صفحه اصلی صدا سیما خبر تولیدات ویژه موسیقی نقشه سایت درباره ما


نتایج 1 - 10 از 27523

خبر /سیاسی
عضو کمیسیون امنیت‌ملی گفت: بسیج در تمامی عرصه ها فعال و خلاق است. "احمد شوهانی"  اظهار کرد: هفته بسیج یادآور رشادتها و دلیرمردی های کسانی است که با تقدیم خون خود اجازه ندادند یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمنان بیافتد. وی افزود: بسیج یک نیروی رزمی فرهنگی است که متعلق به تمام مردم  ایران است و آنچه که ما از بسیج بعد از انقلاب دیده ایم حرکتهای خودجوش و مبتکرانه و مردمی بوده است. شوهانی خاطرنشان کرد: بنابراین نمی توان بسیج را در یک دایره محدود و به معنای نظامی دید، بلکه بسیج در تمامی عرصه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و غیره  پیشرو، فعال و خلاق است. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تاکید کرد: جبهه مختلف همیشه مورد تهدید بوده است بسیج با تمام توان و ایتکارات خود همیشه باعث ذلیل شدن دشمنان در تمامی جبهه ها بوده است و بسیج متعلق به قشر و گروه خاصی نیست بلکه بسیج در قلب تمام مردم ایران جای دارد و در راستای صیانت از انقلاب همیشه در خط مقدم بوده است.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 3
خبر /اجتماعی
مدیر کل دامپزشکی استان ایلام بر لزوم کاهش سقط جنین گوسفند و بز تأکید کرد. مدیرکل دامپزشکی استان ایلام در حاشیه کارگاه آموزشی سقط جنین گوسفند و بز سقط جنین را یکی از مشکلات پرورش دهندگان عنوان کرد. وی افزود: در نظر است با همکاری اساتید دانشگاه، دامپزشکان بخش خصوصی و مجموعه دامپزشکی، بررسی  جامعی در خصوص علل سقط جنین گوسفند و بز در سطح استان صورت پذیرفته و نتایج بررسیها در اختیار سازمان دامپزشکی کشور و ادارات کل دامپزشکی استان های سراسر کشور قرار گیرد. پیرانی افزود: به سازمان دامپزشکی پیشنهاد داده شده است که استان ایلام در خصوص بررسی علل سقط جنین گوسفند و بز در سطح کشور بعنوان استان پایلوت انتخاب گردد. وی ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح تحقیقاتی علل سقط جنین گوسفند و بز ، پیاده سازی آخرین یافته های این معظل ، در خصوص کاهش سقط جنین گوسفند و بز مؤثر و مفید واقع گردد. این مسئول افزود: امید است که با اجرای برنامه های پیش بینی شده در این خصوص ، گام های مؤثری در رفع این مشکل برداشته شود.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 5
خبر /فرهنگی
مسئول بسیج سازندگی ایلام از حضور فعال ایلام در نمایشگاه اقتصاد مقاومتی تهران خبر داد. "نصرت الله برزویی"، اظهار کرد: اولین نمایشگاه و فروشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی به مناسبت هفته بسیج و در راستای آشنایی هر چه بیشتر مردم با اقتصاد مقاومتی، در تهران برگزار می شود. وی افزود: این نمایشگاه و فروشگاه از اول آذرماه در فرهنگسرای خاوران در شرق تهران آغاز به کار کرده و به مدت یک هفته تا جمعه هفتم آذرماه ادامه دارد. این مسئول ادامه داد: در این راستا استان ایلام با برپایی دو غرفه در این نمایشگاه حضوری فعال دارد. برزویی بیان کرد: این غرفه ها با حضور مجریان طرح های اقتصاد مقاومتی و محصولات این طرح ها از جمله عسل و گیاهان دارویی برپا شده است. مسئول بسیج سازندگی عنوان کرد: این محصولات که به صورت طبیعی در کشورمان تولید شده، دارای کیفیت مطلوب و قیمت پایین بوده و خرید از این فروشگاه برای عموم مردم آزاد است. وی در پایان از افتتاح 6 هزار طرح اقتصاد مقاومتی در استان و همزمان با هفته بسیج خبر داد.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 3
خبر /فرهنگی
رییس منابع طبیعی شهرستان بدره گفت:طرح سر شاخه زنی درختان در شهرستان بدره در حال اجرا می باشد. منصوری رییس اداره منابع طبیعی شهرستان بدره اظهار کرد:هرس و تیمار بهداشتی یکی از مأموریت‌ها و رسالت‌های منابع طبیعی است چراکه خشکسالی، تغییر اقلیم، وجود دام مازاد در جنگل و ریزگردها اثرات نامطلوبی را بر روی درختان بلوط منطقه گذاشته است. وی ادامه داد:در این طرح سرشاخه‌های آفت زده و خشکیده قطع می‌شوند. رییس اداره منابع طبیعی شهرستان بدره افزود:برقراری تعادل بین تاج درخت و تنه آن را از دیگر اهداف این طرح می باشد چرا که بسیاری از شاخه‌ها برای درخت بار منفی دارند که چاره‌ای جز قطع کردن برای آن وجود ندارد. منصوری اضافه کرد:طرح سر شاخه زنی درختان درختان در منطقه لارت و منطقه جنگلی ابهر پایین شهرستان بدره در حال انجام است. وی تاکید کرد:امیدواریم اجرای این طرح  بتواند به بهبود وضعیت درختان بلوط  بیانجامد.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 3
خبر /فرهنگی
مدیر کل امور عشایری ایلام از آغاز کوچ عشایر به مناطق قشلاقی ایلام خبر داد. "علی سلیمی" اظهار کرد: کوچ عشایر به مناطق قشلاقی شهرستان مهران از نیمه دوم آبانماه آغاز و تا اواخر آذر ماه  ادامه دارد. وی افزود: این عشایر از شهرستان های ملکشاهی، ایلام، سیروان، چرداول و استان های همدان و کرمانشاه بوده و در مناطق صالح آباد، کولگ،کنجانچم، رضا آباد،چنگوله،اطراف بانرحمان و آبزیادی مستقر می شوند. این مسئول خاطر نشان کرد: شهرستان مهران هر ساله میزبان 800 تا 1000 خانوار عشایری با تعداد بیش از 75000 رأس دام سبک است. مدیر کل امور عشاری ایلام بیان کرد: امور عشایری نیز در زمینه تامین آب شرب، تامین علوفه دامی، نگهداری و مرمت راههای ارتباطی و سایر امورات آموزشی، فرهنگی به آنها خدمات دهی می نماید. به گزارش ایلام بیدار، کوچ عشایر به مناطق قشلاقی هر ساله از آبانماه آغاز می گردد و بازگشت آنها به مناطق ییلاقی در اوایل فروردین سال بعد می باشد.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 3
خبر /اقتصادی
در چندماه اخیر محل های عرضه مرغ زنده به صورت چشمگیری در آبدانان افزایش پیدا کرده و به نظر می رسد مردم رغبت چندانی به مصرف مرغ کشتار روز ندارند. خرید و مصرف مرغ زنده علیرغم هشدار نهادهای بهداشتی درآبدانان زیاد شده و مکانهای عرضه مرغ زنده در ماههای اخیر به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است. براساس آنچه روزانه مشاهده می شود علاوه بر فروشندگان سیار نقاط مختلفی از سطح شهر آبدانان برای عرضه و فروش مرغ زنده اختصاص یافته و بازار خرید و فروش آن به صورت روز افزون در حال گرم شدن است تا جایی که برخی از مرغ فروشی های سطح شهر نیز اقدام به فروش مرغ زنده می کنند. از سوی دیگر فروشندگان مرغ کشتار روز نیز از کاهش خرید مردم خبر میدهند . یکی از فروشندگان مرغ کشتار روز در این رابطه می گوید: به جز تعداد  خاصی از قشر فرهنگی و تحصیل کرده جامعه بقیه مردم رغبت خاصی به خرید مرغ زنده دارند و از خطرات بهداشتی آن اطلاع ندارند. یک شهروندان متقاضی مرغ زنده نیز کیفیت پایین مرغ کشتار روز و قیمت بالای آن را به نسبت مرغ زنده دلیل افزایش تقاضا میداند و می گوید: مرغ کشتار روز کیفیت پایینی دارد و اصلاً طعم آن با مرغ زنده قابل مقایسه نیست، از سوی دیگر قیمت مرغ کشتار روز حدود 1500 تومان برای هرکیلو از مرغ زنده گرانتر است که این وضعیت مردم را به طرف خرید و مصرف مرغ زنده سوق داده است. شهروند دیگری نیز گفت: نبود مرغ کشتار روز  یکی از دلایل تمایل مردم به خرید مرغ زنده است . وی بیان کرد:مرغهای کشتار روز در آبدانان هر دو سه روز و گاهی یک هفته یکبار توزیع می شود. افزایش مصرف مرغ زنده در حالی صورت می گیرد که نهادهای بهداشتی از احتمال انتقال بیماری و الودگی های ویروسی یا انتشار آنفلوانزای طیور براثر مصرف مرغ زنده خبر می دهند.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 3
خبر /فرهنگی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان از چاپ و نشر سالانه 130 عنوان کتاب در ایلام خبر داد. "علی گهرسودی"،  اظهار کرد: در حال حاضر حدود 26 موسسه انتشاراتی در استان ایلام وجود دارد. وی افزود: از این تعداد 16 موسسه فعال بوده که از یک تا 20 عنوان کتاب در سال چاپ می کنند و بقیه نیز دارای فعالیت نامنظم بوده که ممکن است در طی چند سال کتابی را چاپ نکنند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: چاپخانه های که در این استان توانایی چاپ کتاب دارند در حدود 7 چاپخانه بوده و تعداد کتاب هایی که در طی سال های اخیر در استان چاپ شده نسبت به گذشته از سرعت و جهش خوبی برخوردار است، اما این تعداد جوابگویی میزان فرهیختگی و تعداد طالبان علم و دانش در استان نیست. این مسئول با بیان اینکه به طور میانگین در سال در حدود 130 عنوان کتاب در این استان چاپ و منتشر می شود، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 75 عنوان کتاب چاپ و منتشر شده و 71 مجوز چاپ کتاب نیز صادر شده که مولف و یا موسسه انتشاراتی به دلیل مشکلات مالی هنوز نتواسته آنها را چاپ کنند. گهرسودی با اشاره به اینکه مردم استان ایلام، مردمی علم محور و طالب کتاب و دانش هستند، اظهار کرد: شاید در نگاه اول بگوییم که برای جمعیت 560 هزار نفری استان ایلام، تعداد 26 موسسه چاپ کفایت می کند اما با توجه به استقبال مردم و جَو علمی استان، این نیاز در استان بیشتر احساس می شود. گفتنی است، در این آیین از 70 جلد کتاب چاپ شده در طی سال جاری در استان ایلام با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان رونمایی شد.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 3
خبر /فرهنگی
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان از تجمع بزرگ عزاداران اربعین حسینی در بقاع شاخص ایلام خبر داد. حجت الاسلام "حسن شهیدی" معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، اظهار کرد: مراسم اربعین حسینی(ع) همزمان با سراسر کشور در سطح بقاع شاخص این استان برگزار خواهد شد. وی تصریح کرد: با عنایت به تاکیدات اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در روایات مبنی بر اهمیت زیارت حضرت سیدالشهداء (ع) در روز اربعین، ویژه برنامه سوگواری در بقاع شاخص استان و به صورت ویژه در بقعه امام زاده علی صالح(ع) برگزار می شود. حجت الاسلام شهیدی بیان کرد: پیاده روی از شهر ایلام به سمت بقعه امام زاده علی صالح(ع) در قالب دسته جات سینه زنی و عزاداری، اجرای سخنرانی، مرثیه سرایی و روضه خوانی،  برپایی خیمه های معرفت و غرفه های پاسخ گویی به سوالات شرعی و شبهات دینی، اعزام مبلغ و قرائت زیارت مخصوص امام حسین(ع) از جمله  این برنامه ها خواهد بود. معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام اضافه کرد: مراسم ویژه بقعه امام زاده علی صالح(ع) به صورت مستقیم و زنده از شبکه سیمای مرکز ایلام پخش می شود. وی یادآور شد: در سایر امام زادگان و بقاع متبرکه استان که ظرفیت داشته باشند نظیر چنین برنامه هایی اجرا می شود. حجت الاسلام شهیدی خاطرنشان کرد: برای اجرای هر باشکوه این مراسم با همکاری سایر نهادها و دستگاه های ذیربط، جلساتی در خصوص ارائه تمهیدات لازم برگزار خواهد شد.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 3
خبر /مهمترین خبرها
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان از تجمع بزرگ عزاداران اربعین حسینی در بقاع شاخص ایلام خبر داد. حجت الاسلام "حسن شهیدی" معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، اظهار کرد: مراسم اربعین حسینی(ع) همزمان با سراسر کشور در سطح بقاع شاخص این استان برگزار خواهد شد. وی تصریح کرد: با عنایت به تاکیدات اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در روایات مبنی بر اهمیت زیارت حضرت سیدالشهداء (ع) در روز اربعین، ویژه برنامه سوگواری در بقاع شاخص استان و به صورت ویژه در بقعه امام زاده علی صالح(ع) برگزار می شود. حجت الاسلام شهیدی بیان کرد: پیاده روی از شهر ایلام به سمت بقعه امام زاده علی صالح(ع) در قالب دسته جات سینه زنی و عزاداری، اجرای سخنرانی، مرثیه سرایی و روضه خوانی،  برپایی خیمه های معرفت و غرفه های پاسخ گویی به سوالات شرعی و شبهات دینی، اعزام مبلغ و قرائت زیارت مخصوص امام حسین(ع) از جمله  این برنامه ها خواهد بود. معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام اضافه کرد: مراسم ویژه بقعه امام زاده علی صالح(ع) به صورت مستقیم و زنده از شبکه سیمای مرکز ایلام پخش می شود. وی یادآور شد: در سایر امام زادگان و بقاع متبرکه استان که ظرفیت داشته باشند نظیر چنین برنامه هایی اجرا می شود. حجت الاسلام شهیدی خاطرنشان کرد: برای اجرای هر باشکوه این مراسم با همکاری سایر نهادها و دستگاه های ذیربط، جلساتی در خصوص ارائه تمهیدات لازم برگزار خواهد شد.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 7
خبر /اجتماعی
استاندار ایلام با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در این استان برای ارایه خدمات مطلوب به زوار عتبات عالیات گفت: پیش بینی می کنیم اربعین امسال 250 هزار زائر از مرز مهران به کربلای معلی سفر کنند. 'محمدرضا مروارید' افزود: براساس تدابیر اتخاذ شده، ستاد ساماندهی مرز با حضور دستگاه های مرتبط در استان ایلام تشکیل و برنامه ریزی لازم بمنظور استفاده از همه امکانات در جهت تسهیل در سفر زوار صورت گرفته است. وی تاکید کرد: این ستاد تدابیر و تصمیمات لازم برای تردد زوار از مرز بین المللی مهران در اربعین حسینی را اتخاذ کرده تا امسال خدمات رسانی به زوار نسبت به سنوات قبل بهتر و در شرایط مطلوبی انجام شود. مروارید با اشاره به کمبود فضاهای اقامتی در شهر مرزی مهران یادآور شد: جمعیت هلال هلال احمر استان ایلام برای اسکان زائران مسوولیت را بر عهده گرفته تا با نصب چادر نسبت به اسکان موقت زوار در زمان ورود به مرز و بازگشت از عتبات عالیات اقدام کند. وی با بیان اینکه در ایام محرم بویژه اربعین بسیاری از مردم مهمان نواز مهران منازل مسکونی خود را در اختیار زوار می گذارند، گفت: با تدبیر امام جمعه مهران یک ستاد ساماندهی زائرین در این شهرستان تشکیل شده تا هیات های مذهبی در این روز (اربعین) از زوار امام حسین (ع) با غذای گرم پذیرایی کنند. استاندار ایلام از تدابیر ویژه مسوولان برای حمل و نقل زوار از مرز مهران به عتبات عالیات و بازگشت به شهرهای کشور خبر داد و اظهار کرد: قرار است تعدادی اتوبوس جابجایی زوار از پایانه مهران به مقاصد مختلف در کشورمان را انجام دهند. مروارید می گوید: هماهنگی های لازم با استاندار واسط عراق نیز انجام شده و درخواست کرده ایم گیت های ورودی در مرز را افزایش دهند تا در تردد زوار ایرانی در اربعین حسینی مشکلی بوجود نیاید ضمن اینکه ما هم در مرز مهران در این خصوص برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم. وی با تاکید بر اینکه تردد زوار از مرز مهران فقط با ویزای عراق امکان پذیر است، خاطر نشان کرد: نیروهای انتظامی مستقر در مرز اجازه خروج به افرادی که فاقد ویزای معتبر عراق هستند را نمی دهند. مرز بین المللی مهران در 90 کیلومتری جنوب غربی ایلام بدلیل فاصله کم با شهرهای مذهبی عراق و امنیت مناسب و مطلوب آن سوی مرزهای همجوار، در ایام مختلف سال بویژه محرم و صفر (دهه اول محرم و اربعین) میزبان شمار زیادی از زوار ایرانی عتبات عالیات است.
یکشنبه, 02 آذر 1393 | آبازدید 13

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 2753


صفحه اصلی صدا سیما خبر تولیدات ویژه موسیقی نقشه سایت درباره ما


كليه حقوق اين سايت براي صدا وسيماي مركز ايلام محفوظ است.