان روز در مزار شهدای گمنام ایلام حضور و به مقام شامخ شهیدان بخصوص شهدای گمنام ادای احترام می کنند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ضمن دعوت از عموم مردم برای استقبال از این کاروان، گفت: این استقبال برگ زرین دیگری بر مهمان نوازی مردم استان رقم خواهد زد. وی اشاره کرد: علاوه بر این جشن "سایه خورشید" با حضور این کاروان در برخی شهرستان های استان برگزار و در این راستا بناست که در مناطق زلزله زده نیز به اجرای ویژه برنامه بپردازند. این مسئول اضافه کرد: در شهرستان های مهران، ایوان، ملکشاهی و صالح آباد جشن هایی تدارک دیده شده و مهمترین این جشن ها در مرکز استان و در شب میلاد امام رضا(ع) شنبه شب در مصلی ایلام با حضور این کاروان است. حجت الاسلام نوری، دیدار با زندانیان، حضور در آسایشگاه بهزیستی، دیدار با بیماران صعب العلاج، حضور در جمع راهیان حج تمتع را  از دیگر برنامه های کاروان امام رضا(ع) به استان ایلام عنوان کرد.
شنبه, 08 شهریور 1393 | آبازدید 3
خبر /حوادث
به دلیل تخریب های ناشی از زلزله، تعداد عقرب ها در روستای آب انار بخش کلات مورموری افزایش چشمگیری داشت. دکتر "عسگر درویشی" عنوان کرد: با توجه به اینکه در روستای آب انار بخش کلات مورموری چندین مورد عقرب زدگی وجود داشت و بدلیل افزایش تخریب‌ها، تعداد عقرب‌ها افزایش یافت. وی افزود: این امر باعث اجرایی شدن طرح سم پاشی روستای آب انار شد. این مسئول ادامه داد: این سم پاشی شامل  تمام منازل و محل نگهداری دام‌ها، از سه روز قبل آغاز شده است.
شنبه, 08 شهریور 1393 | آبازدید 3

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 2383


صفحه اصلی صدا سیما خبر تولیدات ویژه موسیقی نقشه سایت درباره ما


كليه حقوق اين سايت براي صدا وسيماي مركز ايلام محفوظ است.